Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnám elmagyarázni...

Hogyan tudnám elmagyarázni vér-Fideszes anyámnak, hogy Magyarország egy élhetetlen hely és valójában nyugaton baromi jól élnek az emberek?

Figyelt kérdés

Sajnos egy baromi tévúton élő Fideszes ember az édesanyám. Állandóan M1-et néz, PestiSrácokat/origó-t

és társait olvas és szentül megvan győződve arról, hogy Mo. egy nagyon élhető ország, mert azon fiatalok, akiket ismer és kimentek mosogatni/szállodába dolgozni folyamatosan jönnek haza, mert élhetetlen Anglia/No. és baromi veszélyes, mert tele van migránssal. Szerinte Mo.-on nincs munkanélküliség, mindenki szuper fizetésért tud dolgozni, mert rendszeresen olvas hirdetéseket, hogy betanított munkást keresnek nettó 300-ért munkásszállóval Dunántúlon. Ja és amúgy is 4-en 1 szobát kell bérelniük, akik kint élnek, a kaja/szállás/megélhetés sokkal drágább, mint amennyivel magasabb a fizu és a nőknek este után nem érdemes kimenni ill. rabszolgaként kezelik a kint élő magyarokat. De persze soha nem lépte át az országhatárt.


És itt jön a csavar, amit mindeközben nem képes felfogni. Én 1 hónapja végeztem gazdaságinformatikusként már vagy 10 helyre beadtam és egyik helyről sem írtak vissza. Ő lassan 1 éve táppénzen van, mert hiányos kórházi ellátás miatt epilepsziás rohamot kapott pitvarfibrilláció után és krónikus remegése van. De persze nem a nővérek voltak a hibások, hanem ő amiért túlhajszolta magát a munkában (kérdezném itt is, hogy normális-e hogy túlhajszolta magát azért a 200-ért ami szerinte nagyon jó fizetés). Ja természetesen havi 70 körül kap táppénzre, de szerinte semmi gond nincs, mert mindig lesz munkahely ahol el tud helyezkedni (de egy kézzel nem képes a kanalat megtartani). Apám pedig építőipari melósként állandóan dolgozik, hogy el tudjon minket tartani miközben baromi sok járulékot kell befizetnie. Állandóan nyomja a propaganda-szöveget az EU-ról, hogy a kormány milyen jó életszínvonalat teremt. Az egészségüggyel persze ő is sokszor elégedetlen volt az 1 év alatt, de szerinte ez az MSZP maradványa és azzal a diplomás nővéremmel példálózik (Mo.-on milyen jó az élet), aki végigtanulta/dolgozta az egész életét és 30 évesen kb. 10 milliós megtakarítása lehet+céges kocsija miközben ennyi idős korukban a kinti élő magyarok már házat vesznek. Totál zűr van a fejében, megfogadtam, hogy az első fizetésemből el kellene vinnem őt Bécsbe, de szerintem akkor se látná be, hogy hülyén látja a világot és tuti csak a fejkendős arabok maradnának meg a fejében nem az, amiből életében hozzá hasonló magyar soha nem fog részesülni.



2020. febr. 12. 14:20
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Csak úgy halkan megkérdezem az informatika amúgy nem hiányszakma, hogy ennyire alázzátok a végzettségem (a kérdésben benne van a konkrét szak direkt nem írom le)? Akkor mit szóltok a bölcsész/történelem/pszichológia szakos diplomásokra?

Baromira nem értelek benneteket.

2020. febr. 12. 17:40
 32/37 Fizikakedvelő ***** válasza:
96%

"Kéne mellé tudás is,is.."

Mert ugye a sebész az csak úgy vagdos össze-vissza? Mert az informatikus csak pötyög mindenféle kódot? Mert a villamosmérnök csak nézegeti a kapcsolási rajzokat? A gépész csak hülyéskedik a különböző szilárdságtanú elemekkel? A védőügyvéd csak firkant valamit az okiratra? A tanár csak elmondja amit kell,no meg úgyis három hónap szünete van.


Ez azzal egyenértékű mintha én azt mondanám,hogy a villanyszerelő csak szórakozik a vezetékekkel,a pék csak hóbortosan csapkodja a tésztát,az autószerelő kedvtelésből kísérletezik a belső égésű motorral...

2020. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Fizikakedvelő ***** válasza:
*különböző szilárdságtani tulajdonságú
2020. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
16%

Jól van látom a lelkedbe gázoltam fizika bácsi/néni/gendersemleges.


Ezúton szeretnék elnézéstkérni a diplomás orvosoktól,tanároktól és informatikusoktó.nem gondoltam át az írásom a közzöségre gyakorolt hatását,sajnálom.


És most lemondok.

2020. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
29%
Ha programozó vagy akkor próbáld meg Pesten ott pár héten belül kezdhetsz, vidéken ez talán hosszabb lesz. Én most végeztem programtervező informatikusként és Pesten felvettek 300 nettóért egyből (haveri körömben kapnak többet is szintén kezdőként). Ha csak átmentél valahogy mindenből meg okosba megoldottad a vizsgákat akkor tanulj és csinálj projekteket amit bemutathatsz github-on. Az, hogy a gazdaság nem a legerősebb az annak köszönhető, hogy nyugaton értelmesebb, szorgosabb és műveltebb emberek élnek akik olyan vállalatokat hoztak létre amik termékei kellenek mindenkinek. Kapitalizmus van ami a termékekről szól, ha német kocsival jársz, aldiba vásárolsz, raiffeisennél van fiókod és adidasba jársz szerinted ki kapja az itt megtermelt pénzed mert szerintem a német és így az ottani dolgozok kapnak több pénzt és az állam több adót útakra meg kórházra. Egyszóval azért vam több pénzük nagyjából mert a környező országok fizetéseit is rájuk költik ennélfogva értékesebb a munkájuk.
2020. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
32%
Semmit nem lehet vele kezdeni. Azt veszem észre, hogy az idősebbek még mindig a Kádár-rendszerben élnek agyilag és ahhoz hasonlítják a mai helyzetet. Most meg persze, hogy jobban élnek az emberek, mint 40 éve. Az lenne az érdekes, ha ez nem lenne így.
2020. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%

36 - sokkal sz@rabbul élünk!

A Kádár rendszer rossz volt, az Orbán rendszer meg nagyon-nagyon rossz!

És még nyugdíjas sem vagyok!

2020. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!