Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rasszizmus van, kirekesztés...

Rasszizmus van, kirekesztés vagy inkább vakok és buták vagyunk? Ki rekeszt ki, kicsodát?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszabb leszek, de kíváncsian várom az értelmes, nem gyűlölködő, hanem értékes válaszokat a nélkül, hogy leJobbikozna, fasisztázna kapásból...stb bárki akárkit is itt. Kérem ne tegye! Tényleg csak azért kérdezem, mert érdekel, hogy több helyről, hogyan látják ugyanazt a kérdéskört mások. Engem maga az ember és a józan válasza érdekel. Most lehet bizonyítani a kultúráltságot. :-)


Tegnap néztem Havas Henrik egyébként sokszor tartalmas és értelmes műsorát a Civil a pályán-t.Tetszik sok műsor, mert szakértőket, civileket lehet hallani a politikusok helyett. Megütötte a fülemet, hogy a műsorban hölgy milyen zsigerből nácizik és valahogy igazságtalannak tartottam, hogy ezt lehet, "azt" meg nem! Mire is hoznak, akarnak törvényeket, mit is tiltanak? A gyűlölködést akarják tiltani vagy a szólás szabadságát, esetleg a tényeket? Mert ha a gyűlölködést, azzal egyetértek, de érzek némi álszentséget a dologban. Az oldalon valóban sok kérdést írtak ki ebben a témában és a zs és c-zásban is. Sokszor csak a gyűlölködésnél álltak meg a válaszok, ritkán lehetett érdemi és higgadt válaszokat olvasni. Bár akad és annak sokszor örül az ember. Remélem itt is lesznek jók. Azonban ha egy kicsit is higgadtabban tudunk nézni az egészre, ami körülöttünk történik előítélet nélkül, vajon mennyire kirekesztő és gyűlölködő az az ember, aki valakit lenáciz csípőből azért, mert hétköznapi tapasztalatai alapján kimond bizonyos dolgokat és elege van abból, hogy terrorizálják őt vagy a családját ismerőseit? Mert vele megtörténik, nem az elithez tartozik akit kerítés és pénz választ el a valóságtól. És emiatt az állandó terrorizálás, piszkálás miatt kialakul egy rossz beidegződés és elkezd útálni egyes embereket a másik. Persze ez nem jó, de az emberekben rengeteg előítélet alakul ki, ilyen olyan dolgokkal kapcsolatosan, ami sokszor akár jogos is lehet, sokszor meg igazságtalan. Van e joga egy átlagos, hétköznapokat élő állampolgárnak arra ( a valóságos életben) ,hogy érdemben megvédje önmagát anélkül, hogy ne nevezzék őt nácinak és kirekesztőnek?

Sok dologra igaz az, hogy amég valaki nem kerül bele esetleg önhibáján kívül egy problémába pl: tartós munkanélküliség, megverik, elszedik cuccait, bántalmazzák szeretteit...stb, addig rózsaszínben és túlságosan liberális szemmel tud csak a témakörökre tekinteni. Sokan élünk vidéken, kisebb városokban, ahol biztosan sokan azt tapasztalhatják, hogy nem látni rendőrt az utcán, ha van, akkor a piroson átmenő gyalogosokat kapják el. (felső utasításra teszi a kisrendőr persze)

Ugyanakkor minden típusú, származású embercsoportokban vannak olyan emberek, akik fokozatossan a bűnelkövetésre, erőszakra specializálódtak, mert ezt látták, mert így könnyebb anyagi javakhoz, hatalomhoz jutni. Az a kérdés merül fel jogosan az emberekben, hogy egy demokratikus berendezkedésű államban miért nem lehet esetleg végleg kiemelni a társadalomból ezeket az embereket, akik miatt egyébként ítélik el jogtalanul a többit? És ezek miatt az uzsorások, luxusautókkal járó maffiózók miatt piszkálják és gyűlölködnek a többiekre. Nem igazságtalan ez egy kicsit? Vakok vagyunk vagy csak eljátszuk a hülyét? Mert tartok tőle, hogy utóbbi.

Ennyire hülyének nézni a többségi társadalmat, aki egyébként tök normálisan játékszabályok szerint szeretnének élni, amúgy boldogan?

Szerintem sok ember eljutott odáig, hogy már teljesen mindegy, hogy melyik párt, szervezet, csak már valaki tegye úgy rendbe a jogi oldalt, hogy megszűnjön a gyűlölködés fő forrása a -kivételezés- és élhetővé válljon széles rétegekben is az élet.


Teljesen mindegy, hogy kiről van szó, milyen nemzetiségűnek vallja magát, ha bűnöző, nincs helye a társadalomban, nem kérünk belőle. Ő féljen és ne a normális többi ember. De most már 3x-4xmeg kell gondolnia az embernek, hogy megvédje e magát, ki merje e mondani a véleményét, mert a végén még a védekező felet fogják leültetni, lenácizni zsigerből vagy érdekből (esetleg kártérítés gyanánt). Szerintem ez a félrebeszélés senkinek sem tesz jót és addig nem lesz semmilyen béke, amég szembetűnően és tagadhatatlanul a törvény egyformán mindenkire nem vonatkozik.

Úgy gondolom, hogy nagyon messze van a Maci már a málnástól. ÉS igen félreértelmezzük a körülöttünk tapasztalt dolgokat és magát a demokrácia szó jelentését.

Ha nem változik meg a helyzet, tartok tőle, hogy durvább dolgok történnek majd. Sokan külföldre mennek, sokan idehaza bizonytalanságban próbálnak meg élni, sokan meg olyat fognak tenni, amit szeretnénk elkerülni. Jól tudom, hogy mindez a jelenleg még jólétben élő, pozitív gondolkodású emberek számára mit sem mond és a probléma számukra nem is létezik. Pillanatnyilag szerintem sokakban felmerül a kérdés, hogy ki rekszti ki a másikat és kinek kell kitől félnie? Nem jól van ez így ugye?


2011. júl. 15. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

ez már egy ideje gond, de ettől vannak eltérő politikai nézetek. és az erősebb média elpusztítja a másik nézetét.


az nem kirekesztés, mikor mszp-s emberek, ill. közeli médiumokban ez hallatszik el: "a demokratikus ellenzék..." - amik alatt mindig az MSZP és LMP van. mert ugye a Jobbik nem demokratikus, mert azt ők mondják meg, ki az. mint Göbbels, az hogy ki zsidó, majd én megmondom.

2011. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem nagyon jól látod a dolgot, csak egyetérteni tudok veled.

De a fő kérdésedre válaszolva szerintem inkább vakok és buták vagyunk.

Ha csak itt GYK-n szétnéz az embere hihetetlen milyen kommenteket lehet látni. Fel kéne ébredni és észrevenni, hogy nácik mondják, a náciktól félni kell.

2011. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Nos tisztelt Kérdező, azt hiszem ráéreztél a lényegre.


Én még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a rasszizmus igen érdekes momentuma az irományodnak, meg is magyarázom miért. A legtöbb alkalommal, amikor valaki szájából elhangzik a rasszista kifejezés, általában fehér ember teszi ezt másik fehérre nézve. Elnézést, hogy most ilyen nyersen fogalmazok (fehér ember, nem-fehér), de per pillanat az egyszerűséget kedvelem. Amibe szerintem sokan nem gondolnak a bele, hogy a rasszizmus nem egyirányú utca; nem csak fehér ember lehet rasszista a kisebbség irányában, hanem fordítva is, és szerintem ez az a momentum, amit sokan nem vesznek észre (vagy nem hajlandóak észrevenni). Ez egyszerűen csak belénk van nevelve, és erre Amerikában példát is lehet látni, ahol az afro-amerikaiak pl. mai napig általánosítják a fehéreket, vagy a mexikóiakat, még sincsenek olyan durva következmények, mint amikor a fehér ember általánosít (ajánlom megnézésre a Shop Stop 2-t, ahol nagyszerűen kifigurázzák ezt a témát)


Egyébiránt teljes mértékben egyet tudok érteni veled, külön tetszett a liberálisokról szóló rész. Örülök, hogy vannak még ilyen tisztán látók az országban ;)

2011. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem volt időm végigolvasni a kérdésedet, csak annyit reagálnék, hogy abban az országban, ahol lecigányoznak valakit csak azért, mert nincs munkája, ne adj Isten segélyre kényszerül,holott jobb sorsra érdemes "fehér ember", nos, abban az országban nagy baj van...az emberek fejében!
2011. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem volt időd végigolvasni, minek szólsz hozzá?


Nekem meg az a véleményem, hogy minden ember hadd alkothassa meg a saját véleményét a dolgokról! Az ember kétféleképp tanul: vagy tapasztalatból, vagy hallomásból. Az, hogy az emberek fogalmakat alkotnak, amik alá besorolnak embercsoportokat, ez egy túlélési ösztön. (Pl. a zsidó ma magyarországon nem azt jelenti, hogy vki körül van metélve, és hogy izraeli, hanem a gazdag, de főleg a könnyen meggazdagodott emberek gyüjtőfogalma) Nincs idő megismerni minden egyes embert, akivel nap mint nap kapcsolatba lépünk, de megpróbálunk mindenkiről egy képet kialakítani. Ki ez, barát vagy ellenség, jószándékú vagy nem? Igazak lesznek-e mindig az ilyen külső jegyek és első benyomás alapján kialakult vélemények? Nem. Van-e szerintem más megoldás? Szerintem nincs. A cigányokról kialakult kép nem újkeletű dolog. El lehet olvasni Gárdonyi Egri csillagokját! Ennek ellenére persze nem feketén és fehéren kellene látnunk a világot, és ezt a szélsőségeseken kívül nem is teszi így senki. Persze ilyenkor jön a politika, ami kicsavarja a naftát ebből az anyagból.

2011. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért szólok hozzá, mert pár sor alapján is képes vagyok következtetni a tartalomra és véleményt alkotni.Ha nem tetszik, nem probléma, hisz úgy sem neked írtam, hanem a kérdezőnek.
2011. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt minden épeszű tudja
2011. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez körülbelül 1 napba telne leírni. Azért belekezdek.


A romákat ugye a kommunizmusba hoztuk be avval a reménnyel, hogy több és jobb munkaerőnk lesz. Erre megszívtuk. Nem kapunk mást, mint lopnak, csalnak, hazudnak, s a magyar tisztességes adófizetők pénzéből élnek. Tisztelet a kivételnek. Ez tény. Senki sem tagadhatja.

Néztem nemrégiben egy videót. Nagyon sokat elmagyaráz. Azért leírom.

Volt egy néni aki a romákért egy településen eléggé sok mindent megtett. Pontosabban egy cigány klubot vezetett. Próbálta segíteni a helyi cigányok integrációját azaz beolvadását a társadalomba, de még mai napig sikertelenül. A helyi vállalkozókkal összefogva ingyen földet és szerszámokat is adtak a cigányoknak, hogy munkára bírják őket.

Pontosabban: 30-32 cigány család kapott 3 hektár földet, hogy műveljék. Erre rá arra hivatkoztak, hogy nincs kapa, ásó, vetőmag, palánta. Erre megkaptak mindent és megint erre rá azt mondták, hogy nem tudják hogy kell csinálni. Megkapták a falu kertészét, aki bevezette őket az egészbe és elkezdtek dolgozni. A baj ott kezdődött, hogy ők egymást is meglopták.

Aztán. Ez a sikertelen program után minimálbért fizettek azoknak a romáknak akik az iskoláztatási programba részt vettek, de az az akció is kudarccal végződött.

Szóval itt már arról beszélhetünk, hogy se PÉNZEL se FÖLDEL és se ISKOLÁVAL nem sikerült az integráció (beolvasztás a társadalomba)


Volt egy történet, hogy van egy szőlős. Azt is letarolták. Mindent elhordtak, kivágtak, eladtak. Ami a földön voltak házak azokat szétrabolták.


A cigányok folyamatosan arról beszélnek, hogy mély szegénység van. Ha végigmegyünk egy roma lakta utcában szinte minden embernek van kocsija. Közel 400 HungarianForint a benzin. Ha mély szegénység van akkor először kenyeret veszünk. Meg elmennek welness hétvégére és hazajönnek pofozkodni. Hát megáll az ember esze.


Mellesleg a Mónika Show és a Balázs Show-ba a retardáltság...


Egyéb kérdés?

2011. júl. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja meg az kimaradt, hogy a magyar ember mondása az, hogy: Aki nem dolgozik az ne is egyék!

Mi magyarok ehhez tartjuk magunkat. A cigányok nem dolgoznak. De etetjük őket a segélyekből mert az Orbán, s az állam így akarja. Akkor nincs más választás, mint hogy rasszizmus. Ha a romáknak így jó, akkor hajrá. Egyszer csak azon kapják magukat rajta, hogy vége a lustálkodásnak és más országban kötnek ki. Egyébként meg lehet nézni Franciaországot. A politikusok sorra reptetik ki az országból a romákat, s a romák oda csak 2 hónapot mehetnek be nyaralásképpen évente 1*!


Tehát ez a fáma. Ezért van rasszizmus! Két faj nem fér össze, ezt már igazán elismerhetné mindenki. Európa a fehér emberek történelméé, India a cigányoké és ehhez hasonló fajé. Távol-kelet, a mongolidoké. Afrika a negridoké, Amerika véleményem szerint a fehéreké. De csak észak-Amerika...

2011. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen létezik rasszizmus Magyarországon.


A cigányok a rasszisták mert utálják a magyarokat,lépten nyomon zaklatják őkett.Mert a cigányok felsőbbrendünek érzik magukat.

2011. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!