Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet probléma abból, ha a...

Lehet probléma abból, ha a 2021-es népszámláláskor ateistának vallom magam?

Figyelt kérdés

2011-ben még keresztény voltam, fiatal srácként. Azóta már nem igazán hiszek Istenben, és szeretném, ha ateistának könyvelnének el, nem akarom a kereszténység táborát erősíteni.


Azonban olvastam futólag, hogy most már a névre is rá fognak kérdezni... Lehet, hogy butaság amit gondolok, de Magyarország ugye keresztény ország, a kormány is keresztény. Ha nyilvánosságra kerül, hogy én nem vagyok az, sőt, ateista nézeteket vallok, az jelenthet-e valami hátrányt pl. a későbbi egyetemi felvételinél, vagy valahol máshol?


2020. márc. 7. 02:00
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

"Ne féljünk kimondani, hiszen már mindenki látja: Magyarország a hegyen épült város, és köztudott, hogy azt nem lehet elrejteni. Nőjünk fel ehhez a küldetéshez, teremtsük meg magunknak és mutassuk meg a világnak, milyen is az igazi, mély és magasabb rendű élet, amelyet a keresztény szabadság eszményére építettünk" (Orbán Viktor)


Forrás: [link]


Ez meg már annyira nagyon erős keresztény beszéd, hogy még az evangéliumokra is utal. Na ezek után mondja valaki, hogy nincs Isten, a Biblia csak egy mítoszgyűjtemény - ahogy en is gondolom.

2020. márc. 7. 10:12
 22/43 anonim ***** válasza:
63%
Orbán és a Fidesz kereszténysége kimerül a szavak szintjén. A tetteikben már egyáltalán nem nyilvánul meg. A keresztény egyházak sem kapnak - méretükre vetítve - nagyobb támogatást, mint más egyházak, sőt.
2020. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

"A népszámlálás 10 évenként van. Vagyis legalább 18 évesnek kellett lenned a legutóbbinál."


>31 éves vagyok, számold ki, hogy mennyi voltam akkor.



NEM most már. MINDIG névre mennek ki és veszik fel az adatokat - csak UTÁNA a nyilvántartásokban nem szerepel. A népszámlálásnál a számláló HOZZÁD megy ki a te nevedre, majd az íven már nincs rajta a neved és nem tartják nyilván hogy Kiss Botond a Barka utca 4-ben keresztény. Most sem fogják másképpen csinálni."


>Viszont most már az íven rajta lesz a nevem, ott a link, olvasd el egy korábbi kommentben. Pont ez az, hogy nyilván lesznek tartva a nézeteim, ha nyilatkozok róla.


"Mikor fogjátok már fel végre hogy nem erről van szó? Hogy keresztény KULTÚRÁJÚ az ország és ez az amit a kormány is képvisel és meg akar őrizni?"


>Törtenelmi szemszögből keresztény kultúra nincs. A kereszténységben (ami jó) nem saját, már elmondták előtte mások. Az európai kultúrát helyesen görög-római kultúrának kellene nevezni. A sajátos keresztény nézetekkel meg nem értek egyet.


"Milyenek azok az ateista nézetek? Mégis hol és ki kérdezi meg a te vallásodat?"


>Épp az, hogy nincs vallásom. Az ateizmus a vallásokkal/istenekkel való szembefordulás. Az én villágképemben nincs semmiféle isten, a szent könyveket mítosznak tartom, nincsenek dogmák, amit megkérdőjelezhetetlen igazságként kellene elfogadnom, és az erkölcsi nézeteimet is magam alakítom ki. Ezek az én ateista nézeteim.



"Éééés be is buktad a kérdést, hiszen ha MOST az egyetemi felvételid miatt pánikolsz, az azt jelenti hogy közelében sem voltál 2011-ben, a legutóbbi népszámláláskor a 18 éves kornak."


>Nem vagyok már 18 éves, viszont szeretnek tovabbtanulni az elkövetkező pár évben. A jelenlegi szakmámmal elégedetlen vagyok. Erre pedig lesz lehetőségem. Csak az időzítés nem eldöntott még.


" Troll vagy vagy csupán hazudsz?"


Egyik sem. De vállalom, hogy a témakörben tajékozatlan vagyok.

2020. márc. 7. 10:54
 24/43 A kérdező kommentje:

#22


Szerintem a Fidesz és a kereszténysg kapcsolatát lehetne tovább fűzni, de felesleges.


A támogatásra viszont reagálénk:


A történelemből tudom, hogy az első keresztények önnfenntartóak voltak kb. 300 évig. Ma nem az a legnagyobb baj, hogy az állam támogatja őket (bár ezt sem kellene csinálni), hanem az, hogy kit támogat. Egy szekta is elmondhatja magaról, hogy több száz milliót vesz fel, ami szerintem elég nagy baj. De mindegy, ők tudják.

2020. márc. 7. 11:09
 25/43 A kérdező kommentje:

"Orbán és a Fidesz kereszténysége kimerül a szavak szintjén. A tetteikben már egyáltalán nem nyilvánul meg."


Erre csak annyit mondanék még, hogy ateistaként nem célom megítélni, hogy a kormány mennyire keresztény. Bőven elég az, hogy a kereszténység nagyon erősen hangoztatják, ami nekem nem szimpatikus, és okot adhat az aggódásra. En ugyanis nem vagyok keresztény semmilyen mértékben. De erkölcstelen sem vagyok, igyekszem tisztességesen élni.

2020. márc. 7. 11:33
 26/43 Andizsuzsi ***** válasza:

"Viszont most már az íven rajta lesz a nevem, ott a link, olvasd el"


Ezt tudom neked is javasolni. Olvasd el.

Amúgy harmincvalahány évesen azon görcsölsz, hogy ateistaként hátrány ér az egyetemen és elvárod, hogy elhiggyük, hogy nem trollkodsz?

2020. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a vallásom?

Nagy híve vagyok a rohadtul nincs közöd hozzá elvnek.


[link]

2020. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
64%

2018. évi CI. törvény a 2021. évi népszámlálásról

"2. § (1) A 2021. évi népszámlálás során az adatszolgáltatás a természetes személyek, a lakások, valamint az intézetek következő adatköreinek az összeírására terjed ki:

a) a természetes személyekre vonatkozóan: családi- és utónév, nem, születési idő, állampolgárság, lakóhely, a lakáshasználat jogcíme, családi állapot, családi állás, élve született gyermekek száma, születési ideje, iskolába járás, iskolai és szakmai végzettség, nyelvismeret, gazdasági aktivitás, foglalkozás, munkáltató és munkahely, tanulással, munkavégzéssel összefüggő napi közlekedés és utazás, nemzetiség, anyanyelv, családi, baráti közösségben beszélt nyelv, vallás, egészségi állapot, fogyatékosság;

b) a lakásokra vonatkozóan: természetbeni cím, rendeltetés (típus), tulajdoni jelleg, helyiségeinek száma, alapterület, kommunális ellátottság, felszereltség, építési év, falazat;

c) az intézetekre vonatkozóan: természetbeni cím, rendeltetés, férőhelyek száma.

(2) A 2021. évi népszámlálás során felvett adatok vonatkozásában olyan technikai megoldást kell alkalmazni, amely az 1. § (3) bekezdésében meghatározott módszerek alkalmazása folyamán az adatrögzítés pillanatában automatikus módon elvégzi az adatok álnevesítését.

(3) A természetes személyek vallására, nemzetiségére vonatkozó adatok kivételével a (2) bekezdés szerint álnevesített adatok

a) kapcsolata a természetes személyekkel kizárólag a 2021. évi népszámlálási adatok előkészítésével, feldolgozásával összefüggő célból a cél eléréséig szükséges mértékben és ideig állítható helyre;

b) kizárólag a 2021. évi népszámlálási adatok előkészítésével, feldolgozásával összefüggő célból, a cél eléréséig szükséges mértékben és ideig kapcsolhatóak össze a 2021. évi népszámlálás céljára felhasználásra kerülő, a 6. § (1) bekezdésében felsorolt adminisztratív adatokkal.

(4) A természetes személyek vallására, nemzetiségére vonatkozó álnevesített adatok

a) kizárólag a 2021. évi népszámlálási adatok előkészítésével, feldolgozásával összefüggő célból a cél eléréséig szükséges mértékben és ideig kapcsolhatóak össze a 2021. évi népszámlálás során felvett, a (2) bekezdés szerint álnevesített adatokkal, továbbá a 2021. évi népszámlálás céljára felhasználásra kerülő, a 6. § (1) bekezdésében felsorolt adminisztratív adatokkal,

b) kapcsolatát a természetes személlyel a 2021. évi népszámlálás adatfeldolgozásának lezárását követően véglegesen meg kell szüntetni.

(5) A 2021. évi népszámlálás adatfeldolgozását követően - a vallásra, nemzetiségre vonatkozó adatokat nem tartalmazó - álnevesített adatállomány a hivatalos statisztikáról szóló 2016. évi CLV. törvény (a továbbiakban: Stt.) 40. § (3) bekezdésének megfelelően kapcsolható össze más, a Központi Statisztikai Hivatal (a továbbiakban: KSH) kezelésében lévő adatállománnyal.

3. § (1) Az adatszolgáltatás - a (2) bekezdésben felsorolt adatkörök kivételével - kötelező. Az adatszolgáltatók kötelesek a 2021. évi népszámlálás körébe tartozó adatokat a valóságnak megfelelően megadni.

(2) Az adatszolgáltatás az egészségi állapotra, a fogyatékosságra, a vallásra, az anyanyelvre és a nemzetiségre vonatkozóan önkéntes.


(3) Az adatszolgáltatók mint érintettek a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló, 2016. április 27-i (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet (a továbbiakban: általános adatvédelmi rendelet) 17. és 18., valamint 21. cikkében foglalt, törléshez, az adatkezelés korlátozásához és a tiltakozáshoz való jogot a (2) bekezdésben foglalt önkéntes adatszolgáltatáson alapuló adatok vonatkozásában gyakorolhatják. A jogok gyakorlása nem érinti a KSH által feldolgozott, a 2021. évi népszámlálás adataiból tájékoztatási célból kezelt, azonosításra nem alkalmas adatbázisokat.

(4) Az adatszolgáltató az általános adatvédelmi rendelet 16. cikkében foglalt, helyesbítéshez való jogával a statisztikai adatfeldolgozás megkezdéséig élhet. A KSH nem köteles az adatszolgáltató által kért helyesbítést elvégezni, ha az a statisztikai adatfelvételi módszertan alkalmazását vagy más, statisztikai szakmai szempontokat sértene, vagy az lehetetlen.

(5) A 2021. évi népszámlálás során gyűjtött adatok kizárólag statisztikai célra használhatók fel."

Kb. 17 másodperc alatt el lehet jutni ehhez a törvényhez az interneten és el lehet olvasni.

További jó rettegést kívánok!

2020. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

"Amúgy harmincvalahány évesen azon görcsölsz, hogy ateistaként hátrány ér az egyetemen és elvárod, hogy elhiggyük, hogy nem trollkodsz?"


Valóban nevetséges, hogy 31 évesen azon görcsölök, hogy ér-e hátrány az egyetemen. Csakhogy Magyarországon nagy keresztény kultusz van. Nem érzem azt az egyenlőséget, mint pl. Londonban, ahol ateista buszok is jártak régen. Itt, Magyarországon a vallásosok azok, akik erősen terjesztik a nézeteiket, és erre még rátesznek egy lapáttal a kormány nézetei is.


Abban a felekezetbe (egy neoprotestáns irányzat), ahová huszonéves koromban jártam, az ateizmust egyértelműen ördöginek tartják, mint amit megjósolt a Biblia. Ha tudnák, hogy ateista vagyok, szerinted mit gondolnának rólam?


Na, most képzeld el, hogy ezek közül némelyek fejesekké válnak, mint az USA-ban. Szerinted akkor nem ér hátrány? Meglehet, hogy nem, de az is, hogy igen.


Mindenesetre, valószínűleg nem lesz gond, de jobb félni, mint megijedni


#28


Köszi a választ. Bocs, de hajnali 2-kor eléggé szétszórt voltam.


Üdv!

2020. márc. 7. 14:31
 30/43 anonim ***** válasza:

#20


"Éééés be is buktad a kérdést, hiszen ha MOST az egyetemi felvételid miatt pánikolsz, az azt jelenti hogy közelében sem voltál 2011-ben, a legutóbbi népszámláláskor a 18 éves kornak."


Azt ugye tudod, hogy egyetemre 50 évesen is lehet jelentkezni? Vagy hogy az sincs tiltva, hogy valaki 3 diplomát csináljon?

2020. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!