Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új tb-törvénytervezetről, miszerint nem kapna ingyenes ellátást, aki nem fizet tb-t?

Figyelt kérdés

Lehet volt már a kérdés, pár napig nem léptem be.

3 hónap nemfizetés után csak készpénzes fizetéssel lehetne igénybe venni az orvosi ellátást.

nincs még minden tisztázva, pl. életmentő műtétek, stb.

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol, örültök-e neki, vagy aljas dolognak tartjátok?


Ha volt már ilyesmi kérdés, és valakinek megvan a listájában, belinkelheti, köszi!



2019. dec. 1. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez rendben van. Gondolom hasonló lenne mint az USA ban. Életmentő műtéteket stb megcsinálnak csak az ellátás után marad egy jókora adósságod. (Vicc nélkül az USA-ban a hitelek jelentős része ilyen eseteknél van)
2019. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit finomítani kéne a törvényen. Sok embernél, a munkavállaló nem fizeti be. Olyanok is vannak szép számmal, akik csak komoly kezelés végett jönnek ide, lakcím, fizetnek párszor és jogosultak már is a kezelésre. Az fog szívni, aki bízik a munkáltatójában, az meg átvágja.
2019. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Logikailag hogy egyeztethető össze az ingyenes ellátás, amiért eleve fizetsz havi 7500 forintot? Ha ezt kifizeted (évi 90 ezer), akkor vagy jogosult ingyenes ellátásra.
2019. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

Önmagában egy ilyen törvény lehet jó és rossz. A részletek döntik el. Én egyetlen problémát látok. A Fidesz, még nem nyúlt hozzá fontos dologhoz (amihez hozzá kell nyúlni!) úgy, hogy ne tett volna bele valami nagyon rosszat.

Itt például lehet mondani, hogy az uniós országok polgárainak ingyen van h a valahol fizetnek (mert az másutt nekünk is jár). Lehet mondani, hogy minimum egy év folyamatos itt lakás kell. Lehet mondani, hogy ha a munkáltató nem fizet, büntetik (ez könnyen megtehető, ha a munkavállaló számára csinálnak munkahely-bejelentő űrlapot és nyilvántartanak (ezt eddig is tették, ha bejelentette valaki). Lehet betenni korlátozásokat, felszólítást először, szóval létezhet olyan jó szabályozás, ami hasznos az országnak, igazságos és bünteti a csalást. Ekkor az új tb-törvényt érdemes támogatni. Ha a visszája, akkor viszont tüntetni ke ll ellene nagy erőkkel.

2019. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Valszeg elege lett belőle állam bátyánknak hogy vannak több ezren olyan emberek aki nem fizetik (v nem tudják v tesznek rá azért) és nem tudja behajtani rajtuk mert nincs miből.


(Konkrétan ismerek ilyen embert. Több millió tb tartozása van ellenben legális munkaviszonya az életben nem volt. Élete 90%-ban nem is dolgozott. mit vesz el tőle az állam a gatyáját ? Semmilyen nincsen se ház se kocsi...)


És ezzel így rövidre zárta a történetet.

2019. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az fog szívni, aki bízik a munkáltatójában, mert az ki fog derülni. Persze lehet belőle kellemetlensége, meg utánajárás, de ez még nem tragédia.

Gondolom menni fognak levelek, értesítések, tehát az ember tudomást szerez róla. Meg úgy gondolom, nem az a jellemző, hogy valahol van hivatalos bérpapír, amin feltüntetik, hogy levonják, aztán mégsem fizetik be. Inkább olyan helyeken jellemző, ahol mindennel trükköznek, szabadsággal, táppénzzel, de ilyen helyeken bérlap sincs.


És persze az ember felelőssége is, hogy rendben legyen: bárkinek utána lehet nézni! Ügyfélkapu nagyon hasznos, egy csomó mindenre jó, bárki le tudja ellenőrizni, hogy be van-e jelentve, csak sokakat ez nem érdekel.


A logikai felvetésre: oké, akkor ne nevezzük ingyenesnek. Tényleg fizetünk érte, ez igaz. De azt is tudod, hogy amit a munkáltatód levon és befizet egy államnak, az kb semmire nem elég?

Mi lenne, ha csak addig az összegig kapnál bármiféle ellátást? Épp ebben a cikkben olvastam, ami miatt kiírtam egy kérdést, hogy pl. egy kemoterápiás kezelés 6 millió körül mozog, valamiféle nyaki verőér ultrahang meg 800 ezer. Megnézhetnénk, hány rákos fizetett be 6 milliót a közösbe. Egy élet is kevés lenne rá. De az ellátás akkor is jár.


Köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még.

Én személy szerint örülök neki, sok ingyenélő veszi igénybe az ellátást a mi pénzünkön. Ha rájönnek, hogy fizetni kell, nem fognak naphosszat ott ülni. Talán az egészségügy színvonala is javul. Kevesebb, rövidebb várólisták, kevésbé leterhelt személyzet.

Arra külön kitértek a cikkben, hogy csak helyszíni készpénzes fizetés lehet. Nyilván csak így van értelme, mert egy utólagos csekket úgysem fizetne be, aki eddig nem fizetett, és behajtani sem lehetne, ha nincs miből letiltani. Ezt kell elkerülni, és csak akkor nyújtani a szolgáltatást, ha már ki van fizetve. A kenyeret is csak akkor kezdheted megenni, ha már fizettél érte. Bár ez termék, nem szolgáltatást, de mindenki érte, mire gondolok.

Kell már nagyon egy ilyen változás. Mindenki szidja az egészségügyet, de abba nem szoktak belegondolni, hogy több százezer olyan veszi igénybe, aki csak kifelé vesz belőle, de befelé nem tolt semmit.

2019. dec. 1. 19:53
 7/23 anonim ***** válasza:

Szerintem helyes, hiszen havi 7500 forint, ha az ember maga után fizeti, még nem bejelentett munkahelynél sem olyan megterhelő kiadás.


"Ha rájönnek, hogy fizetni kell, nem fognak naphosszat ott ülni. Talán az egészségügy színvonala is javul. Kevesebb, rövidebb várólisták, kevésbé leterhelt személyzet."


Ebben azért nem hiszen, ez már egy nagyon túl gondolt változat. Várólista szerintem észrevehetően nem lesz rövidebb.

2019. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szerintem hosszú távú hatása lesz, és mi más lenne a cél?

Mondjuk én nem tapasztalom ezt a várólistás dolgot, műtétem még nem volt. Szakrendelésre időpontra járok, 2-4 hétre szoktam időpontot kapni.

Ha sürgős, akkor azonnal, max várni kell a rendelőben.


De miért is ne javulna a szolgáltatás minősége, ha kiesik a sok jogosulatlan? Neked nem kell majd annyit várnod, nem lesznek ezren a rendelőben.

Nem máról holnapra valósul meg, mert nem jár mindenki minden nap orvoshoz. Híreket sem olvasnak, max tévét néznek, de nem fogják fel. Majd ha fél év múlva menni kell, akkor szembesülnek vele, hogy előbb regisztrálni kell, majd fizetni egy ablaknál. Amíg ez nincs meg, addig az orvos meg sem nézi. Biztosan lesznek balhék, tudjuk mind, melyik réteg szokott ilyenkor a jogaira hivatkozni. De majd most változik a helyzet, és nem lesz joga az ingyenes ellátásra! Sejtettem, hogy kb minden dolgozó ember nagyjából ugyanazon a véleményen van, és ez be is bizonyosodott.

2019. dec. 1. 20:20
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"De miért is ne javulna a szolgáltatás minősége, ha kiesik a sok jogosulatlan? Neked nem kell majd annyit várnod, nem lesznek ezren a rendelőben."


Most honnan tudod, hogy akik előtted vannak azok között sok a jogosulatlan és ezek után nem fogják rászánni a havi 7500 forintot az ellátásra?

2019. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Híreket sem olvasnak, max tévét néznek, de nem fogják fel."


Azért a felnőtt magyar lakosság 79% százaléka tekinthető internet használóknak. Őszintén te mennyire saccolod a nemfizetők, de ellátásban részesülők számát?

2019. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!