Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emberek hogyan akarnak...

Az emberek hogyan akarnak nyugat európai béreket hogyha nem lehet őket kitermelni?

Figyelt kérdés
Vagy szeretnének 1500 ft-os sört? Esetleg egy tetőcsere ami kijönne 3 millióból a legolcsóbb ács csapat is 10-ből tudná kihozni?
2018. dec. 3. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos el kell szomorítsalak... Pl. Ausztriában egy üveg sör a boltban 1,5 - 2 EUR körül van, étteremben 4-5 EUR, tehát még étteremben sem kell feltétlenül kell 1500 Ft-nak megfelelő összeget adnod érte.

Ellenben egy átlag Osztrák havi 2000-2500 EUR körül keres. Számold át, ők lazán kijönnek, mi keresünk keveset az itteni árakhoz képest!

2018. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Hát ahogy néztem,egy lakás minimum 1200EUR de inkább több,mellé ha kondizol akkor a kaja kb havonta 600EUR,bérlet az 35EUR(na ez olcsóbb),de a sok hús az drágább igaz jobb is.
2018. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

A kínai, német, brit-amerikai vállalatok azért jönnek ide, mert ugyanazt ki tudják termelni a magyar dolgozók, mint az otthoniak, ám nem kell annyit fizetni.

Gondolod, kevesebb bérét elfogadnak rosszabb minőségű munkát?

.

Az idézett 1500Ft-os sör átszámított ár.

Így kell hamisítani!

Az 1500 Ft kevesebb, mint 5 Euro.

Az 1500 Eurós kereset = 300 sör.

Az itthoni átlagbérből mennyi sört vehetsz?

2018. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem érted a kérdést első, magyar viszonylatban a magyar jogszabályi rendszerben nem tudják így kitermelni a cégek azokat a béreket
2018. dec. 3. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

A felvetés jogos. Meg már sokan le is írták, úgyhogy leírom én is a saját szavaimmal:


A kérdés, hogy tényleg nem lehet kitermelni?

Már ez is vitatható, de én is afelé hajlok, hogy jelenlegi helyzetben nem lehet.


Miért nem lehet?

Azért mert azokat a munkákat hozzák keletre, amiknek a költségét nyugaton se tudják kitermelni. Idehozzák az összeszerelő üzemet, mert ha a nyugati munkás órabére 3x annyi, akkor ott veszteséges az összeszerelés, keleten még megéri. Ha itt megduplázódik a bér, akkor itt se fogja megérni, és vagy bezárják a gyárat és elköltöztetik keletre. Vagy gépesítik az egészet, de akkor már egyszerűbb bezárni a gyárat és visszavinni a termelést nyugatra és ott gépesíteni.


Tehát ez egy lose-lose szituáció, vagy nem emelkedik a bér és itt marad a gyár vagy emelkedik a bér, de akkor elmegy a gyár.

Jó nyilván valamennyit tud emelkedni a bér, mert ha Kínában folyamatosan emelkedik a bér, akkor nálunk is emelkedhet egy kicsit és még itt marad a gyár, de ettől nem fog csökkenni a bér szakadék.


Mégis mit kéne csinálni?

Olyan munkahelyeket teremteni, amik nem összeszerelő üzemek, és ahol több fizetést lehet adni. Ha a társadalom X százaléka többet keres, akkor az alul lévők fizetése is emelkedhet, mert drágábban termelnek--> drágább áru, de a többet kereső középréteg meg tudja venni drágábban is utána.


Kell egy fizetőképes kereslet felül, utána meg lehet emelni az alját.


Az árakól:

A termékeket könnyű szállítani egyik országból a másikba, így ott van egy természetes kiegyenlítődés. Szívjuk a fogunkat, hogy a sör meg a chips már annyiba kerül, mint nyugaton.

Viszont a szolgáltatásokat fodrász vagy mozi mondjuk, nem lehet szállítani. A magyar fodrász kénytelen annyit kérni a munkájáért, amit még meg tudnak fizetni. A nyugati mozijegy lehet 4000Ft, a magyarok ennyiért inkább nem mennek moziba.


Tehát a sör ára már nagyjából ki van egyenlítődve, ez rossz példa volt. De a tetőcsere jó példa, mert az szolgáltatás.

2018. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
29%
Napi troll kérdés. Mert aztán Ausztriában/Németországban 1500 forint egy sör, tényleg. Elárulom, akciósan 40 cent, azaz 140 forint, és a minősége sem a magyar átlagsörök minőségével vetekszik.
2018. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jogos a kérdés. Dolgoztam egy külföldi varroda tlajdonos mellett, azt mondta, hogy ha itt emelkednek a bérek, akkor mennek tovább pl. Romániába. És nem csak a multik, a nagy cégek tűnnének el, hanem Jucika kisboltja is, aki nem tudná kifizetni a 2 alkalmazottja bérét, ezért lehúzhatja a rolót. Persze ha lassan emelkednek a bérek, akkor nő a vásárlóerő, de ott van a sok segélyes, leszázalékolt, GYES-en lévő, munkanélküli, aki ugyanúgy nem tudná kifizetni a 200-250 ezer forintos lakbért, vagy kifizetni a havi 25 ezer Ft autóbiztosítást, ami pl. nálunk van.
2018. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom ti milyen kiegyenlítődésről beszéltek, én kint voltam Salzburgban rokonomnál és a következő árakkal találkoztam:

Férfi hajvágás (egy tök random, szinte putri üzletben): 25€

Csapolt sör, egy középkategóriás kocsmában: 6€

Mozijegy: 10€ (ez mondjuk a fizuhoz képest, nem vészes)

Havi buszbérlet: 60€

Kávé egy tök random helyen: 3,5€


Azért ezektől még elég messze vagyunk.

2018. dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8:

Nyáron voltam Salzkammergut-ban és Salzburgban is, éttermekben 3,5 EUR körül volt a sör, kávé átlag 2.5 EUR, olcsóbb helyen 1,8

Egy főfogás egy étteremben 13-15 EUR, olcsó menüs helyen 7-8 EUR.

2018. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!