Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha betiltanák az alkoholfogyas...

Ha betiltanák az alkoholfogyasztást, mennyi szavazó pártolna el a kormánytól?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
fideszesek alkeszok , a másik oldalon meg a drogosok vannak
2020. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Elsősorban nem kormányfüggő a kérdés.

Hanem úgy általában mennyi ember pártolna el az aktuális kormánytól,ha bevezetné ezt az intézkedést.

2020. jan. 23. 15:22
 3/17 anonim ***** válasza:
Feltételezve, hogy valami isteni sugallat miatt végig akarnának pofozni egy ilyen törvényt, szerintem minimum a harmadát, felét elvesztenék a szavazóiknak.
2020. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha egy ilyen tv. megszuletne itt olyan forradalom torne ki h elkepzelni nem tudod. Lasd netado, csak szoba kerult es masnap mar nem tudom hanyezer ember tuntetett
2020. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen,nekem is a netadó jutott eszembe,ami egy elég sarkalatos pont lenne.


Elgondolkodtam,hogy sajnos valószínűleg több szavazatot veszítene egy adott kormány egy ilyen intézkedéssel,mint amennyit nyerne.

Kevés az absztinens az országban.

2020. jan. 23. 15:32
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező és a liberálisokat meg az ellenzékieket meg sem említed, csak hogy hány kormánypárti pártolna el? Csak kormánypártiak élnek itt? Az ellenzék nem is lázadhat fel pl?
2020. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Rengeteg. Rengeteg az alkoholista, azok még többen vannak akik alkalom adtán isznak valamit (ballagás, szülinap, névnap, évforduló, bármilyen siker, vagy csak simán jól esik, esetleg buli van). A szórakozó helyek, kocsmák bezárnának, boltokban is lenne kiesés. Titokban pacsmagolnák otthon az alkoholt, vagy csempésznék be azt is, mint az ukrán cigit. Nagyon nagy hátrány lenne a gazdaságnak is és a kormánynak is.
2020. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul tettem fel a kérdést.


Úgy is írhattam volna,hogy hányan pártolnának el egy ilyen párttól,de ugye mivel kormány hozza az intézkedéseket,így félreérthető lehet.


Szerintem ez nem feltétlen ideológiai kérdés.

Vannak,akik szerint a liberálisok élvezethajhászok,viszont én sok liberálist ismerek,aki nem iszik egyáltalán alkoholt.


A konzervatív emberek között is van kétféle.

Van,aki szerint az alkohol az olyan,mint a víz,mások pedig bűnös dolognak tartják.

Mondjuk az én ismerőseim többsége,aki rendszeresen iszik,inkább maradi felfogású.

2020. jan. 23. 15:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Na igen,a masszív alkoholistákon kívül,valószínűleg a fiatalok,az alkoholt gyártók,alkohol forgalmazásából élők is biztosan elpártolnának.Illetve talán a nyugdíjasok egy része is.
2020. jan. 23. 15:43
 10/17 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Elsősorban nem kormányfüggő a kérdés."


Nem hát! Ez alkoholfüggő kérdés! :)

2020. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!