Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a mélyszegénység...

Az igaz, hogy a mélyszegénységben élők, a minimálbéresek és a nyugdíjasok a Fidesz fő szavazóbázisa?

Figyelt kérdés
És ha igaz, akkor szerinted mi ennek az oka?
2019. nov. 12. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%

Igaz. Az ok egyszerű: manapság döntően az a szegény, aki buta, képzetlen. A nyugdíjasok nagy része is tájékozatlan, a közszolgálati TV-ken kívül nemigen informálódnak máshonnan.

Aki pedig buta, tájékozatlan, azt könnyű megvezetni, pláne akkora médiafölénnyel, mint ami a Fidesznek van.

Innen következik, hogy ők lesznek a fő szavazóbázis, mivel meg vannak vezetve.

A művelt, tájékozott emberek között nagyon kevés Fideszest fogsz találni!

2019. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Meg a vidéki vallásos öregasszony ők, analfabéták ...

Meg mondjuk én a pesti docens, Phd, és a szavazó korú gyerekeim

Nem uncsi még?

2019. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
1: Az a baj, hogy megbukik az elméleted, mivel elég sok diplomás, jól keresőt is simán hülyére vesznek.
2019. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én tágabb ismerősi körömben azt látom, hogy a mélyszegénységben, vagy szegénységben élők azok, akik el sem mennek szavazni. A nyugdíjasok szerintem fele-fele arányba bal-jobb oldaliak. Közöttük van a legtöbb, aki tipikus őskomcsi.

Fideszes is van mindenféle, de akiket én ismerek, azok jellemzően diplomás emberek, jó vagy közepes szinten élnek.

2019. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Aha, pont ugyanez a duma ment az összes aktuális hatalmon lévő pártról. Nem unjátok még?
2019. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Igen, mindenki hülye, csak te nem.
2019. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalataim szerint nem.
2019. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%
Igen, mert helyzetüknél fogva ők a kiszolgáltatott réteg akit a Fidesz képes zsarolni, félelemben tartani. Ördögi kör ez számukra, hisz míg a Fideszre szavaznak viszont a helyzetük nem változik, sőt egyre romlik.
2019. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

3:

Ezzel nem értek egyet. Én pályakezdő vagyok egy nagy multicégnél, itt mindenki diplomás, sokaknak nem is csak egy diplomája van.

Itt mindenki ellenzéki, De a volt egyetemi csoporttársaim és gimis osztálytársaim (akik mar szinten jól kereső, diplomás munkakörben dolgoznak) 99%-a is ellenzéki.

2019. nov. 12. 15:06
 10/23 anonim ***** válasza:
16%

Inkább a vallásosság a mérce.

A keresztény emberek már megszokták, hogy nyomorban tartják őket, mert hiszen nem is annyira fontos evilági életük színvonala, ha a mennyországban jobb lesz majd a számukra és a Fidesz Kdnp koalíció keresztény politikát folytat, még vallást is oktat az iskolákban és állami kitüntetést osztogat Bibliatudománnyal foglalkozó emberek számára, érted - tudománnyal(!).

A sok évezredes módszer is ismerős, a szegénységben, tudatlanságban tartás, hiszen a keresztények megvoltak a rabszolgasággal és a jobbágysággal és a harácsolás is innen fakad, hiszen maga az egyház is harácsolt minden időkben, amolyan istenadta jog volt ez az előkelők és a főpapok számára, ma is hagyományosan selyembe, bársonyba öltöznek a misékhez, ami ma már nem olyan nagy szám, mint amikor minden közember darócban járt.

Az egyház mindig is szerette a monumentális épületeket, az égig érő katedrálisokat a saját számára, amikre tékozolták az őrült pénzeket, amíg a parasztok viskókban nyomorogtak.

A kormány igazi keresztény kormány, amely ugyanúgy különbségeket tesz a más vallásúak, a nemi identitás, továbbá számos eszmei gondolatot vallók között, mint azt a keresztények két évezred alatt tették és akár keresztesháborút is hajlandó vívni. ha odáig fajulnak a dolgok.

Én ugyan ateista vagyok és főiskolát végeztem, de bevallom én is a Fideszre szoktam szavazni, mert utálom ugyan a kormányt, de kissé rasszista vagyok, legalább is a négereket nem szeretem, meg az Iszlám vallást és a képviselőiket, a muszlimokat.

Mindaddig támogatom ezért a kormányt, amíg baloldali párt nem lesz megbízhatóan bevándorlásellenes, mert rühellem a migránsokat.

Állatira nem szeretnék néger, vagy arab unokát, márpedig a bevándorló életerős fiatal férfiak sincsenek fából, teljesen természetes, hogy a sok millió új európai gyerekeket fog gyártani tömegével, na engem ez nem vonz egyáltalán, illetve felőlem odahaza annyit csinálnak, amennyit fel is tudnak nevelni, így, vagy úgy, de én nem akarom őket semmilyen módon támogatni, pont úgy, ahogy a szomszéd gyerekét sem akarom ruházni, vagy taníttatni, mert az nem az én dolgom, hanem azé, aki megcsinálta.

2019. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!