Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érzem azt, hogy...

Miért nem érzem azt, hogy romlik az ország és a gazdaság, és hogy egyre rosszabbul élünk?

Figyelt kérdés
Annyira sokan azt mondják hogy minden romlik, minden rosszabb lesz, én viszont azt érzem hogy egyre jobb. Nem azt mondom hogy sokkal jobb, de jobb. Na meg ha valóban lenne legitimitása hogy a Fidesz csak, vagy a statisztikákat kozmetikázza, és ezért látom hogy minden jobb, akkor miért nem tapasztalom ennek az ellenkezőjét én, és még az az 50% feletti szavazó tábor, aki a Fideszre szavaz minden nagyobb, országos szintű választáson? Lehet hogy ebben lehet mérni a jólétet, hogy egyre nől a Fidesz támogatottsága, mert csak "azok" élnek jól akik a Fideszre szavaznak?

2020. jan. 29. 22:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
52%

"De ha most gondot jelent az, hogy nincs elég tanár, milyen volt Gyurcsány idejében?"


Gyurcsány van kormányon? Nem. Rajta kellene számon kérnem, hogy miért nem oldódott meg ez a probléma 10 után sem? Nem hiszem.


"De legalább sokkal nagyobb tudást ad a magyar oktatás, sokkal eredményesebb is."


2015 volt az eddigi legnagyobb mélypontunk a PISA eredmények terén. Örülök, hogy 2018-ban javulást értünk el, de azt ugye tudod, hogy a PISA történelmünkben ez jelentette a második legrosszabb eredményünket? Az első a 2015-ös volt.


Veled ellentétben tudod én kapcsolatban álltam / beszéltem már olyan emberekkel, mint Maruzsa Zoltán, Nahalka István és Vekerdy Tamás (Isten nyugosztalja) és közel sem olyan rózsás a helyzet.


"De ha az én esznefuttatasom követed, akkor a falvakban élnek jól az emberek, vagyis nem feleslegesek, és nem rossz a helyzet a falvakban."


Miért kellene a te eszmefuttatásodat követnem? Bőven elég nekem a valóság, ami azt mondja, hogy átlagosan kisebb az életszínvonal vidéken, mint a városokban. Komolyan nem értem, hogy ezt hogy nem lehet felfogni... Ez egy évtizedes, sőt, évszázados társadalmi jelenség, amit minden ország kisebb-nagyobb sikerekkel próbál áthidalni, de alapvetően ez a helyzet áll fenn.


"Milyen szerencse hogy Magyarországon kiemelkedően jól megy a vidék fejlesztése, örülgetsz hogy egy ilyen országban élsz."


Semmiben sem cáfol engem, sőt, engem igazol.

2020. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
41%

A kérdező saját válaszait olvasva esett le, hogy ez Takács Zs5 lesz. :-DDD

Ugyanaz a stílus, ugyanazok a szófordulatok, ugyanaz a mondanivaló. Már provokálsz is újabban?

2020. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

Orbán előtt Gyurcsány volt kormányon, vagyis a szociálisták 8 évig. Ez kihatással volt a jelenlegi kormányzásra is, mert kinesett miatta 8 év, a kormányzásuk meg a 2006 óta tartó megszorításuk, a tolvajságuk, és a mindent felélekségük miatt! Egyébként „A magyar oktatás nem a PISA-felmérésen mért kompetenciák kialakulását segíti, hanem az ismeretátadást, ez az oka, hogy az említett megmérettetésen a magyar diákok most sem hoztak jó eredményt” [link] Vagyis magyar oktatást, ahogyan az országban mindent, nem azért csinálják, hogy a statisztikákon minél jobb színben tünjön fel és hogy kozmetikázzák, ezzel befolyásolja a külvéleményt és a közvéleményt, hanem az oktatás és a dolgok minőségesebben való működésére, és a fejlődésre mennek.


Szerintem ez ahogyan mondod, hogy vidéken kisebb az életszínvonal, olyan jó úton halad, hogy hamarosan nem fogja megállni a helyét. Vagyis nem kell lassacskán a kis falvakat sem lenézni a városokhoz viszonyítva, 1-2 faluba már a városból járnak át dolgozni és tanulni az emberek, és így növik ki magukat a falvak. Vagyis vannak olyan falvak ahol van munkalehetőség, olcsóbbak is a házak, és a dolgok, jobb is az életszínvonal.

2020. jan. 30. 14:20
 54/69 anonim ***** válasza:
34%

#52

Tényleg megtisztelő hogy mindig én jutok az eszetekbe ha valaki értelmesen is tud mondatokat leírni, de ettől még nem vagyok vele egyedül - még ezen a fórumon sem.

Nem, nem én írtam ki a kérdést. Bár nagyban egyetértek a kérdezővel, még sem én írtam ki ezt a kérdést.

Bármennyire is meglepő nektek, nem vagyok egyedül ilyen véleménnyel és nem is csak én vagyok képes kettőnél több értelmes mondatot leírni egyszerre.

2020. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
55%

"Orbán előtt Gyurcsány volt kormányon, vagyis a szociálisták 8 évig. Ez kihatással volt a jelenlegi kormányzásra is, mert kinesett miatta 8 év, "


Gyurcsány előtt meg orbán ja az nem számít gondolom :D


TÍZ ÉV TELT EL! és te 8 évet emlegetsz mikor elkurcsány 6 évig kormányzott és neki egy gazdasági világválság is volt? Ne nevettesd már ki magad!


Mindjárt előadod orbán nem kisztitkár volt hanem kisztitkár viszont bezzeg a gyurcsány aki kisztitkár volt...


Te nem kérdezni akarsz hanem kötekedni csak kommunista elvtárs.... (mondjuk nem nekem de Matolcsy, Kövér, Orbánnak tuti elvtársa voltál mikor együtt építettétek a szocializmust csak kifogyott a szovjetúnióban a kalácsból a mazsola....)

2020. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:
Na ebből is látszik hogy nem lehettél több egy ovodásnál. Orbán után nem Gyurcsány jött, hanem Medgyessy, meg a száznaopos akcióterve, mert az miatt szavazták meg, és ami miatt (is) 2006-ban megszorítások voltak, vagy Gyurcsány és szocik miatt. Azt a 8 évet pedig azért emlegetik ilyen sokszor, mert való igaz, hogy a magyar politikából és gazdaságból annyi hiányzik. Ez olyan mint mikor meglopnak téged 1000 forinttal, annyival mindig kevesebb lesz a boltba, ha nem lenne elég pénzed valamire, az jól jönne.
2020. jan. 30. 15:07
 57/69 anonim ***** válasza:
21%

#51 "2015 volt az eddigi legnagyobb mélypontunk a PISA eredmények terén. Örülök, hogy 2018-ban javulást értünk el, de azt ugye tudod, hogy a PISA történelmünkben ez jelentette a második legrosszabb eredményünket? Az első a 2015-ös volt."

Azt az apróságot persze nem említed meg közben hogy KIK írják azokat a PISA teszteket. A 15 évesek. Aki 2015-ben volt 15 éves az akkor járt 8. vagy 9. osztályba éppen. A fidesz-kdnp kormány a 2011/2012-es tanévtől vezetett be változtatásokat, pl. a mindennapos testnevelést is többek között. Aki akkor volt elsős, az a 2018/2019-es tanévben lett 14-15 éves. Ilyen, az új kormány által végigvitt képzés szerint tanuló diákok legkorábban a 2021-es PISA tesztet írhatják majd meg. Akik a felső tagozatot kezdték meg már ezen kormány által bevezetett változtatások szerint, azaz a 2011/2012-es tanévben voltak 5. osztályosok és az utánuk jövők, azok közül kerülhettek ki még csak a 2015-ös teszt diákjai. Akik alsóban még nem a módosított módon tanultak. Vagyis egy vegyes rendszer eredményét láthattad még 2015-ben, főképpen a korábbi oktatási rendszer eredménye még az. A 2018-as már egy vegyesebb kép, de még mindig nem alkalmas arra hogy kijelentsük javulás volt közben - még a jobb eredménynek köszönhetően sem. Lehet hogy az új oktatási rendszernek köszönhetően már jobb volt az eredmény, de lehet hogy csak szerencsésebben sikerült kiválasztani azt az 1500 diákot. Ahogy az is lehet hogy mivel a PISA teszt digitális alapon megy, a 2018-es csapat már jobban tudott digitális felületen dolgozni.

Amikor majd összehasonlítható eredmény lesz a kétféle oktatási rendszer között, az a 2021-es PISA eredménye lesz. Ha majd az is jobban sikerül, akkor mondhatom én azt hogy sikeres volt ennek a kormánynak a változtatása az oktatáson - vagy ha nem lesz jobb, akkor mondhatod te hogy sikertelen volt.

Jelen pillanatban a 2015-ös eredmény még inkább annak a rendszernek a tükre amiben a gyerekek tanultak - és azt nem ez a kormányzat alakította ki számukra. Tehát óvatosan az ilyen bírálataiddal, mert azokkal pont azt mutatod meg, hogy mennyire sikertelen és rossz is volt a korábbi oktatási rendszer, hiszen 2018-ig egyre rosszabb eredménye volt a diákjainknak

2020. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:

"Amikor majd összehasonlítható eredmény lesz a kétféle oktatási rendszer között, az a 2021-es PISA eredménye lesz. Ha majd az is jobban sikerül, akkor mondhatom én azt hogy sikeres volt ennek a kormánynak a változtatása az oktatáson - vagy ha nem lesz jobb, akkor mondhatod te hogy sikertelen volt."


Legyen így akkor, igyekszem majd emlékezni erre a beszélgetésre.


A többire majd később reagálok, ha lesz időm, energiám.

2020. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
19%

#51 "Vekerdy Tamás (Isten nyugosztalja) " egy velejéig liberális oktatási elveket valló ember volt. És már megbocsáss, de néha nagy ostobaságokat volt képes még az újságba is leírni a szülőknek szóló tanácsaiban. A neked tetsző, általad vallott elveknek tényleg nagy szakembere volt, ellenben pontosan ezeket az elveket bírálták nagyon sokan más szakemberek - vagy olyan laikusok akár, mint én is, akinek saját gyerekeivel, saját tanítványaival van valós tapasztalata.

"Miért kellene a te eszmefuttatásodat követnem? Bőven elég nekem a valóság, ami azt mondja, hogy átlagosan kisebb az életszínvonal vidéken, mint a városokban. "

talán azért kellene a beszélgetőpartnered eszmefuttatását követned, hogy megérthesd amiről neked beszél. Mert ha eleve kizárod azt hogy megpróbáld legalább követni amit mond és nem azonnal átforgatni olyanná amit te gondolsz és mondasz, akkor sehol nem fogtok tudni találkozni. Te eldöntötted hogy a vidékiek a szegényebbek, miközben pont ezt magyarázza neked valaki, hogy ez nem igaz. Innen, ha ezt nem vagy képes még csak átgondolni sem, mát értelmét is veszti a vita, hiszen pont téged nem fog elérni a valóság. mert te kijelented hogy valaki szegényebb - miközben nem veszed figyelembe, hogy a szegénység-gazdagság fogalma nagyon változó. Érezheti magát nagyon szegénynek az akinek anyagilag megvannak a szükségletei, de nem teheti azt amit szeretne - míg nagyon is gazdagnak az, akinek nincs 3 tévéje meg nem jár wellnes-ezni, ellenben van saját kertje és a maga termelte gyümölcséből, zöldségéből készítheti el az ételét. Vagy csupán mert olyan környezetben élhet ami neki városon nem lenne elérhető és cserébe nem fontos számára, nem számít neki értéknek, hogy bezzeg a nagyvárosban minden sarkon van színház vagy kedvére válogathat az éttermek között.

És bizony ugyanezt találnád az osztrákoknál is a vidékiek és városiak között, meg máshol is. nem mindig attól gazdagabb az ember amit pénzért lehet vagy kell megvenni.

2020. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
19%

#55 "TÍZ ÉV TELT EL! és te 8 évet emlegetsz mikor elkurcsány 6 évig kormányzott és neki egy gazdasági világválság is volt? Ne nevettesd már ki magad!"

Már jó párszor kérteek hogy ne nevettesd ki magad ezzel a "gyurcsány a válság miatt nem tudta" szöveggel. Minden alkalommal le is írom neked, hogy a válság 2008 őszén érte el az országot, gyurcsányod meg már 2006-ra elqrta. Nem kicsit, nagyon! Nem más vallotta ezt be nagy nyilvánosság előtt hanem ő maga Őszödön.

Szóval abba kellene már hagyni ezt a válság volt mesét, mert nem volt. Gyurcsányod akkor vitte lefelé az országot amikor körülöttünk minden velünk együtt csatlakozott országban hatalmas gazdasági fejlődés volt és nem eladósodás.

2020. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!