Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely miért nem...

Karácsony Gergely miért nem szólal meg legalább a Városliget tovább rombolásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy volt elvileg, hogy ha ő lesz a főpolgármester, akkor le lesz állítva a Városliget rombolása. Ezzel szemben azt látni, hogy tovább folytatják a rombolást, holott hónapok óta már Karácsony Gergely a főpolgármester.

Itt egy kép is, ami a napokban készült: [link]


Az is elég feltűnő, hogy nagyon nagy a csend a Városliget ügyében, Karácsony Gergely ezekkel kapcsolatban még meg sem szólalt. Mi ennek az oka?



2020. jan. 20. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Te miről beszélsz? A Városliget épül, szépül és feljlődik a Liget project keretében. Ezt ő is pontosan tudja, így nem meri leállítani, mert az felérne egy szabotázzsal, aminek az ő népszerűsége látná a kárát.
2020. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%

1. A városligetben nem csak kizárólag rombolás folyik. Hanem olyan is.

2. Soha senki nem ígérte, hogy az ámokfutást megállítja. Ahhoz másféle pozíció kell.

3. Te ott alaposan és kimerítően körülnéztél, vagy csak most is benyalod a hamis híreket? Honnan tudod, hogy minden változatlan?

4. Dumálni könnyű, cselekedni kicsit nehezebb. Ezért nem az a fontos, ki mit mond, hanem hogy ki mit csinál. Aztán meg, van aki szeret dicsekedni azzal is, amit el sem végzett, más meg azzal se, ami fontosat megcselekedett. Tehát nem ennyire felszínesen kéne a dolgokat kezelni.

5. Még nem láttam olyan nagyobb horderejű dolgot, amit másnapra megoldottak. Se ebben az országban se másutt. Nagy léptékű ügyek átfutása hosszú és sokszor nem az az eredmény, amit elején képzeltünk. Ennek az az oka, hogy menet közben kiderülhet, hogy van jobb megoldás is.


Összegezve: az nem igaz, hogy ez ügyben nem szólalt meg. Az igaz, hogy árnyaltan tette. Elhiszem, hogy ez sokaknak fel sem tűnt. Ahogy más se. Az sem igaz, hogy ezt a problémát holmi szólásokkal lehet megoldani. Sőt, úgy biztosan nem lehet. Ám kemény és főleg nem látványos aprómunkával lehet. Csak példálózom. Ha valaki ezt az országot rendbe kívánná tenni, maximálisa akarná, értene is hozzá, valami jó tündér minden akadékoskodót eltakarítana, akkor is kellene legalább 10 év, hogy a többség elhiggye, na tényleg lesz valami. Aztán újabb 20 év múlva lesz is. De ezt nekem senki se hiszi el, mert a döntő többség úgy képzeli, csak akarni kell és úgy lesz. Hát nem dolgozni kell és úgy lesz. De millióknak ám, nem csak holmi polgármestereknek vagy minisztereknek. Mert azok csak kitalálni tudják, mi lenne jó, megcsinálni a millióknak kell. Így működik egy ország.

2020. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Értem. Szóval látsz pár dolgozó embert akik éppen építenek valamit és neked egyből nyilvánvaló, hogy rombolnak a Ligetben.

Akkor segítek kicsit.

A Liget projekt nem az ország, nem Európa, hanem az egész világ legnagyobb jelenleg folyó kulturális beruházása, ami nem egy nemzetközi díjat elnyert már az elmúlt években. Nemzetközi tervező csapat dolgozott azon, hogy méltán világhíres épületek jöhessenek létre és egy modern fővároshoz méltó, magas szintű kulturális épületegyüttes legyen a lepusztult romok helyén, amiket már 30 évvel ezelőtt is szégyellt az ott élő normális ember.

Egy igénytelen, avitt, romokkal és lepusztult bódékkal teli, parkoló autókkal telerakott Ligetből egy olyan terület lesz végre, amire büszke lehet minden fővárosi és máshol lakó magyar ember egyaránt.

Karácsony pontosan tudja ezt és ezért nem kötözködik most vele. A kampánynak vége, nincs itt semmi látnivaló!

2020. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha néznéd a köztévét, az M1-et, láttad volna, hogy mit mondott (föl) a városligeti építkezésekkel kapcsolatban.

Amire itt előbb valaki azt mondta, hogy "árnyaltan fogalmaz", én viszont kimondom magyarul, hogy szófosás, mert SEMMI konkrétum nincs benne.

2020. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Annak a bazi nagy felvonulási térnek a befásítása nem rombolás, a hungexpo nevű csovestanyáé ( 10000 M2) sem.

Vagy 20 éve járok oda rendszeresen, a 100+ év fölötti faállomány egy része már szimplán életveszélyes.

Azért ezt se hagyjuk ki.

Még azt sem, hogy jobb, ha nem szólal meg, mert nincs kompetenciája.

2020. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Karácsony Gergely szociológus és politolgus, de bizonyosan vannak neki természetvédelemben jártan geológusai is, vagy valami kertművelők, akiket megkérdez, hogy mennyire szükséges a Városligetet és milyen karban tartani, hogy sok és értékes pillanat, perc és élmény emlékezetessé tehető legyen, amikor áthalladnak rajta, vagy időt töltenek a budapestiek, turisták, a szakma odatalál biztosan. Mint szociológus fontos volna, hogy mennyi embert vonz majd be a Városliget utólag, de mi változna? Nagyon szép, biztos, hogy télen is, vannak kamerák, vagy nincsenek, nem tudom, hogy mennyire nyomon követhető a vidéki embereknek mennyire vnzó, hogy odautazzanak csak és kizárólag a Városliget miatt.
2020. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kihagytam egy o-betűt, és egy l betűvel többet rögzítettem fel
2020. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 cro-minyon ***** válasza:
40%
A politika úgy működik, hogy az adott szereplő mond szépeket, de a tettek jellemzően nem annyira forradalmiak. Ez alól Karácsony főpolgármester úr sem kivétel. A zöldterület csökkenése nem érdeke a budapestieknek, ez biztos. Az azonban mindjárt más, hogy kiöregedett, nem túlzottan szép állapotú zöld tereket átalakítanak-e vagy sem. Szerintem Karácsony is tudta, hogy érdemben nem akarná leállítani a Liget projektet, mert az egy igencsak jó projekt Budapest vonzóbbá tételében. Korrekciókat azért fog végezni az ügyben szerintem.
2020. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1. Karácsony és az ellenzék mindig is szerette volna a Liget fejlesztését, csak hát azt nem beépítésben látta, hanem gyepesítésben, fásításban, régi épületek lebontásában a zöldterületek és zöldfelületek érdekében. Ez a koncepciója azóta se változott.


2. Tarlósék még az utolsó pillanatban minden építési engedélyt gyorsan megadtak, így ezzel a "fegyverrel" Karácsony már nem tudta megakadályozni azt, ahol az építkezés már javában folyt. Jogszerűen legalábbis nem.


3. Viszont kialkudott egy olyan helyzetet, hogy nem lehetetleníti el az építkezés folytatását, ami mindenkinek csak rossz lett volna: két évig szól az építkezési engedély, addig hatalmas műveleti területek lezárva maradnának gyakorlatilag a Liget megszűnt volna, és nem kis kártérítési perre számíthatott volna Bp.


Tehát a megkezdett épületeket engedte, bár a Biodóm funkciója nyilván egész más lesz, és környezetbarátabb, olcsóbb is lesz.


Cserébe viszont két-három nagy épület, amibe még nem kezdtek bele, valóban nem épül meg a Ligetben annak ellenére, hogy az építési engedélyt azok is megkapták.

2020. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


2020.02.07.


"– A Városligettel mi lesz, melyek azok az épületek, amelyek biztosan nem készülnek el?


– Hogy mi lesz a Városligettel az eldőlt: visszaszerezzük a zöld területeket, és az épületek, amelyeknek az építése nem kezdődött el, már nem is fognak megépülni soha! A Nemzeti Galéria, Magyar Innováció Háza és a Városligeti Színház nem épülhetnek meg a Ligetben, ezzel jelentős zöldfelületet tartunk meg a budapestieknek. Az általam alternatívaként javasolt helyszínekre nem tartott igényt a kabinet, csak azt ígérte, hogy amíg a főváros álláspontja nem változik, addig nem kezd bele új építkezésekbe. A Fővárosi Közgyűlés vagy az én véleményem nem fog megváltozni, már csak azért sem, mert a budapestiek 80 százaléka ellenzi a Városliget beépítését. Őszintén, nem is értem, kinek jutott eszébe, hogy a Városligetben, egy közparkban építkezzen."

2020. febr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!