Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti örülnétek ha megint egy...

Ti örülnétek ha megint egy olyan rendszerben élhetnétek mint a Kádár rendszer?

Figyelt kérdés
Kinyitnának a gyárak,Újra a régi Ikarus buszokkal járhatnánk,Az utakon ismét Zsiguli,Lada,Wartburg,kis Polski,Trabantok közlekednének.A nyolcvanas évek zenéit adnák egész nap a rádióban és a nyolcvanas évek divatja szerint öltöznének újra az emberek.
2019. okt. 10. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Igen! Sokkal jobb volt az mint a mostani rendszer. Jó volt akkor fiatalnak lenni. Jobb mint most. Munkát is könnyű volt találni. Van unokám, tudom miről beszélek.
2019. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem erre inkább azok vágynak, akik akkor voltak fiatal felnőttek.


Pontozzatok le, de szerintem nagy visszalépés lenne az életemben, ha: a külföldi barátaimmal legolcsóbban levélben tudnék kommunikálni (bár nem is léteznének külföldi barátaim valószínűleg) / egy idegen városban eltévednék (Google Maps és Waze híján) / azt kéne néznem, amit a TV épp ad / egy álom válik valóra, ha kimehetek nyugatra turistaként.

2019. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

"egy álom válik valóra, ha kimehetek nyugatra turistaként."

Most is egy álom válik valóra, ha kimehetsz nyugatra fiatal turistaként. Abból a fizetésből amit adnak nem lehet nyaralni belföldön se, ha albérleted van!

2019. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Úgy őszintén: ebben mi lenne a buli?
2019. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

#3

Kapaszkodj meg: Az átlagos fizetésemből nyáron kimentem vonattal Bécsbe reggel, és este hazajöttem. (Flixbusszal olcsóbb lett volna, csak úri kedvemben utálok buszozni.)

2019. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

"#3

Kapaszkodj meg: Az átlagos fizetésemből nyáron kimentem vonattal Bécsbe reggel, és este hazajöttem. (Flixbusszal olcsóbb lett volna, csak úri kedvemben utálok buszozni.)"

Kapaszkodj meg, én az átlagos fizetésemből nyáron a bolgár tengerparton voltam több napig a nyolcvanas években.

2019. okt. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Max. a nosztalgia miatt, mert akkor voltam gyerek. De most sokkal több lehetőség van. Pl. az utazás szempontjából. Meg fura lenne pl. Internet nélkül :) Meg írógépen pötyögni a számítógép helyett :)

Zenét most is hallgathatsz, olyan ruhát húzol fel, amilyet akarsz, és régi autót is vehetsz magadnak.

2019. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Nekem a Kádár rendszerben az tetszett hogy anyagi biztonság volt, lehetett évtizedekre de akár egy életre előre tervezni, olcsó volt minden, betartották a háromszor nyolc órás napirendet, nyolc óra munka, nyolc óra pihenés, nyolc óra szórakozás, jó volt a közbiztonság az iskoláztatás az egészségügyi ellátás a lakáshozjutás, a szociális ellátó rendszer, nem botlottam tízméterenként egy kéregető hajléktalanba, voltak ifjusági rendezvények, és emberszámba vették a munkásokat és a földmunkásokat még a cigányoknak is építettek lakótelepeket .

Ami nemtetszett az hogy elkezdett kialakúlni a protekcionizmus az uram bányám rendszer, elkezdődött egy olyan dolog kialakúlni hogy mindenhez protekcióra volt szükséged ahhoz hogy elintézz valamit.

Aztán elég sok hiánycikk volt például akkoriban építkeztem és nemvolt vízvezeték cső, ablak üveg, vagy éppen villany kábel, nehezen lehetett beszerezni pár dolgot, viszont olcsóság volt és lehetett építkezni kalákába, sokmindent megcsinálhatál magadnak, én szinte az egész házam egyedül építettem fel.

Én szívesen élnék egy modernizált Kádár rendszerben ohol a hibákat kijavították és a fejlődés nemállt meg, ennél ami most van biztos hogy jobb lenne..

2019. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

Melyik a jobb érzés?

Tudni, hogy mindig olcsó a tej a boltban, vagy szabad embernek lenni?

2019. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
A kérdezőnk még mindig nem válaszolta meg, mi lenne ebből a haszon?
2019. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!