Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fogjuk még pátyolgatni...

Meddig fogjuk még pátyolgatni a határon túl rekedt magyarokat?

Figyelt kérdés

100 éve volt trianon, azóta jó néhány generáció felnőtt. Simán ide költözhettek volna ha akartak volna. De nem költöztek. Viszont mi még mindig segélyezzük meg szavaztatjuk őket, mert hogy ők is magyarok. De miért?

Szerintem ők csak azért adják a nagymagyart, hogy kapják a támogatást, de eszük ágában nincs magyarországon lakni.


2019. aug. 16. 19:36
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
60%
10! Érdekesek vagytok. Bezzeg a migransokat pátyolgatnatok. Azokat szívesen látnátok ugye?
2019. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
83%

Szégyen, hogy nektek ennyit jelent a szülőföld...

Miért nem ti költöztök arrébb 500 km-rel?

2019. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
96%

Hű, ez messzire vezet... Gyerekkori emlékem (1980-as évek vége), hogy látogatóba érdektek hozzánk az erdélyi rokonaink és elmesélték az ottani nehézségeket (még élt ez a tetves Ceausescu). Egy osztálytársammal is beszéltünk erről, mire csodálkozva megérdezte: "Akkor minek költöztek oda?" (Kitűnő tanuló volt, amúgy.)

Nos, a problémák itt kezdődnek. Ezt a gondolkodásmódot (vagy épp a történelmi tények elhallgatását) ültette el már az általános iskolában is az akkori oktatási rendszer. Ennek a következménye, hogy léteznek efféle kérdések/kérdezők...

2019. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
2%

Istenem hogy lehet ilyen agymosott egybites idióta valaki mint a 11-es... Honnan tudod te hogy én ki vagyok, kire szavazok, kit támogatok? Ennyi az összes érvetek te szerencsétlen, hogy ha valaki nem osztja az agymosott baromságaitokat, akkor az automatikusan migránst támogat? És csodálkoztok hogy még külföldön is legendaszámba megy mennyire hülyék a fideszesek? Magyarázd már el hogy mire vezeted vissza azt hogy én migránspárti vagyok? Meg főleg, mit vesztek állandóan mindenki egy kalap alá? Bicskanyitogató már ez az értelmetlen többes számban pofázás hogy "ennyit értek meg szánalmasak vagytok meg stb.", mit veszel te engem másokkal egy kalap alá? Honnan tudod én ki vagyok, kivel vállalok közösséget, milyen elveket vallok? Csak mert nem vagyok a tolvaj fidesz meg a hülye lózungjaik pártolója? Csak fekete meg fehér létezik szerinted ugye? Szánalmas egybites... kezeltessed magad inkább...

Persze a határon túliaknak csúnyát mondani sem szabad mert az hazaárulás, de az hogy a Fidesz miatt millióknak kellett elhagynia az országot az nem zavar mi? Csak a románnak ne kelljen 20 km-rel arrébb menni 101 év alatt...

2019. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
79%
#20.03 Támogassuk 200 év múlva is, 500 év múlva is! Ahogy Németország is támogathatja a nálunk élő svábokat, Szlovákia a nálunk élő tótokat... Én ezt szépnek tartom. Ezzel el is búcsúzom a kérdésedtől, mert nem hiszem, hogy meg tudjuk győzni egymást.
2019. aug. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
52%
érdektek → érkeztek
2019. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
24%
Én új zélandon rekedtem mert ott akartam rekedni. Fizikát és matematikát tanítok a helyi iskolában. A pofámon viszont nem volna bőr, hogy szavazzak az otthoni magyar adófizetők szavazatai ellen.
2019. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%

#15 majd akkor támogassanak más nemzeteket az én adómból, ha tesznek is ide valamit a közösbe! Engem mikor fognak támogatni? mert lehúzni azt nagyon tudnak, lassan már nincs pénz a zsebemben a rohadt adóktól, járulékoktól meg alacsony fizetésektől!

Engem mint tőzsgyökeres, Magyarország területén élő magyart mikor fog valaki támogatni? Miért a határon túli a fontosabb? Ha annyira kell neki a támogatás, tegyen ő is be valamit, első lépésnek költözzön ide és kezdjen el itt dolgozni, adózni! Ja, nyilván nem fog, ők tapasztalták Csau rendszerét, örültek hogy vége, hülyék lennének egy ugyanolyanba beleköltözni.

Na, addig meg ne ácsingózzon más ország pénzére és támogatására. Mondtam százszor költözzön ide, nyitva a határ, addig meg ha segély kell forduljon a román kormányhoz, ha atrocitás éri ott is vannak hatóságok stb.

Én se szavazok Németországban, mert huszadágon voltak sváb felmenőim (ha voltak), meg ácsingózok a német támogatásra. Körbe is röhögnének...

2019. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a 12-es kitűnően lefesti mennyire "magyar": addig magyar nekik valaki amíg a Fidesz hátsóját nyalja. Ő itt sír hogy a határon túliak így meg úgy, meg ők is magyarok meg hogy bánnak velük jaj-jaj, de aki meg itt él azt simán elrugdosná másik földrészre, csak mert nem fidesz-fan. Értem, szóval az nem számít ha nekem el kell hagynom a szülőhazám, az természetes, de a románt azt sajnáljuk mert nem magyar zászló van a kiskönyvében igaz? Nem is leplezik a kettős mércéjüket, ez a "szép" a fidesz-fanokban. Egy 3 éves jobban tud érvelni.
2019. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
85%

"mert huszadágon voltak sváb felmenőim"


Csak hogy ők nem huszadrangú magyarok. Hanem második, harmadik generációsok, akik az akkori magyar területen születtek. Tehát ugyanolyan magyarok mint én meg mások az országban.

2019. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!