Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszes demeter szilárd...

A fideszes demeter szilárd hogy értette azt hogy vannak olyanok, akik ugyan magyarul írnak, de nem magyar írók? Ezzel a zsidókra utalt?

Figyelt kérdés

A Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója, az egész magyar irodalmi élet igazgatásáért felelő kormánybiztos szerint sok író nem a magyaroknak ír és csak felfordulást kelt.


Ezek szerint a hitleri/szálasi féle cenzúrához hasonlót akar orbán,mert csak ők mondták meg mit lehet írni/olvasni és tettek különbséget a magyarok közt.


Link: [link]



Ez tényleg nyíltan a zsidók és a nem fideszesekel egyetértő magyarok elleni felszólalás a fidesz részéről?



2020. febr. 19. 05:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
45%

"Tényleg ilyen bonyolult dolog a szövegértés hogy egy ilyen teljesen egyértelmű mondat sem megy?"

Úgy tünik, igen, ahogy látom, nem sikerült szövegértened ezt a "teljesen egyértelmű mondat"-ot:

"Ez tényleg nyíltan a zsidók ÉS A NEM FIDESZESEKEL EGYETÉRTŐ MAGYAROK elleni felszólalás Tomas Mann és sok más nem zsidó író mûveit is. Amire a kérdés alatti szöveg utolsó mondata utal.


Amúgy ez az "exportra" különösen bájos épp a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatójától, tudva, hogy az általa vezetett intézmény névadójának sok költeményét több tucat nyelre fordítoták le, közöttük kínaira is.

Tehát DSz szerint Petõfi is csak magyarul írt, de nem volt magyar költõ. (Tényleg, anyja szlovák, apja szerb volt, nem is értem, milyen alapon írhatta, hogy "magyar vagyok, magyarnak születtem")

2020. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok rosszat ellehet mondani a Fideszről, de az antiszemitizmust az nemigazán lehet rájuk húzni.

Több fontos párttag is zsidó pl:Deutsch Tamás, jó kapcsolatot ápolnak a zsidó szervezetekkel és Köves Slomó főrabbival meg az izraeli kormánnyal egyaránt.


Szóval nem a zsidókra célzott szerintem, hanem a tipikus ,,aki nem fideszes az nem is magyar"(függetlenül attól hogy zsidó vagy nem zsidó) szindrómáról van szó.

2020. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra utalt, hogy a liberálisok az irodalmat is megfertőzték
2020. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!