Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánk Mozgalom ma az...

A Mi Hazánk Mozgalom ma az ünnepi rendezvényükön véradást szervezett a tagjaik és támogatóik között együttműködésben a Magyar Vöröskereszttel. Vajon ezek után is szapulni fogják az ellenzékiek a pártot?

Figyelt kérdés
Én még azt is kinézem az ellenzékiekből, hogy tiltakozást szerveznek, mondván fasiszták vére nem kell nekik...

2019. aug. 20. 22:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"És ez a mi hazánk mert egyik kisebbség érdekeit sem képviseli semennyire tehát csak (szélsőségesen) a nemzet fontos nekik."

A kisebbségek érdekeit éppen eléggé képviseli a többi párt, ebben nem érdemes rájuk licitálni. Ez nem jelenti azt, hogy a Mi Hazánk hatalomra jutása esetén bármilyen diszkriminációban részesülne bármelyik kisebbség. A magyarok érdekeit viszont senki más nem képviseli, már csak ezért sincs más választásom magyarként, mint a Mi Hazánk.


"Erre azt írtad hogy a cigányok között összesen nincs annyi doktorált mint a mi hazánkban. Lehet hogy így van, lehet nem. De már itt is megjelenik az hogy te/ti szóval a mi hazánk kevesebbre tartja/megkülönbözteti őket. Ebben nyilvánul meg például."

Ez nem a Mi Hazánk állásfoglalása, ez az én véleményem :D Ebben legfeljebb az nyilvánulhat meg, hogy én kevesebbre tartom a cigányokat.


"De akkor miért is léptek fel az összes Törökszentmiklósi cigánnyal szemben ha egy követett el bűnt?"

Lassan írom, hogy maga is megértse. Nem. A. Cigányok. Ellen. Léptek. Fel. Hanem. A. Cigánybűnözés. Ellen.


"Mivel egy magas intelligenciájú ember tudja hogy a szélsőséges politikai gondolkodás soha nem vezetett még jóra."

Ez így van, éppen ezért nem követi a manapság szinte elvárt szélsőliberális gondolkodást a Mi Hazánk. Mondjuk van kivétel, pl. a náci Németország példátlan ütemben fejlődött a második világháború előtti néhány évben.


"Szélsőséges jelentése: amikor eredeti célkitűzés nem egy rossz gondolat pl az hogy a mi hazánk felemeli Magyarországot. De ennek az eléréséért mindent hátrahagy pl ebben az esetben az erkölcs."

Miből gondolod, hogy hátrahagyják az erkölcsöt?

2019. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Igen, a náci Németország kiválóan fejlődött gazdaságilag (célkitűzés) és ezért mindent hátrahagyott (pl erkölcs).

Egyébként Google a barátod, keress rá az erkölcs fogalmára és rájössz miért is írtam azt hogy hátra hagyták a németek az erkölcsöt :) bár ezt is teljesen fölöslegesen írom mert ezeket a szavakat is ki fogod forgatni és a végén csak azért is neked lesz igazad, még ha a valóságban nem így van:)


Tipikus kisgyerekes gondolkodás. Ő mindent jobban tud mindenkinél és nincsenek hibái és képtelen beismerni azt hogy másnak is lehet igaza nem csak neki.

2019. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nem az NSDAP-re írtad, hogy hátrahagyták az erkölcsöt, hanem a Mi Hazánkra. Te forgatod ki a saját szavaidat :)
2019. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Azért ezt még tisztázzuk. először azt írtam:

"Szélsőséges jelentése: amikor eredeti célkitűzés nem egy rossz gondolat pl az hogy a mi hazánk felemeli Magyarországot. De ennek az eléréséért mindent hátrahagy pl ebben az esetben az erkölcs."

(Utólag lehetett volna az példa hogy minden más nemzetiségűt nem tart annyira magyarnak még akkor is ha ők annak tartják magukat.)

Ebbol következik hogy pl a mi hazánk szélsőséges


És mivel már régebben írtam hogy a náci Németország is hasonlóan szélső jobboldal volt mint a mi hazánk ezért gondoltam hogy azt írom peldának


valószínűleg te amúgy is úgy gondolod a náci Németországnak nem volt rossz a politikája mivel amikor leírtam hogy "a szélsőséges gondolkodás még sose vezetett jóra"

Te erre úgy érveltél: "Mondjuk van kivétel, pl. a náci Németország példátlan ütemben fejlődött a második világháború előtti néhány évben."

Igen így van a gazdasága kiválóan fejlődött mint még soha. De akkor elmondom hogy MINDEN szélsőséges irányzatnak, terrornak voltak pozitívumai de a negatívumaihoz képest kevés.

Hitleri Németország: +fejlődő gazdaság

+ Pár év alatt a semmiből minőségi életszínvonal

- teljesen alaptalan érv a zsidóság ellen

- vallás összemosása a politikával

- diszkrimináció

- fél igazságok stb pl: a Mendel öröklés tan alapjai. Mendel szerint szőke szőke szülőknek nagy eséllyel szőke gyere születik. Ez igaz. De a nácik szerint 100% az eséllyel hogy szőke szőke szülőknek szőke gyereke születik. A fele igaz mert a genetikai törvénnyel támasztották alá de a törvény nem teljesen erről szól de alapvetően igen.

vagy hogy egy igazi német szőke hajú és kék szemmű.

Akkor Hitlert miért fogadták el németnek ha osztrák volt? És akkor hol igaz rá a színtén egy kisebb igazságra felépített fajelmélet? Akkor miért ő a birodalom vezetője? Teljesen alaptalan.


De ugyan így voltak pozitívumai a kommunizmusnak is: + csökkent a munkanélküliség

+ A parasztok is járhattak iskolába, vállalhatnak mást közmunka helyett

+ A nők több területen dolgozhattak

- napi 24 óra terror

- életszínvonal emelkedés nincs

- munkatábor stb


Dehát úgy látom tényleg fölösleges az érvelés

2019. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"(Utólag lehetett volna az példa hogy minden más nemzetiségűt nem tart annyira magyarnak még akkor is ha ők annak tartják magukat.)


Ebbol következik hogy pl a mi hazánk szélsőséges"

Aki más nemzetiségű, az hogy lenne már magyar? Ettől függetlenül a Mi Hazánk az egyetlen párt, amelyik nem diszkriminál nemzetiségi alapon, az összes többi párt diszkriminálja a magyarokat.


"És mivel már régebben írtam hogy a náci Németország is hasonlóan szélső jobboldal volt mint a mi hazánk ezért gondoltam hogy azt írom peldának"

Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. A Mi Hazánk a nácikhoz képest egy szélsőbaloldali párt.


"valószínűleg te amúgy is úgy gondolod a náci Németországnak nem volt rossz a politikája mivel amikor leírtam hogy "a szélsőséges gondolkodás még sose vezetett jóra""

Igen, úgy gondolom. A gazdasági fellendülés pedig jelentős részben annak köszönhető, hogy a zsidókat kivonták a gazdasági életből. Tehát ami elsőre negatívumnak tűnik, annak is volt pozitív hozadéka.


"Akkor Hitlert miért fogadták el németnek ha osztrák volt?"

Mert az osztrákok németek.


"És akkor hol igaz rá a színtén egy kisebb igazságra felépített fajelmélet?"

A fajelmélet nem úgy hangzik, ahogy te és a legtöbb ember ismeri. Nem kiválasztott, rabszolga és kiirtandó népekről ír a Mein Kampf, hanem kultúraalkotó, kultúrafenntartó és kultúraromboló népekről.


"Dehát úgy látom tényleg fölösleges az érvelés"

Én már rég rájöttem, de attól még nem adom fel :)

2019. aug. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

24-es jól írja.


Úgy gondolták hogy a német az szőke és kék szemű, mivel germán. Igen az északi germán népek (norvégok, svédek stb) nagyrészt szőkék de nem mindenki. Akkor az elmélet alapján Hitler mi alapján német? Egyébként az osztrákok azok osztrákok, nem németek. Attól hogy németül beszélnek még nem azok. Hogyha pedig osztrák akkor miért őt fogadták el vezetőnek?


A náci Németországhoz képest a mi hazánk nem baloldali párt ha az lenne nem igazán zavarná őket a bevándorlás. Igen a nácihoz képest nem annyira szélsőségesek. Így a mi hazánk hozzájuk képest fasiszta.


A más nemzetiségű ember úgy lehet magyar hogy ugyan a szülei nem Magyarországon nőtt fel de felnőttkorában ide költözött felvette a kultúrát megtanultaa nyelvet, kapott állampolgárságot, viszont a nemzetisége alapvetően más maradt (kettős állampolgár). A a gyeree már itt született itt nőtt fel magyarnak tartja magát teljesen csak magyar állampolgársága van de ha esetleg látszik rajta hogy a származása pl: bőrszíne... Na őket diszkriminálja a mi hazánk.


Igen, zsidóság kivonása lendítette fel a gazdaságot viszont ez rendkívül igazságtalan volt velük szemben mert a zsidókra azért került az a jelző "gazdagok" "elveszik a munkát" mert a középkorban nem kaptak földet nemzetiségi alapon ezért kereskedelemmel kezdtek foglalkozni amivel mások nem igen foglalkoztak így hamar meggazdagotak. Szóval ez is nemzetiségi alapú megkülönböztetés. A középkorban is, a 20. században is. És az hogy kivonták a gazdaságból őket az pedig diszkrimináció.


Engem egyébként nemzetiségi alapon senki nem diszkriminál pedig magyar vagyok :)

2019. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolták hogy a német az szőke és kék szemű, mivel germán."

Nem gondolták úgy, ez megint csak egy széles körben elterjedt hazugság.


"Egyébként az osztrákok azok osztrákok, nem németek."

Ha ismernéd a történelmet, akkor tudnád, hogy bizony németek. Dióhéjban annyi, hogy a XIX. század közepéig sok kisebb-nagyobb német állam létezett, majd ezekből létrejött az egyesült Németország, amibe különböző okok miatt a Habsburg birodalom (a mai Ausztria őse) nem került bele.


"A náci Németországhoz képest a mi hazánk nem baloldali párt ha az lenne nem igazán zavarná őket a bevándorlás."

A bevándorlás minden józan ésszel rendelkező magyar embert zavar, mert etnikumtól függően növelik a bűnözést, növelik az élősködők számát, illetve alacsonyan tartják a béreket. Ha civilizált, dolgos, alkalmazkodni képes és hajlandó külföldiek vándorolnának be, az sem engem, sem Toroczkaiékat, sem egyetlen normális magyart nem zavarna.


"A más nemzetiségű ember úgy lehet magyar hogy ugyan a szülei nem Magyarországon nőtt fel de felnőttkorában ide költözött felvette a kultúrát megtanultaa nyelvet, kapott állampolgárságot, viszont a nemzetisége alapvetően más maradt (kettős állampolgár)."

Rendben, fogadjuk ezt el, de a cigányok és a migránsok ezen logika alapján sem magyarok. Elsősorban a kultúra hibádzik, de gyakran a nyelv is.


"A a gyeree már itt született itt nőtt fel magyarnak tartja magát teljesen csak magyar állampolgársága van de ha esetleg látszik rajta hogy a származása pl: bőrszíne... Na őket diszkriminálja a mi hazánk."

Hogyan?


"Igen, zsidóság kivonása lendítette fel a gazdaságot viszont ez rendkívül igazságtalan volt velük szemben mert a zsidókra azért került az a jelző "gazdagok" "elveszik a munkát" mert a középkorban nem kaptak földet nemzetiségi alapon ezért kereskedelemmel kezdtek foglalkozni amivel mások nem igen foglalkoztak így hamar meggazdagotak. Szóval ez is nemzetiségi alapú megkülönböztetés. A középkorban is, a 20. században is. És az hogy kivonták a gazdaságból őket az pedig diszkrimináció."

Nem is állítottam az ellenkezőjét. Többek között ez a különbség a Mi Hazánk és a nácik között: a Mi Hazánk nem diszkriminál senkit faji alapon. Egyébként a zsidóüldözéseknek is megvolt a maguk oka: ahol a zsidók megtelepedtek, előbb-utóbb mindenhol kiprovokálták.


"Engem egyébként nemzetiségi alapon senki nem diszkriminál pedig magyar vagyok :)"

Azt te csak hiszed, mert nem tájékozódsz (vagy csak olyan forrásokból, ahol ezt elhallgatják). Ugyanazért a bűncselekményért te jóval súlyosabb büntetést kapnál, mint egy cigány (a cigány általában nem is kap). A cigány kap ingyen lakást az államtól, te nem. A cigány kap kártérítést, ha az általa életveszélyessé tett házát ledózerolják (méghozzá jóval a ház értékén felül), te nem. A cigány kap plusz pontot az egyetemi felvételin a származása miatt, te nem. A cigányt megvédi a rendőrség a rasszista támadásoktól, téged nem. Ha egy cigány megtámad téged, és te megvéded magad, téged ítélnek el. Ha te megtámadsz egy cigányt, azt egyből rasszista indíttatású bűncselekményként kezelik, de ha a cigányok támadnak rád, fel sem merül ilyesmi, még ha azt kiabálják közben, hogy "öld meg a magyart", akkor sem. Stb...

2019. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Magyarország alaptörvényeiben ezek amiket írtál lehet hogy le vannak írva, lehet nem (ezt pontosan nem tudom, majd utána nézek) de az alaptörvények nagyon rosszul és igazságtalanul működnek más téren is, már annyira hogy nem érvényesülnek, és senki nem veszi figyelembe őket, és ha figyelembe is veszik és igénylik a támogatást teljesen fölösleges pl hátrányos helyzetű gyerek ingyen étkezést kap de az ottani kaja ehetetlen. Szépen le van írva hogy hátrányos helyzetű gyerek ilyen olyan előnyben részesül hátránynak számítanak a tartós betegségek például, viszont a törvény szerint míg a súlyos autizmusra jár otthon ápolási díj, a down kórra vagy epilepsziára nem.


Egyébként egy magyart miért kéne a rasszizmustól megvédeni? A cigányokat a bőrszín alapján meg lehet külsőre különböztetni, tehát vannak akik diszkriminálják erre épül az hogy meg kell védeni őket a rasszizmustól. Mert sokat NEM MINDENKI de SOKAN minden cigányt műveletlennek tartanak, azt gondolják hogy mindannyian lopnak, azt gondolják nem hajlandóak dolgozni stb. Holott ez mindenkire egyszerűen nem igaz.


Egyébként egy magyart miért kéne a rasszizmustól megvédeni?😂

2019. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"Magyarország alaptörvényeiben ezek amiket írtál lehet hogy le vannak írva, lehet nem"

Nincsenek leírva, csak a gyakorlatban alkalmazzák így. Elméletben nincs faji megkülönböztetés Magyarországon, a gyakorlatban nagyon is van.


"Egyébként egy magyart miért kéne a rasszizmustól megvédeni? A cigányokat a bőrszín alapján meg lehet külsőre különböztetni, tehát vannak akik diszkriminálják erre épül az hogy meg kell védeni őket a rasszizmustól."

Azért, mert a magyarországi cigányok a magyarokat gyűlölik. Sokkal jobban, mint az átlag magyar a cigányokat. Ha a cigányok látszólag ok nélkül belekötnek valakibe, azt valójában mindig rasszista indíttatásból teszik - láttál vagy hallottál már olyat, hogy cigányok egy általuk ismeretlen cigányba belekötnek?

2019. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Képzeld vannak olyanok is.:) Csak bennük van olyan hogy összetartozás ami sokkal erősebb mint a kisebbségi klomplexustól szenvedő magyaroknak
2019. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!