Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hozzák vissza a...

Miért nem hozzák vissza a sorkatonaságot, hogy az emberek értékelni tudják amijük van, egymást, és össze tudjanak tartani?

Figyelt kérdés
Szerintem igenis hiányzik a mai fiatalokból és a mai emberekből az, hogy értékelni tudják azt amijük van, jobban értékelni tudják a másik személyt összetartani és csapatban dolgozni. Ha minden fiatalnk legyen az liberális, szoci, balos, jobbos, konzervatív beállítottságú, legyen gazdag vagy szegény, proli munkás, jövendőbeli vezető, nemzeti, magyar, anti magyar, család koncentrikus vagy nem stb... Kötelező lenne a sorkatonaság akkor esetleg megtanulnának mind egy csapatként gondolkozni, összetartani, a haza és a nemzet az összetartozás értékeit tiszteletbe tartatni. Védenék a hazát, nem pedig támadnák mindem fronton a hazánkat és a másik személyt. Erre mind rá venné őket a közös szenvedés, amit végül az idő megszépít. A hadseregünk is nagyobb lenne, nem okozna gondot az emberhiány. Ha a hadsereg pedig önelátó lenne, akkor nem is kellene hozzá nagyobb pénzbefektetés csak az elején.

2019. nov. 4. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 peca1000 ***** válasza:
85%

Faterom 2 évig volt katona.


Egy alkoholista, idegbeteg ember lett tőle, tönkretéve a mi életünket is.


30 éves koromban költöztem el otthonról.


Addig szinte minden egyes nap részegen jött haza, anyámmal ordítozott, ő sírt, egyszer majdem öngyilkos lett, úgy húztam le az erkély korlátjáról.


A szentestéket reggel tartottuk, addigra kijózanodott.


Anyám 3 éve halt meg rákban, faterom 1,5 éve nem iszik.


Uncsitesóm 9 hónapig volt katona, ő is alkoholista idegroncsként jött haza, tizenév alatt jött nagyjából helyre, társas kapcsolata azóta sincs.


Én kibuliztam orvosi papírokkal, hogy ne legyek katona.


Normális életem van.

2019. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű csak a szokásos troll aki kiírja, a mindenről a fiatalok tehetnek és hasonló kérdéseket is, ha meg nem troll akkor csak egy tényleg begyöpösödött nyugdíjas, aki a második sör után nem tud mit csinálni kínjában, mert valszeg a kocsmában sem kíváncsiak az agymenésére.
2019. nov. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
83%
Soha a büdös életben nem volt katona a kérdező, csak más farkával verné a csalánt. Lehet menni példát mutatni akkor és bovonulni.Ütni való egy ember lehetsz,még, hogy közös szenvedés, takarodj és ugorj le valahonnan és szenvedj egyedül.Tuti jót tenne mindenkinek 1 vagy 2 év teljesen hasztalan majomkodás,annak idején aki életre alkalmatlan volt az a katonaság után is az marad.A másik meg, hogy 2019-ben nincs értelme a tömeg hadseregnek,sokkal többet ér 1 jól képzett katona aki szereti is amit csinál,mint 30 kényszersorozott ember aki szarik az egészre.
2019. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
80%
Annyit tudsz tenni, hogy ha találsz egy önálló életre alkalmatlan fiatalt, aki nem akar dolgozni, akkor szólsz az önkormányzatnak. Ők tudják, hogy mit tegyenek.
2019. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
80%
Ok boomer
2019. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!