Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják a magyar kultúrá...

Miért akarják a magyar kultúrát és a történelmet eltörölni?

Figyelt kérdés

Szerintem aki elakarja törölni ezeket az lelketlen, gyökértelen, és kulturálatlan.


Folyamatosan azt hallom hogy a gyerekek túl vannak terhelve. Mivel vannak túlterhelve? Az irodalommal, a történelemmel? A logika fejlesztő matekal? Az alapműbeltséggel, azzal hogy erősítik a gyerkek magyar idetíását hogy a magyar költők verseiről és életéről tanulnak? Szerintem az a szégyen, aki nem ismeri ezeket, de még is magyarul merészel beszélni, és magyar kenyeret mer enni. Bárki aki nem értelmi fogyatékos, és magyar ezt neki tudnia kell. Ahogy a Franciáknak is a francia történelmet.


Sokkal pozitívabbak azok az emberek akik tanulnak, és nem mocskolódnak. Aki ezen az úton jár, és folyamatosan csak mocskolódnak előbb utóbb megkapják a büntetésüket. Bebizonyított hogy azok az emberek akik folyamatosan elégedetlenek, azok kevesebb ideig élnek. És ez nem a magyar egészségügy hibája, hanem az egész testükre és lelkükre nincs ez jó hatással, és a szívük is egyre nehezebben viseli a sok stresszet és elégedetlenséget.


A magyar történelmet nem megváltoztatni, átírni kell, és eltörölni, bele értem a történelembe azt is ami 1000 évvel ezelőtt volt, az is ami 100 és az is ami 10 évvel ezelőtt volt, és az is ami lessz, mert az utódaink sorsa is fontos, és az is hogyan emlékeznek majd ránk.


Az való igaz hogy ezek elvont dolgok meg már elmúltak, de nem vesztek el. historia est magistra vitae, ezt sokan elfelejtik/elfelejtették. Úgy beszélnek a magyar történelemrő hogy "szipi" "szopi" Trianon, meg a magyar identitást semmibe veszik. [link]



2020. jan. 25. 14:06
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
#20
2020. jan. 25. 20:20
 22/27 anonim ***** válasza:

#20-ik vagyok.

Szerintem attól még nem műveletlen, mert nem tudja, hogy Mátyás király mettől meddig uralkodott. Persze, néhány alap dologgal tisztában kell lenni, de szerencsére a legtöbben ezt birtokolják is.

2020. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Na és akkor mi az az alapdolog amivel tisztába kell lenni? Nyilván tudni kell egy nagyobb személynek a születési dátumát, azt hogy mikor halt meg, és azt hogy miket tett élete folyamán. Van aki a dátumot jegyzi meg, van aki az életét. De nyilván tanult róla ha ezeket tudja, vagyis nem buta műveletlen ember. Az iskola amellett hogy megtanít az életre, megtanít a lexikális tudásra, és megtanít tanulni.
2020. jan. 25. 20:54
 24/27 anonim ***** válasza:

#24-ik vagyok.

Elég hosszú lenne leírni, hogy mik a fontosak, de biztos, hogy az iskolában tanultnál kevesebb.

2020. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más a fontos, de minél többet tudsz annál ami a köznyelvben van, minél jobb igyekszel lenni másoknál, annál értékesebb vagy és nagyobb a tudásod. A későbbi élet folyamán pedig kamatoztathatod, kár lenne a tehetségeket, akik tudnak tanulni és jól, a rosszak miatt bután hagyni.
2020. jan. 25. 21:10
 26/27 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a fontos.
2020. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
57%
#23 Nem arról van szó hogy valaki évszámra pontosan tudja hogy ki mikor született. 21 vagyok és azt veszem észre hogy a korosztályom nagyrésze olyan műveletlen, hogy az valami félelmetes. Az is csoda ha azt meg tudják mondani hogy Mátyás melyik évszázadban uralkodott. És különben sem ez a lényeg, hanem az hogy egyre elterjedtebb az a nézet hogy nem számít semmit a magyarság. Értem én hogy nem kell 0-24ben szíriuszi pártusjézusos nagymagyarkodni, de az ilyen szintű plázaorientált, kozmopolita igénytelen konzumidiotizmus, meg a négerek/cigányok nívótlan zenéinek és ezáltal mentalitásuknak és annak a gengszteréletmódnak a majmolása meg kifejezetten taszító.
2020. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!