Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hozzák vissza a...

Miért nem hozzák vissza a sorkatonaságot, hogy az emberek értékelni tudják amijük van, egymást, és össze tudjanak tartani?

Figyelt kérdés
Szerintem igenis hiányzik a mai fiatalokból és a mai emberekből az, hogy értékelni tudják azt amijük van, jobban értékelni tudják a másik személyt összetartani és csapatban dolgozni. Ha minden fiatalnk legyen az liberális, szoci, balos, jobbos, konzervatív beállítottságú, legyen gazdag vagy szegény, proli munkás, jövendőbeli vezető, nemzeti, magyar, anti magyar, család koncentrikus vagy nem stb... Kötelező lenne a sorkatonaság akkor esetleg megtanulnának mind egy csapatként gondolkozni, összetartani, a haza és a nemzet az összetartozás értékeit tiszteletbe tartatni. Védenék a hazát, nem pedig támadnák mindem fronton a hazánkat és a másik személyt. Erre mind rá venné őket a közös szenvedés, amit végül az idő megszépít. A hadseregünk is nagyobb lenne, nem okozna gondot az emberhiány. Ha a hadsereg pedig önelátó lenne, akkor nem is kellene hozzá nagyobb pénzbefektetés csak az elején.

2019. nov. 4. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:
Nézd a tény tény maradt, a régi fiatalok munkakéoesebbek voltak. Ezt nem csak én látom így.
2019. nov. 4. 18:43
 42/65 anonim ***** válasza:
81%
#41, nem rajtad kivul meg 5 ember is igy gondolja a nyugdijas klubban
2019. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:
Meg fiatal cégvezetők és tanárok. Egyszer nem voltam sorkatona, egyszer nyugdijas vagyok jó volna eldönteni. 😂😏
2019. nov. 4. 18:45
 44/65 anonim ***** válasza:
76%
engem megmondom oszinten, nem erdekel, ki vagy, hany eves, milyen statuszban vagy. a nem voltal sorkatona meg a nyugdijas komment vicc volt. ha nem esett volna le
2019. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, feltettél egy kérdést, hogy miért nem hozzák vissza a sorkatonaságot. Elmondtunk számtalan érvet, hogy szerintünk miért nem lenne ez jó, de ezeket mintha meg se hallanád.

Mit szeretnél még?

2019. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 A kérdező kommentje:
Én is elmondtam én mit gondolok. Mert nem nagyon láttam hogy vannak az én oldalamról is.
2019. nov. 4. 18:51
 47/65 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Én voltam katona mint írtam. Az időm 80%-át ágyban fekvéssel töltöttem. Lőtem 6 db lőszerrel célba. Meg egy tárral a sötét éjszakába. A sorstársaim hasonlóképp. Huszon éve volt. Semmi olyat nem tanultam amit a való életben hasznosítani tudnék. Viszont téged besorolnálak két évre . Tapaszralatgyűjtes gyanánt. De mint mondtam semmi haszna. Így halvány remény se lenne rá hogy embert faragjanak belőled.
2019. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
76%
#46 ez nem lehet veletlen
2019. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Még kiegészíteném annyival hogy nem tartottam volna az egészet ördögtöl valónak. Lett volna fél èv intenzív foglalkozas. Lövóldözés hadgyakorlatok csak hogy valami értelme is legyen. Az ember letudja tanul valami hasznosat . De így haború esetén két percig se húztuk volna.
2019. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
0%
Én egyetértek veled kérdező, szerintem is vissza kellene állítani a sorkatonaságot, mert az már nem állapot, hogy ilyenek a fiatalok. Légy türelemmel, lehet, hogy a Fidesz előbb-utóbb bevezeti, már akarták egyszer. De komolyan, egyik este megyek a Tescoba és egy csapat fiatal ott bandázik meg üvöltözik a Tesco előtt. Ez lett a nagy liberalizmus eredménye.
2019. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!