Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy a nyugdíjas...

Miért mondják hogy a nyugdíjasok szavazatát meg lehet venni a rezsiutalvánnyal? És nem semmi összefüggést nem látok

Figyelt kérdés

Itt vannak a szüleim. Nyugdíjasok. Utálják a fideszt mint a szart. Ezzel együtt a rezsiutalványt átveszik, nagyon köszönik, és majd elmennek szavazni és úgyis úgy szavaznak ahogy akarnak.

A fideszre biztos nem. És tök mindegy mit kapnak a kormánytól kaphatnának tízmilliós kocsit is azt is átvennék köszönnék és aztán nem a fideszre szavaznának.


Ezért nem értem miért lehetne bárkit is megvenni a szaros utalvánnyal? Aki a fideszre szavaz utalvány nélkül is arra szavaz aki meg nem , annak százezreket is adhatnak akkor se szavaz rájuk.


2019. szept. 19. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Valamivel magyarázni kell, hogy az ellenzék tök béna mindenhez.
2019. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Abba egyetértek hogy az ellenzék egy része béna, de nem az egész. Jellemzően a nagyobbak ilyenek.

De van alapja a kérdésnek mivel a nyugdíjasok vannak legnagyobb arányban akik szavaznak és rájuk is szavaznak. Ez azért van szerintem mert megunták az eddigi instabil kormányzást amit előtte műveltek, most azt látják hogy van valami növekedés, csak nekem az a bajom hogy egyre inkább kipusztitják a társadalomból a tehetségeket, és a társadalom fejlődését akadályozzák.

2019. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Mindig kell valami szép "magyarázat" ellenzéki oldalon, hogy már megint miért kaptunk ki... A sok proli meg be is veszi.
2019. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Csomó olyan is van, akit már 2 kiló krumplival meg lehet venni. Utalvány se kell.
2019. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Ellenzék is töketlen banda, de ettől a Fidesz még ugyan úgy egy korrupt hazaáruló csürhe marad. Persze nem lehet mindenkit meggyőzni, de a statisztikák szerint elég a harmadát, hogy összejöjjön a kétharmad.

Amúgy nézzük másképp, ha ennyire támogatott a Fidesz, akkor miért szorul rá, hogy lefizesse a választókat? Egyáltalán miért csak a választások alatt jut eszükbe, hogy párezres könyöradományokat osztogasson?

2019. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Azért mondják, mert jól hangzónak vélik. Nem az, és nem is igaz. Annyiban nem igaz, hogy nem alapvető befolyásoló tényező. Lesz egy szűk réteg, amelyet ez befolyásol, ahogy van egyszerűen megvehető réteg is, ahol nyomor van, ott ez természetes. Befolyásolás a szózuhatag is, méghozzá hatékonyabb. Csak ezt kevesebben hiszik el.
2019. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"ahogy van egyszerűen megvehető réteg is,"



Nem értem ha marika néni átveszi az utalványt miért oda húzná az ikszet. Ha eleve oda akarta oda fogja, ha nem akarta utalvánnyal együtt se fogja.

2019. szept. 19. 13:07
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Rossz nézőpontból közelíted meg. A nyugdíjjasok a legnagyobb szavazótábor igen de ezzel nincs gond. A gond ottvan hogy a fiatalok nem járnak szavazni. A 18-29 év közötti rétegnél van a legalacsonyabb választási részvétel mindössze 30% körüli. Amíg ez így van felesleges siránkozni mert ez az amivel valamit kéne kezdeni
2019. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szüleid csak két nyugdíjas. A többivel kapcsolatban nem tudhatod, hogy hálából nem-e a fideszre fognak szavazni hálából.
2019. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
" A szüleid csak két nyugdíjas. " de az ő logikájuk másoknál is simán működhet. átvesszük az utalványt és szarunk a fideszre csakazértse rájuk szavazunk. Én ezt tenném ill én még ennél is jobbat teszek mert én meg mindenkire szarok és el se megyek
2019. szept. 19. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!