Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért ennyire homloke...

Árokpart kérdése:

A Fidesz miért ennyire homlokegyenesen más politikát folytat mint 1998-2002 között?

Figyelt kérdés
Az természetes dolog, hogy azóta változott a világ. Nyilván ezzel együtt változni is kell na de azt, hogy annyira mintha nem is ez a Fidesz kormányzott volna 1998 és 2002 között? Akkoriban rengeteg pénzt fordítottak az oktatásra, bíztatták is a fiatalokat meg úgy általában a felnőtteket is, hogy tanuljanak tovább vagy képezzék folyamatosan magukat. Akkoriban egy egész jó bérlakásépítési programjuk is volt és abban az időben egy akkori fiatalnak valóban volt jövőképe. Az egészségügy is jó állapotban volt úgy, hogy nem kellett így külön járulékot adóként fizetni mint most ezt a 7700 ft-ot havonta. Nem véletlen, hogy sokan alig várták emiatt többek között 2010-ben, hogy újra kormányra kerüljenek. Kormányra is kerültek és mára teljesen másképpen csinálnak mindent. Azon csodálkozom, hogy akik mindig is még elvből is rájuk szavaztak ezek miatt nem fogalmaznak meg velük élesebb kritikát. Tehát nem kérik számon rajtuk, hogy miért nem térnek vissza az 1998 és 2002-es politikájukhoz. Miért van ez a jelenség?
2020. jan. 3. 15:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

1998-2002 között (sőt már előtte) is ugyanilyen volt a Fidesz, csak nem volt kétharmaduk, meg ennyi ellopható EU-s pénz, mint most. Értelmes emberek ezt látták... a hülyék meg kétharmadhoz juttatták őket 2010-ben.


"Most biztosan nem kéne megszólalni. Mert hát kit érdekel az egész? Kaptak öt százalékot, éppenhogy becsúsztak a parlamentbe... Fidesz? Ugyan kérem!

Azután meg, én igazán jókor váltottam.

Éppen jókor. Botrányok voltak már, de még potenciális esélyes volt a párt, sötét ló, akármi is lehetett volna belőle, így nem érhetett az a vád, hogy a végső bukás után menekültem el. Hja, kérem, fontos a jó ritmusérzék... Arról nem is beszélve, hogy milyen elegánsan tudtam hallgatni. Az »igazi« okokról... Semmi árulás, semmi fecsegés, diszkréció, pókerarc - mindjárt »csókos gyerek« lettem.

Most itt az idő az árulásra: igen, én, az alapító atyák egyike dr. Simicska Lajos és Tóth Béla miatt hagytam el a pártot.

Ugyanis nem szerettem őket. Nagyon nem. Dr. Simicska körül egyre több lett a fegyveres őr, s lassan kezdtünk úgy kinézni, mint valami kokainbáró rezidenciája Kolumbia-alsón. Meg a titok is egyre több lett, s a titkok számának emelkedésével párhuzamosan sűrűsödtek a fontos arcú fószerek, akikkel nem lehetett emberi szavakat váltani nőről, kajáról, piáról.

Na, a Tóth Bélát pedig a Bécsi Kávézóban mutatták be nekem, rizsfelfújtat evett a picim, málnaöntettel, aztán kért egy leveseskanalat, hogy rendesen ki tudja hörpölni a jó szaftját neki - na most, én igazán nem vagyok megjátszós, de ez mégiscsak zsenánt volt kicsinyég...

Hát így.

Ki hitte volna, hogy lassan majd megszeretem őket."


Ezt 1994-ben (!) írta a párt műkődéséről Bayer Zsolt. Még semmilyen érdemi hatalom nem volt a kezükben, de már akkor is úgy működtek, mint egy bűnszervezet. Ennyit arról, hogy hú de nagyon más volt az első Orbán-kormány.

2020. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

Tévedsz, kérdező! Ugyanazt a politikát folytatják, és a céljuk sem változott!


Akkor is csak a hatalom megszerzése volt a céljuk, nem a haza szolgálata, és a politikájuk is az volt, hogy bármit elvtelenül mondanak tesznek, mutatnak, csak hogy a kellő támogatottságot megszerezzék a kívánt hatalomhoz.


Ja, hogy a nép változott, akkor ők köpönyeget forgattak, hogy akkor is rájuk szavazzanak?! Az csak részletkérdés. Érdemben egyik kormányban sem cselekedtek eleget.

Ha valami szappanoperát néznék, azt mondanám, hogy nevetséges, hogy kétharmaddal ennyi idő alatt milyen csekély eredményt értek el.

2020. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
40%

A magyar lakosság 30%a polgár, 70%a proli.


A rendszerváltás óta messze a legjobb kormány volt az 1. Orbán kormány azoknak, akik szorgalmasak, fejlődni akarnak, tanulni, gyarapodni, fontos számukra a hagyományok, a haza fejlődése, de mellette pedig Európa párti és szabadelvűek is. - ezek a polgárok, akik többsége akkor fideszes volt.

Persze a semmittevő kishitű irigy igénytelen a Kádár-rendszerben nevelkedett lusta, az öngondoskodásnak még a csíráját sem ismerő alsó rétegnek ez nem jött be, ők osztogatást akartak, ingyen zabát, ingyen egészségügyet, majd őt eltartja az ország valahogy, a kormány majd megold helyette mindent - le is váltották őket.

Akkor a Fidesz megértette, hogy nem kell minőség az országnak, neki ígérgetés, gyűlölködés és zaba kell, lásd a mostani Fideszt, imádják a prolik...

2020. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
...Viszont az érdekes, hogy a híveik ugyanazok, akik régen liberális fideszesek voltak, azok most keresztény fideszesek. Bár szerintem Jézus nagyon szomorú lenne, hogy ennyire félreértelmezik a tanítását, és hogy az ő nevében milyen aljas és alantas dolgokat csinálnak, de ez már egy másik kérdés.
2020. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2006 ban leváltották őket. Tanultak a hibáikból, hogy hogyan kell hatalmon maradni. És be is jött nekik.
2020. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A Fidesznek nincsenek elveik, csak elv-jelmezeik, amit úgy váltogatnak, mint más az alsógatyát, és két perc alatt megmagyarázzák, hogy miért. A sok mosott agyú fideszbirka meg akármit mondanak, fenntartás nélkül bólogat. Így tudja egy jó keresztény elfogadni, hogy nem tesznek meg mindent a kapcsolaton belüli erőszak ellen, elég egy kis migráncsozás. Ja hogy minden héten meghal valaki, az nem érdekes. Hogy a klímaváltozás soha nem látott menekültválságot idéz elő, az se számít, nincs klímaváltozás, ill. ha éppen mégis van, akkor az nem a mi bajunk, semmi dolgunk vele.
2020. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!