Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mièrt szidják az ellenzèkiek...

Mièrt szidják az ellenzèkiek állandóan a stadionépítést, a sportra költött pènzt?

Figyelt kérdés
Amióta sok pénzt költ a kormány sportra azóta vannak szép stadionok, sport csarnokok. A foci válogatott több mint 20 év után először kijutott az EB-re, most is van esèlye még kijutni egy újabbra. Tavaly a Fehérvàr, idèn a Fradi szerepelt az Európa liga csoportkörében, a Fradinak még van esélye továbbjutni is, amire nagyon régen nem volt példa. A Veszprèm és a Szeged is férfi kézilabdàban Európa egyik legjobb csapata lett, a nőknél meg a Győr verhetetlen. Tehát a sportra fordított pénz megtérülni látszik, a sikerek jönnek+ az egészségügyben nagyon fontos a megelőzès, amihez a sport szintén nagyon fontos, erre is egyre több a lehetősèg.

2019. dec. 4. 09:04
1 2 3 4
 21/32 ConnectCare ***** válasza:

Felesleges szerintem ezt a sikerek mentén vizsgálni.


Ha a létező összes sportágban magasan mi lennénk a legjobbak, az sem változtatna azon, hogy az államnak elsődlegesen nem sporttal kapcsolatos feladatai vannak.


Ilyen mennyiségben stadiont építeni legfeljebb akkor lehetne, ha az összes alapfeladat első osztályú minőségben el lenne látva. És szerintem még akkor is kérdéses, mert ebben az esetben szerintem egy államnak inkább közterheket kellene csökkentenie, különösen pl. ha a világ egyik legmagasabb áfa-kulcsával büszkélkedhet.

2019. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Nem nem használhatják. De mehetnek szurkolókènt.
2019. dec. 4. 14:19
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
És a szurkolásnak milyen népegészségügyi előnyei vannak? Az izgulástól ingadozik a pulzusszám, ami tornáztatja a szívet és az ereket? :D Egyébként még ehhez is ki kellene mennie a meccsekre mondjuk egy jelentősebb számot meghaladó embernek.
2019. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Most lehet szurkolni a kézis csajoknak, akik Japánban szerepelnek a Vb-n.
2019. dec. 4. 14:22
 25/32 A kérdező kommentje:
Büszkék lehetünk a magyar sikerekre. De ezt csak egy igazi magyar érzelmű, hazafias ember értheti meg.
2019. dec. 4. 14:29
 26/32 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Nem tudnak örülni a magyarok sikereinek, idegenszívűek. "


Mint írtam: az általad sorolt csapatokat, mivel túlnyomó részt nem magyar játékosok alkotják, nem tudom magyarnak tekinteni. A Fradi női kézilabdacsapat sikerinek viszont teljes mértékben örülök. Annak is, hogy a kézi csajok, bár szerintem erősen a tudásuk alatt teljesítenek, de remélhetőleg azért a csoportból továbbjutnak (amúgy is BÉRCSAROV!!!). Annak is örültem, hogy volt egy fellángolás a fociválogatottat illetően 2016-ban. Szerintem akárhogy is, de óriási hiba volt a Dárdai-Storck csapatot kidobni. Leginkább a tartósság hiányzik a csapatból, illetve az, hogy az első, akár komoly és megalázó vereség után ne kelljen azonnal mennie egy amúgy jó irányt felvevő kapitánynak. Összességében szerintem sokkal inkább az az idegenszívű, aki mindenféle jöttment külföldi játékosokból álló csapatokat istenít.


"Szerintük a határontúli magyarok nem magyarok, szerintük nekik nem kell segíteni, de migránsokat simogatni, az jó dolog."


Az előzőhöz itt hozzátéve: végülis te is mogránsokat simogatsz ezzel a Veszprém meg Szeged imádatoddal.


"A népnek is építenek konditermeket, meg uszodákat, meg olyan helyeket ahol sportolhatunk, ha akarunk."


Ja. Jutott 1 stadionra kb 1 uszoda is. Talán. De próbáltál már mostanában elmenni csak úgy úszni amikor eszedbe jutott? Sikerült bejutni? A legtöbb város környékén ez gyakorlatilag lehetetlen, főleg így télen. Ebből hogy lesz egészség? De mondok jobbat: ha nincs ismeretséged, akkor nem tudsz elmenni a haverokkal egyet focizni. Értem én, hogy a jelenlegi rendszer az arra épül, hogy legyen egy nagyon jó haverod, de ha nincs? Akkor dögöljek meg mozgáshiányban?


"Ebbe a kérdésbe minek kellett belekeverni a migránsokat? Ehhez ki közük van?"


A fidesznél minden csak a migránsokról szól. Soros volt már? Meg hát ugye a kiszgyerekek komcsizgatnak is egyet-kettőt.


"Nem nem használhatják. De mehetnek szurkolókènt."


Oszt' abbó' hogy lesz egészség? Abból csak a balhé van, meg a kórházlátogatás, hogy ezzel is lekössék az amúgy is gyengén működő sürgősségi osztályokat.


"Büszkék lehetünk a magyar sikerekre. De ezt csak egy igazi magyar érzelmű, hazafias ember értheti meg."


És te, mint mindenféle migránsnak szurkoló, te hazafiasnak gondolod magad?

2019. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Én magyarnak gondolom magamat igen. Keresztény, magyar, Fideszes hazafi. Akkor ilyen alapon egyik komoly klub csapatnak se szurkoljanak sehol, mert minden komoly BL-ben szereplő csapat tele van külföldiekkel. De ezek a külföldiek egy magyar város színeiben játszanak magyar sikerekért és nem segélyért óbégatnak, hanem dolgoznak. Nekik ez a munkàjuk.
2019. dec. 4. 14:55
 28/32 Micimacko67 ***** válasza:

Nekik ez a munkájuk, amit te és mi fizetünk meg a feleslegesen beöntött állami milliárdok formájában.

Ha te annyira hazafias és nemzeti érzelmű vagy és ennyire a szíveden viseled a magyar sport felemelkedését, akkor miért nem a hazai utánpótlás nevelésre fókuszálsz?

Én az elmúlt kb 15 évemet a falusi focipályák mellett töltöttem el! mind a két fiam focizik...

Látom, hogy hogyan sorvadnak el a kis csapatok, mert nincs gyerek aki focizzon... Az utánpótlás nevelő rendszer tele van olyan emberekkel akik ebből pénzt akarnak kivenni és nem a fociért tenni...

Hazafi, sportszertő barátom...itt a lehetőség előtted...máris tehetsz a magyarságért...

2019. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Koplárovics Béci ***** válasza:

"De ezek a külföldiek egy magyar város színeiben játszanak magyar sikerekért és nem segélyért óbégatnak, hanem dolgoznak."


Aha. Ők, akik korábban azt sem tudták, hogy merre induljanak el Magyarországra, ők magyar sikerekért dolgoznak. Oké, nyilván nincs ki a négy kereked. Lássuk például azokat, akik egyik évben még a Győrt, a következőben a Buducnostot, harmadikban pedig a Rostov-Dont erősítik. Ezen a szinten (most a kézilabdáról beszélek) azért játszanak (például) a Győrben, mert BL-t akarnak nyerni. És ha Győrben van olyan csapat (és adnak nekik lehetőséget), akkor a Győrrel. Nem, ők nem a Győr sikeréért harcolnak, hanem azért, hogy BL-t nyerjenek. Meg hogy legyen kerozin a repcsibe.

2019. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nagyon büszke vagyok a magyar sportolóinkra, akik sikereket érnek el.

De ugyanakkor büszke vagyok arra a rezidens orvosra is, aki pár hónapja megmentette az életemet egy műtét során. Ő mégis a huszadát viszi haza havonta, mint a focistáink.

Nagyon el van ez cseszve.

A tűzoltó, aki kimegy a házadhoz és kockáztatja az életét ,( mert barom vagy és gyertyát raktál a karácsony fára), havi kevesebb mint nettó 200 ezret visz haza.

A focista, aki elszórakoztat meg hazavisz x milliót.

Ez nincs rendjén, ez a szitu kérdező. Támogassuk a sportot meg minden, szuper. De a hétköznapi hősöket is meg kéne becsülni.

2019. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!