Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet probléma abból, ha a...

Lehet probléma abból, ha a 2021-es népszámláláskor ateistának vallom magam?

Figyelt kérdés

2011-ben még keresztény voltam, fiatal srácként. Azóta már nem igazán hiszek Istenben, és szeretném, ha ateistának könyvelnének el, nem akarom a kereszténység táborát erősíteni.


Azonban olvastam futólag, hogy most már a névre is rá fognak kérdezni... Lehet, hogy butaság amit gondolok, de Magyarország ugye keresztény ország, a kormány is keresztény. Ha nyilvánosságra kerül, hogy én nem vagyok az, sőt, ateista nézeteket vallok, az jelenthet-e valami hátrányt pl. a későbbi egyetemi felvételinél, vagy valahol máshol?


2020. márc. 7. 02:00
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
58%

Ők a mindenkori felsőbbrenűek közé tartoznak.


Maga a fidesz is zsidó-reneszánszt emleget.Link: [link]


Zsidó üti minden

Keresztény üti muszlim

Muszlim üti nemzeti

2020. márc. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 mindentudó99 ***** válasza:
33%
Mai esti mesénket hallottuk.
2020. márc. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 hollófernyiges ***** válasza:
27%

"Rá fognak kérdezni a névre is"


Na bsszus tényleg. Úgy látszik kénytelen leszek véletlenül elmenni kirándulni aznap (mint a múltkor, bár akkor tényleg véletlenül volt).

2020. márc. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk jött a számláló bácsi és beírta, hogy keresztény vagyok, pedig mondtam neki hogy Parateoanametamisztikus vagyok.
2020. márc. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
22%
Előbb lehet problémád abból, ha kereszténynek vallod magad. Az a legüldözöttebb vallás a világon.
2020. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Európában és Amerikában a fejlett államokban a kereszténység hatalmon van. Nálunk a magyar kormány keresztény, és ezt elég erősen hangsúlyozza. A nepszerű vallasi vezetőknek is nagy szerep jut. Nem csak anyagilag támogatják őket, hanem cikkek, interjúk jelennek meg arról, hogy a vallási vezetők hogyan látnak egy kérdést. Magyarországon szerintem esély sincs arra, hogy pl. Budapesten egy ideig olyan "ateista buszok" járjanak pár napig, mint Londonban. Tehát én, mint aki a magyar kormánnyal ellentétes világnézetet vallok, jogosan vetem fel a kérdést, hogy engem ez hogyan érinthet pláne úgy, hogy még fideszes sem vagyok.
2020. márc. 7. 09:02
 17/43 A kérdező kommentje:

@hollófernyiges


Dehát kötelező a részvétel... Ha elmész otthonról visszamennek, nem?

2020. márc. 7. 09:03
 18/43 anonim ***** válasza:
53%
Nincs hatalmon a kereszténység. Tudtommal minden keresztény kultúrájú ország szekuláris, még ha a lakosság körében a kereszténység is az uralkodó vallás. A "magyar" kormány sem keresztény, csak kell nekik a hívő emberek szavazata, illetve van, amit foghatnak a vallásra, de valójában nem amiatt van (pl. vasárnapi boltzár).
2020. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

"Mi, magyarok úgy tartjuk, hogy a keresztény kultúra nemcsak egy (...), hanem minden erő forrása, az a szegletkő, amely az európai civilizáció építményét egyben tartja. Nélküle nincs szabadság és nincs európai élet sem." (Orbán Vikor)


Forrás: [link]


Ateistaként én elutasítom ezt a nézetet.


"János evangéliuma 3,16 – címen osztott meg képet a közösségi oldalán advent 23. napján Orbán Viktor. A miniszterelnök által idézett újszövetségi részlet így szól: „Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.”


Forrás: [link]


Miért nem egy olyan idézettel kívánt boldog karácsonyt, ami független a vallásos elemektől? Szóval nem értek egyet, nekem egyértelmű, hogy a miniszterelnök és a pártja keresztény nézeteket vall. Burkoltan, nincs kimondva, de a kereszténység van hatalmon, ott szivárog a politikában, ezért pénzeli súlyos százmilliókkal az egyházi tekintélyeket, szerepelteti őket a TV-ben.


2 éve voltam Gyurcsány Ferenc előadásán, aki allítasa szerint tiszteli az emberek hitét, de ő maga agnosztikus nézeteket vall.Na, ez egy olyan álláspont, ami jó hívőknek, ateistáknak egyaránt. A Fidesz viselkedése meg nekem aggodalomra ad okot.

2020. márc. 7. 10:04
 20/43 anonim ***** válasza:
32%

A népszámlálás 10 évenként van. Vagyis legalább 18 évesnek kellett lenned a legutóbbinál. Ebből következik hogy vagy kamuzol, mert fogalmad sincsen róla hogy akkor mi történt, hogy vették fel az adatokat - vagy kamuzol, mert még túl fiatal voltál ahhoz hogy te magad vegyél részt az adatfelvételben a szüleid nélkül.

"Azonban olvastam futólag, hogy most már a névre is rá fognak kérdezni... "

NEM most már. MINDIG névre mennek ki és veszik fel az adatokat - csak UTÁNA a nyilvántartásokban nem szerepel. A népszámlálásnál a számláló HOZZÁD megy ki a te nevedre, majd az íven már nincs rajta a neved és nem tartják nyilván hogy Kiss Botond a Barka utca 4-ben keresztény. Most sem fogják másképpen csinálni.

"Lehet, hogy butaság amit gondolok, de Magyarország ugye keresztény ország, a kormány is keresztény. "

Mikor fogjátok már fel végre hogy nem erről van szó? Hogy keresztény KULTÚRÁJÚ az ország és ez az amit a kormány is képvisel és meg akar őrizni? NEKED is keresztény alapokon nyugszik a kultúrád, ezért van a nevednek keresztény kultúrában az eredete, ezért vannak a keresztény ünnepeken munkaszüneti napjaid mint húsvét, pünkösd, karácsony és ezért hasonló a törvénykezésünk is ezekben az országokban.

" ateista nézeteket vallok"

Milyenek azok az ateista nézetek? Mégis hol és ki kérdezi meg a te vallásodat?

" az jelenthet-e valami hátrányt pl. a későbbi egyetemi felvételinél, vagy valahol máshol?"

Éééés be is buktad a kérdést, hiszen ha MOST az egyetemi felvételid miatt pánikolsz, az azt jelenti hogy közelében sem voltál 2011-ben, a legutóbbi népszámláláskor a 18 éves kornak.

Troll vagy vagy csupán hazudsz?

2020. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!