Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkavállalók miért hiszik...

A munkavállalók miért hiszik azt hogy csak a saját fizetésüket kell kitermelni, a többit meg "lenyúlja a k*cs*g főnök"?

Figyelt kérdés
Miért látnak tovább ezen? A cégeknek munkavédelmist, könyvelőt, könyvvizsgálót, adókat, benzint, üzemorvost stb. kell fizetni, ezer ilyen céges költség van. Meg ott van a profit, ha nincs profit nincs semmi értelme a cégnek, azt is ki kell termelni. Nem vagyok főnök, de több éve ezt a szöveget nyomatják a kollégái, hogy " a főnöknek mi keressük meg a mercedesre valót, ő meg csak pöffeszkedik az irodában egész nap".
2019. márc. 3. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Miből gondolod,hogy ezt hiszik?

Egyébként tényleg így van,hogy ők hozzák ezt össze a főnöknek.Igen,neki más kiadása is van,de ez legyen a vállalkozó problémája.

2019. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Mert - tisztelet a kivételnek - Magyarországon a vállalkozók többségénél egyáltalán nincs arányban a kivett profit a dolgozóknak juttatott bérrel. Dolgoztam olyan családi vállalatnál, ahol évente 70-80 millió osztalékot tették zsebre, de minden januárban zokogtak egy sort a minimálbér emelése miatt.
2019. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vótmá...
2019. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Kiegészíteném:

A munkásosztály fölött van pénz minden szarra, 38 darab munkavédelmi bohócra, aki pont leszarja, ha szólnál neki, hogy valami gáz van.

Van is erről egy vicc:


"Gátőr

A gátak állapota kezdett kritikussá válni, ezért az állam felvett egy gátőrt, havi 100000 forint fizetéssel.

Két hónap múlva a hivatalban valaki feltette a kérdést:

- Ez a szerencsétlen gátőr honnan tudná, hogy mit kell neki csinálnia?

Ezért felvettek mellé egy oktatót, és egy munkavédelmi előadót, 150000 forint fizetésért.

Újabb hónap múlva ismét elkezdett gondolkozni az állami agytröszt:

- Vajon a gátőr biztosan jól teszi a dolgát?

Felvettek két ellenőrt 200000 forintért, akik bármikor ellenőrizhették a munkáját.

Hamarosan újra kérdések merültek fel:

- Itt van ez a nagyon hasznos munkát végző gátőr, de a közvélemény nem is hallott még róla és az áldozatos munkájáról!

Tehát felvettek két marketingest és egy szóvivőt, majd lebonyolítottak egy óriásplakátos reklámkampányt, a gátőri feladatok minél szélesebb körben történő ismertetése érdekében. Minderre havi 5 millió forintot különítettek el.

Nemsokára azonban jött a hír, hogy a kormány takarékossági intézkedéseket vezetett be, minden állami szervezetnél költségcsökkentést rendeltek el.

Így hát kirúgták a gátőrt..."

2019. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A "k*cs*g főnök" miért gondolja, hogy a munkavállaló nem pénzből él?


Mindkettő kérdés ugyan arról szól:

egyik sem beszél arról, hogy milyen üzeltben vannak és kinek, milyen kiadásai vannak. A "k*cs*g főnök" NEM FOGJA megkérdezni a munkavállalót, mert nem érdekli. A munkavállaló meg NEM MERI megkérdezni, mert félti az állását.


A végén meg úgyis az állam jár jól, ha nyomorban élnek az emberek, ha nem.

2019. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: F@T@L_3RRORxoo89

Link?

2019. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mindkét oldalon van igazság. Nyilván nem fogja az általa termelt hasznot megkapni 100%-ban senki, és az is egyértelmű, hogy a főnök fog keresni rajtunk. De nem mindegy, mennyit.

Nálunk egyébként ugyanez van, ráadásul a főnök olyan szinten nagy lábon él, hogy én korábban azt hittem ilyen nincs. Mi meg olyan összegeket kapunk, hogy a csopvezek kivételével megélni se tudnánk belőle, mindenkit vagy a párja, vagy a szülei tartanak el :(.

Szerencsére én már a felmondási időmet töltöm.

2019. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!