Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Karácsony számára elfogadhatóak Niedermüller mondatai?

Figyelt kérdés

Szerinte ennyi erővel a napkelte ellen is lehetne tüntetni, ha valaki az ellen tüntet, hogy egy bp-i polgármester azt mondta, rémisztő képződmények a fehér, keresztény, heteroszexuális emberek... Végleg lehullt az álarc az ultraliberális, legutóbb méheket a buszmegállókba telepíteni szándékozó főpolgármesterről? Ha eddig nem hullt volna le a kormány zsarolása, a Gyurcsánnyal való buzgó összefogás vagy a wassalbertezés esetében valaki számára.

[link]



2020. jan. 30. 09:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
57%

Az, hogy Karácsony megfontoltan, nem kontextusából kiragadott idézetek alapján alkot véleményt, hanem nézi a szövegkörnyezetet, a hangsúlyt és a beszélő szándékát is.


Ez alapján kicsit összetettebb és önállóbb gondolkozásra képesebb, mint azok, akiknek elég az, hogy a szájába adják, hogy éppen kit kell gyűlölni, kitől kell rettegni, kitől kell akár tolvajokat is megvédeni.


Szóval azt mondom, hogy az ügy vihar egy biliben.


Niedermüller nekem se kutyám, se macskám, hogy védjem, de azért én magam is azonosulni tudok azzal, amit mond azzal együtt, hogy sokat jártam keresztény gyülekezetbe, fehér is és heteroszexuális is vagyok.


Ő nem a keresztényeket támadta, hanem azokat az álkeresztényeket, akik a vallás nevében mindenféle galádságot elkövetnek. Ezt Jézus is megtette a farizeusokkal szemben. Természetesen Niedermüllert eszem ágában sincs Jézushoz hasonlítani, csak hát egy igaz kereszténynek ezt bizony meg kellene látnia, hogy komoly eltévelyedések vannak. Nem az egyéni eltévelyedés a lényeg itt, azt mindenki egyéni felelőssége, és az Úrral való viszonya rájuk tartozik, de amit politikusok művelnek a kereszténység jegyében (és ezt a keresztények hagyják, sőt asszisztálnak hozzá), az egyházak meg szintén, hát akkor valami nem stimmel. Niedermüller egyáltalán nem a biblia tanítását követő keresztényekre utalt, ez a napnál is világosabb, hanem egy kirekesztő réteget fogalmazott meg, amelyik magát felsőbbrendűnek tartja másoknál, és ez a felsőbbrendűségük szerintük feljogosítja arra, hogy másokat lealacsonyítsanak.

Én a Bibliából nem ezt tanultam.

Nem mondom, hogy szép beszéd volt, de nem volt elítélendő sem.

Lehet a kereszténység nevében elítélni a homoszexuálisokat, még békemenetet is lehet szervezni, biztosan hasonló tömeg össze is jönne, de akkor már miért nem a házasságon kívüli szexszel szemben tartanának békemenetet? Jaaaa...

Az vesse tehát az első követ Niedermüllerre IS, aki...


Szóval ez az egész egy manipuláció része, és a nagy nyálverők bizony manipuláltak, és továbbadják a manipulációt. Én a helyükben többet olvasnám a Bibliát, főleg nagyobb elmélyüléssel, mélyebb értelmezéssel. Istennek vagy Sátánnak tetsző cselekedet volt-e a reakciójuk?


A kereszténységet nem kell megvédeni, nincs rászorulva, azt Istenre kell bízni. Ha valamitől kell védeni az a saját egonktól.


Javaslom elolvasni Máté evangéliumának 5. részét. Még ha a keresztények támadva is voltak, és most elmentek mert támadva voltak, és jól megvédjék a kereszténységet... nem boldogságot láttam, hanem agressziót. Ezek tehát nem igaz keresztények voltak.

Vannak, akiknek két istenhitük van: Fidesz és kereszténység (vagy csak a Fidesz, még ha kereszténységnek is nevezik) De Máté 6:24 is érdekes ebből a szempontból.


Szóval Niedermüller csak tükröt tartott, és nem mindenkinek tetszett a látott kép. Karácsonyt nem zavarta.

2020. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!