Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnám elmagyarázni...

Hogyan tudnám elmagyarázni vér-Fideszes anyámnak, hogy Magyarország egy élhetetlen hely és valójában nyugaton baromi jól élnek az emberek?

Figyelt kérdés

Sajnos egy baromi tévúton élő Fideszes ember az édesanyám. Állandóan M1-et néz, PestiSrácokat/origó-t

és társait olvas és szentül megvan győződve arról, hogy Mo. egy nagyon élhető ország, mert azon fiatalok, akiket ismer és kimentek mosogatni/szállodába dolgozni folyamatosan jönnek haza, mert élhetetlen Anglia/No. és baromi veszélyes, mert tele van migránssal. Szerinte Mo.-on nincs munkanélküliség, mindenki szuper fizetésért tud dolgozni, mert rendszeresen olvas hirdetéseket, hogy betanított munkást keresnek nettó 300-ért munkásszállóval Dunántúlon. Ja és amúgy is 4-en 1 szobát kell bérelniük, akik kint élnek, a kaja/szállás/megélhetés sokkal drágább, mint amennyivel magasabb a fizu és a nőknek este után nem érdemes kimenni ill. rabszolgaként kezelik a kint élő magyarokat. De persze soha nem lépte át az országhatárt.


És itt jön a csavar, amit mindeközben nem képes felfogni. Én 1 hónapja végeztem gazdaságinformatikusként már vagy 10 helyre beadtam és egyik helyről sem írtak vissza. Ő lassan 1 éve táppénzen van, mert hiányos kórházi ellátás miatt epilepsziás rohamot kapott pitvarfibrilláció után és krónikus remegése van. De persze nem a nővérek voltak a hibások, hanem ő amiért túlhajszolta magát a munkában (kérdezném itt is, hogy normális-e hogy túlhajszolta magát azért a 200-ért ami szerinte nagyon jó fizetés). Ja természetesen havi 70 körül kap táppénzre, de szerinte semmi gond nincs, mert mindig lesz munkahely ahol el tud helyezkedni (de egy kézzel nem képes a kanalat megtartani). Apám pedig építőipari melósként állandóan dolgozik, hogy el tudjon minket tartani miközben baromi sok járulékot kell befizetnie. Állandóan nyomja a propaganda-szöveget az EU-ról, hogy a kormány milyen jó életszínvonalat teremt. Az egészségüggyel persze ő is sokszor elégedetlen volt az 1 év alatt, de szerinte ez az MSZP maradványa és azzal a diplomás nővéremmel példálózik (Mo.-on milyen jó az élet), aki végigtanulta/dolgozta az egész életét és 30 évesen kb. 10 milliós megtakarítása lehet+céges kocsija miközben ennyi idős korukban a kinti élő magyarok már házat vesznek. Totál zűr van a fejében, megfogadtam, hogy az első fizetésemből el kellene vinnem őt Bécsbe, de szerintem akkor se látná be, hogy hülyén látja a világot és tuti csak a fejkendős arabok maradnának meg a fejében nem az, amiből életében hozzá hasonló magyar soha nem fog részesülni.



2020. febr. 12. 14:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
63%
18 azért tegyünk már különbséget az orvos meg a kérdező kamu diplomája között.
2020. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
51%

"Így van. Máskor légy oly' szíves ne menj orvoshoz,ne irasd iskolába a gyerekeidet,ne lépj be akármilyen hivatalba. Tele van dipicsírákkal.„


Ön pedig ha legközelebb elromlik valami ne hívj proli munkás szerelőt,szereld meg magad vagy ha megéhezel ne egyél kenyeret mert a proli paraszt termesztette,a proli pék meg sütötte,ja és ne vegyél ruhákat se mert a proli gyárimunkás csinálta.

2020. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, nem az a kerdes hogy, elheto vagy elhetetlen az ország.. Mert ez nem vita tema. Kongohoz kepest elheto, Svajchoz kepest elhetetlen.


De mindent a Fidesz nyakaba varrni eleve butasag. Szerinted az MSZP alatt abban a 8evben elheto volt az orszag? Brutto 50ezres minimalberrel? Akkor szerinted jobb volt az egeszsegugy? Vagy Horn alatt jobb volt az élet?



Ugy csinalsz mintha az itthoni eletszinvonal csak a Fidesz alatt lenne rossz..

2020. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
76%

Nézd rövid leszek. Sehogy.


Apám világ életében SZDSZ-re szavazott. Majd megszűnt és a Fideszre szavaz most. Szerinte a nyugat szétesett és nyomorognak az emberek és csak mosogatónak kell oda a magyar. Nem a párt a lényeg hogy Fidesz vagy mittomén mi. A világhoz való hozzáállás az ami ezt meghatározza.


Esélytelen. Vannak esélytelen emberek, akikkel nem lehet mást csinálni, mint otthagyni az út szélén. Ne próbáld meg elmagyarázni, lépj túl rajta. Aztán majd kimész és 15-szörös fizetésed lesz és nem fog érdekelni hogy néhány exkommunista hogyan akar téged visszahúzni a nyomorba. Még akkor sem, ha az anyád.

2020. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
15%

"15-szörös fizetésed lesz "


Persze. 15x fizetés. Hazudj már nagyobbakat 😂

2020. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Na a komcsi propagandisták rácuppantak a kérdésre, mint gyöngytyúk a takonyra...
2020. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
70%

1. Lehet, hogy rosszul tudod, de a hallgatói szerződést nem azonnal kell elkezdened fizetni, mihelyt átléped az országhatárt. Húsz éven belül kell ledolgoznod itthon azt az időt, amit a képzése töltöttél. Vagy legyen három gyereked.

2. Milyen diplomád van, hogy nem tudsz vele mit kezdeni?

3. Próbálj életvezetési segítséget kérni rokonoktól, barátoktól. Ha kell, az anyukád megkerülésével. Megtanítanak jól kinézni, viselkedni, rendbe teszik a ruhatáradat, a hajadat. Segítenek átírni az önéletrajzodat, és ha valami pszichiátriai probléma vagy Asperger-szindróma, segítenek eljutni a megfelelő helyre, ahol diagnosztizálnak. Így a HR-es is érteni fogja, hogy miért vagy más.

2020. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Fizikakedvelő ***** válasza:
77%

"Ön pedig ha legközelebb elromlik valami ne hívj proli munkás szerelőt,szereld meg magad vagy ha megéhezel ne egyél kenyeret mert a proli paraszt termesztette,a proli pék meg sütötte,ja és ne vegyél ruhákat se mert a proli gyárimunkás csinálta.

"



Én nem szóltam le a szakembereket. Ellenben Ön szembeköpte felnőtthöz nem méltó módon a diplomásokat. Az ilyet nem tolerálom,szerintem randa illetlenség. Ahogy egyébként 38%-os kommenttárs is utalt rá,érdemes megkülönböztetni a diplomákat.

2020. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
30%

Attól még a diploma semmit sem ér,csak egy darab tintás papír,én ezt fejeztem ki tömören.


Kéne mellé tudás is,ismerek a nagy diplomásoknál okosabb embert(mérnök is lehetett volna) is mégis lenézik mert nincs papírcetlije.

2020. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Fizikakedvelő ***** válasza:
69%

Ennyi erővel én ezt ugyanígy meg tudnám fogalmazni a szakmunkás-végzettségről is. Nem mindent mutat meg a diploma,de minőségibb helyek azért a "papírért" küzdeni kell,sokat. Úgyhogy ha kérhetném a gőgből vegyen vissza,és ne kezelje a diplomásokat kollektív csoportként. A mérnökös példára a következő a kérdesem:

Ha lehetett volna mérnök,miért nem az?

2020. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!