Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán hibája lesz, ha nem...

Orbán hibája lesz, ha nem bírja az egészségügy a súlyos esetek ellátását?

Figyelt kérdés
A halálozási ráta ugyan alacsony, de a sokakat padlóra küldhet a fertőzés. Az egészségügy pedig romokban. Orbán a hibás?

2020. márc. 5. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
41%

Szeretném ezt hinni, de kb létminimumon tartják az egészet. Ez az igazság.


Ha a kék plakátos migránsozós fasságokra meg a stadionokra költött temérdek pénz csak kis részét is az eübe tennék akkor nem lennének 8-9 hónapos várólisták a vizsgálatokra. Azalatt oda vissza kétszer elvisz a rák.

2020. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:01:


Helyezzétek el Hospice osztályon. Ezek függetlenül működnek a kórháztól. Teljesen önkéntesek dolgoknak, sokkal precizebben és lelkiismeretesebben, mint a kórházi ápolok. Természetesen orvos is jár oda. Kórházakban sosem volt arra lehetőség, hogyha már valakit nem tudnak kezelni, hogy ágyat biztosítsanak neki, van osztály erre de véges ággyal. Ezért van a Hospice.


Amúgy meg, ha már szóba jött a téma, üzenem az ápolóknak, hogy példát vehetnének a hospice-n dolgozoktól, mert Ők igenis foglalkoznak az ott lévőkkel, míg rengeteg ápoló szarik rá és embertelenül bánnak a betegekkel.

2020. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
28%

Nincs bajom az otthoni meghalással, de régebben minden ilyen esetben adtak fájdalomcsillaoítót.


Több ismerősöm nagyszülője is így végezte de legalább morfium tapasszal.


Ma már úgy látszik erre sincs pénz. Háziorvos se írhatja fel.


...

Orvos lány ismerősöm teljesen kiakadt ezen, megpróbál protekciót szerezni...

2020. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
30%

#31 "Ha a kék plakátos migránsozós fasságokra meg a stadionokra költött temérdek pénz csak kis részét is az eübe tennék akkor nem lennének 8-9 hónapos várólisták a vizsgálatokra."

Ebből látszik hogy mennyire nem vagy képben a valóságal. A stadionokra 6 év alatt költöttek el 600 milliárd forintot ÖSSZESEN, míg az egészségügyre most ÉVENTE költenek el már ennyivel TÖBBET, mint amennyi a 2010-es egészségügyi költségvetés volt.

2020. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
68%

[link]


A mocsok focira undorítóan sokat költött a rezsim. Minden csak nézőpont kérdése. Súlyosan le vagyunk maradva Eu-hoz képest. A propaganda és sportköltségek bezzeg kiemelkedőek.


Egy jóléti társadalomban esetleg beleférne a sportkiadás, de ez egy balkáni retek szarfészek sajnos.

2020. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
73%

Csak egy szép adat:


"nem lehet a CT-berendezést stadionra átszámolni, de azért jegyezzük meg, hogy a kormány 70 milliárd forintnyi kórházi adósság kifizetésén akadt fenn – mint említettük, 2018-ban 424 milliárd ment sportra."


...


Sebaj, majd most meglátjuk hogy szerepel a csúcs egészségügyünk a COVIDal szemben. Mikor 18 nap alatt térdre kényszerítette az olaszokat, akik lényegesen többet költöttek el erre. Dobálózhatunk 2010-es számokkal, akkor is retek volt, és az is maradt.


Sajnos most első sorból nézheted a műsort a következő 2 hétben. :(


Az a gond menekülni se lehet...mert hová mész?

2020. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
63%
Pont ezért nem tesztelnek magyarokat, csak néhányat. Ha nincs pozitív teszt nem kell kórházba lenni, így nem omlik össze. Inkább hazaküldik a beteget is lábadozni, hiszen felgyógyulsz belőle csak sok idő... Jobb 9 főt mondani aki beteg ebből 5 iráni, mintha azt mondanád, hogy már tízezer beteg van.. Tízezer beteg? Ekkora kapacitást országosan nem tudnak ellátni. Pedig simán lehet ennyi beteg már most.
2020. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
81%

Ja ez az iráni stratégia... látható hogy ott is remekül bevált.


Ezzel csak ódázni lehet a gondokat.


A koreai stratégia a szűrés és a precíz intézkedések. 0.6% a rate... és úgy tűnik sikerült megállítani a járványt. Pedig ott is összeomlóban volt az eü.

2020. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
0%

#márc. 5. 12:47, #márc. 5. 14:34,# tegnap 11:51

Elolvastam a libsifigyelős cikket, alig szánalom.

Olyat eddig még nem láttam, hogy egy oldal magára hivatkozzon, mint forrás, de eredeti móka nagyon. ettől tuti, hogy hitelesek lettek. Pedig esküszöm, hogy próbáltam nekik hinni, próbáltam utánajárni a dolgoknak, hogy honnan szopták, de hát ez olyan mint a krokodil, amelyik a saját farkába harap. (olyat se láttam még)


Akkor kezdem az igen színvonalas cikk elemzését.

Az ellenzék kritikájának elhiteltelenítésével indít, miszerint probléma lenne az egészségüggyel, és ezt azzal támasztják alá, hogy fognak egy romos klotyós képet, hogy a libsi média azt mutatja mindenhol, hogy ugyanaz a klotyóképet mutatják különböző helyszíneket mondva. Ezt persze tényekkel nem támasztják alá, nem mutatnak linkeket, nem mondanak konkrétumot, hogy itt és itt és itt lám, ugyanaz a kép, csak más helyszínnek van hazudva.


A másik egy nagyon impozáns lista. Le a kalappal előtte! Ahogy elolvastam, már majdnem el is döntöttem, hogy a Fideszre szavazok legközelebb, mert olyan jó az egészségügy, és ezek után a romokbanazegészségügy tényleg csak libsi hiszti.


Természetesen itt sincs egyetlen forrás sem arról, hogy ezek megtörténtek, stb. de hiszékeny ember vagyok, és mindent fenntartások nélkül elhiszek. Akkor is marad néhány gondolat:

1. Hú, de nagy dolog az EU-s pénzekkel felvágni, amit célirányosan egészségügy fejlesztésre fordítottak!


2. Egy dolog, hogy mennyi pénz, másik, hogy mennyi érték a fejlesztés. Láttam én már sokmilliós játszóteret, amit max kb. 200 ezerből is meg lehetett volna oldani. Nem véletlenül azok a vállalkozók nyerik a felújítást, akik, és a túlárazás, mutyi sem véletlen. Tehát az ár-érték mindig kérdés. Persze ha leírják nekem, hogy úgy van, és odaírják, hogy forrás: ők maguk, akkor rögtön elhiszem, mert hiszékeny vagyok.


Azért szerettem volna látni egy olyan listát is, úgy a teljesség kedvéért, amiben fel van sorolva az összes EÜ intézmény állapota, ill. hogy 2010 óta mennyi felújítás szerint tételesen, és akkor látszódna, hogy mennyire is jól mennek a dolgok. Így még ha igaz is lenne, még ha listára tesznek egy olyat is, amivel "csak annyit foglalkoztak, hogy szimplán megbökték a facebookon", akkor más lenne a helyzet.


Arról meg, hogy Orbán átvette a kórházak adósságát egyszer, és már megint tele vannak a kórházak adóssággal, nem feltétlenül a kórházak a felelősek, hanem talán azok, akik kevés pénzt adnak a működésükre, de működésre kötelezik őket, így eladósodásra kényszerítik azt. Aztán meg politikai alapon elnézik az adósságot, netán meg is térítik azt. Hadd ne essek hasra. Talán több pénzt kéne beletolni a működésbe!


Még 2008-ban, a világgazdasági válság idején is a GDP nagyobb hányadát fordította a kormány EÜ-re! most meg sehol semmilyen világgazdasági válság nincs, sőt: Magyarországjobbanteljesít.


"hogy többet fordítanak az eü-re, mint bárikor, azt csak a legagymosottabb barmok tagadják."

Te meg ugye mutatod a KSH statisztikát, hogy mennyire nincs igazuk. ;)


"Helyezzétek el Hospice osztályon. Ezek függetlenül működnek a kórháztól. Teljesen önkéntesek dolgoknak, sokkal precizebben és lelkiismeretesebben, mint a kórházi ápolok."

Ej, de jó lenne, ha az állami feladatot átvállaló civil szervezeteket támogatná és nem ellehetetlenítené az állam, akkor talán többet is tehetnének!


Tehát az EÜ eladósodása a Fidesz hibája, hiszen kevés forrást biztosít. Ebből következik az, hogy sok cég nem is ad el a magyar eü-nek hitelre semmit, vagy jóval magasabb áron, hiszen hatalmas a kockázati tényező, meg hát itt is akad túláras Fidesz-haver, akiket persze soron kívül kifizetnek.

2020. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
79%
#39 És szépen be is mutattad azt amit éppen elítélsz - sehol egy tény, egy hivatkozás, csak tényként sorolod a véleményedet, higgyük el hogy az az igaz amit te mondasz és nem az ellenkezője.
2020. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!