Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha betiltanák az alkoholfogyas...

Ha betiltanák az alkoholfogyasztást, mennyi szavazó pártolna el a kormánytól?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 15:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mennyien pártolnának el a kormánytól, de, ha az italok fogyasztása illegális lenne, mint a drogok fogyasztása, akkor a Magyarországon élő emberek fele öngyilkosságot követne el, másik fele pedig megpróbálna illegálisan italhoz jutni és kockáztatnák ezzel a börtönbe kerülést. A Magyarországon élő férfiak többsége nem tudna alkohol nélkül élni. Nekem is van alkesz kollégám, meg én is szeretem az italt, szóval mi sem örülnénk, ha az alkohol is illegális lenne.
2020. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha nem csak az alkeszokra szűkítenénk a kört akkor elég sokan. Így nem hinném, hogy ezt bárki meglépné.
2020. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Fletónak azért lenne baja.

Egyből beindítaná a szeszfőzde kampányt,csináljukmeg,csináljukmeg.......

2020. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Meton ***** válasza:

Ha jól tudom, egyetlen, egyébként nagyon kis országban van ténylegesen betiltva az alkohol. Ott még a birtoklása is bűncselekmény és börtön jár érte. De még ők sem saját jókedvükből tiltották be, hanem mert volt egy bolondos sejk, aki úgy gondolta, a pénzével bármit elérhet. Úgy adott kölcsönt az országnak, hogy ténylegesen betiltja az alkoholt. A vezetőknek sok választásuk nem volt, ráadásul az is megkönnyítette a kérdést, hogy arab országról van szó, ahol amúgy sem tolerálják az alkoholt.

De vegyük Amerikát, ahol szintén volt alkoholtilalom. Rengeteg ember pont az alkoholból gazdagodott meg az alkoholtilalom idején. Az alkohol ára az egekbe szökött, előállítani meg nem volt nehéz. Öngól lenne az állam részéről, mert mindenki alkoholt gyártana, amiből egyedül az állam nem húzna semmi hasznot. A dohányzást miért nem tiltják be? Azért, mert sok pénzt hoz. Hollandiában a drog is legális, ugyanezen okból kifolyólag. Az adóbevételről nem fog olyan könnyen lemondani az állam semmilyen alkoholellenes csoport kedvéért.

2020. jan. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Értem a kérdést, de nem igazán értem a kérdés miértjét.

A kérdésedre válaszolva, ahogyan azt már többen leírták, gond lenne, nem csak az alkoholisták miatt, hanem úgy egyáltalán, mert vannak akik nem piásak, de néha szeretnek inni. És a fiatalok is elsősorban manapság a romkocsmákat látogatják a bulinegyedekben, mikor szórakozni mennek. És igen, ebből nagy bevétel van, szóval semmilyen szempontból nem lenne optimális.

Ugyanakkor nem hinném, hogy erre sor kerülhet. Ha a liberálisok kerülnek hatalomra, azok a lőfegyvereket kivéve, szinte mindent liberalizálnak, így esélytelen, hogy az alkoholt betiltsák, inkább esélyesen még a drogokat is szabaddá tennék. (Ami hiba lenne megjegyzem.) A jelenlegi kormány pedig még a 2010-es hatalomra kerülésekor rögtön azzal kezdett, hogy a házi pálinka főzést teljesen szabaddá, vagyis engedély és adómentessé tette. Az ellenzékből még meg is szólták ezért, hogy talán nem ez lenne a legfontosabb így elsőként.

Tehát én nem gondolnám, hogy erre kishazánkban a közeli jövőben sorkerülne.

2020. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Látom ,komoly problémáid vannak. Tim is many! Ennyi idő alatt mát több fontot kereshettél VONA !
2020. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Folytassuk a gondolatodat! Hány pártolna el, ha betiltanák a szexet?
2020. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!