Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely megfog...

Karácsony Gergely megfog bukni végre?

Figyelt kérdés
Világosan látszik hogy ő csak a Facebookján tud főpolgármester lenni, különösen akkor, amikor a Fideszre kell hárítani a felelősséget. Ami a napokban az idősek otthonában történt, hiába is próbálja ezt a kormányra kenni, az az ő felelőssége. Az idősek otthona az önkormányzat tulajdonában van. Hogyhogy nem történik ez egy Fideszes önkormányzatban sem? Vajon hogy lehetséges?

2020. ápr. 11. 22:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 A kérdező kommentje:

Ott a polgármester szerint lehet a fele megfertőzve. Lehet kevesebb több is. Egyébként a polgármester szerint ismeretlen fenntartású!


[link]

2020. ápr. 12. 10:59
 62/85 anonim ***** válasza:
66%

"Egyébként a polgármester szerint ismeretlen fenntartású!"


Olvasd el újra a bejegyzését, ilyet nem mondott.

2020. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Karácsony Gergelynek nem csak kérni kellett volna a tesztelést, hanem aki a kórházból jött vagy kint volt, máshonnan, azt karanténba kellett volna tennie"


Hova???


"vagy tesztelni"

Te írtad, hogy a negatív teszt hamis illúziót kelt. Amúgy a teszteket a főváros végeztette.

2020. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 A kérdező kommentje:
Az az intézmény ahol tesztelték őket. Vagyis nem az államnak csak a dolga hogy teszteljen.
2020. ápr. 12. 11:13
 65/85 A kérdező kommentje:
A kórházban végzett negatív teszt kelt hamis illúziót. Mert simán el kaphatják ha kimennek onnan.
2020. ápr. 12. 11:13
 66/85 A kérdező kommentje:

#64-eshez Nem tudom igazából hogy hogyan értelmezzük. Lehet az idősek otthona is vagy pedig az a hely ahol tesztelték őket. A polgármester ezt mondta: "Tegnapi tájékoztatómban leírtam, hogy tudomásunk szerint a tegnapelőtti napon valamennyi ellátottat és gondozót teszteltek a helyi - ismételten hangsúlyozom, hogy nem az önkormányzatunk fenntartásában működő - időskorúakat ellátó intézményben.


A mai napon érkeznek a tesztek eredményei az érintettekhez - amiről nem hivatalosan, de hitelesnek mondható helyről - elmondható, hogy az intézmény jelentős százaléka koronavírussal fertőzött. Ténylegesen nem tudok pontos számokat, de úgy tűnik a 41 fős intézmény több, mint fele érintett."

2020. ápr. 12. 11:24
 67/85 anonim ***** válasza:
84%

"#64-eshez Nem tudom igazából hogy hogyan értelmezzük."


Mondjuk úgy te istenbarma, hogy 1, kizárásos alapon (ha nem az önkormányzat, akkor az állam) 2, rákeresel interneten, beírod, hogy Borsodnádasd idősek otthona fenntartó és első találat ki is dobja a választ 3, esetleg az elmúlt 4 oldalnyi csevegésünk alapján elfogadod tőlem azt, hogy igenis állami fenntartásról van szó.

2020. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
72%

"Az az intézmény ahol tesztelték őket. Vagyis nem az államnak csak a dolga hogy teszteljen."


Te el vagy tévedve a szerepkörökkel. Az, hogy az önkormányzat végez e teszteket, az egy önkéntes vállalás, de a kormány kötelessége kellene, hogy legyen. Láthatóan állami fenntartású intézményeknél sem végeznek teszteket, tehát ha úgy tetszik, Karácsony csak követte a kormányzati mintát.


Arról nem is beszélve, hogy az ápolók is kint vannak a szabadban, értelemszerűen hazamennek. Őket pedig nem lehet naponta tesztelni jelen körülmények között, csak ha a kormánynak sikerül gyorsteszteket szereznie.


A karanténba helyezés pedig lehetetlen vállalás egy ilyen intézményben.


A kórházakban való tesztelés pedig nem tetszés kérdése, hanem szabályzaté. Lehet egyet nem érteni vele, de ez a szabály, nem tudom elégszer mondani. Igen kint is elkaphatják, de a kórházak jelentik az egyik fő veszélyforrást. Ezt a felelősséget pedig nem lehet áttolni az önkéntes vállalásra. Mintha felrobbanna a tűzhelyem, megsérülök, aztán még engem hibáztatnának, hogy nem plexi védőmaszkban sütöm a húst.


Arról nem is beszélve, hogy nemcsak a teszteléseket kérte Karácsony a leveleiben, hanem eszközigénye is volt.

2020. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
72%

És ez nem arról szól, hogy minden felelősséget le akarunk venni Karácsony válláról, de bőven, BŐVEN látszik, hogy a probléma gyökere túlmutat rajta és visszavezethető a kormány hibás, kidolgozatlan és betartatlan protokol elképzeléséig.


És ezzel az én részemről le van zárva a vita. Eddig kb. elszórakoztam azon, hogy mennyire önellentmondásos, a valóságtól elrugaszkodott, képzetlen és tájékozatlan vagy kérdező, de szerintem mindenkinek az lesz a legjobb, ha te még idősödsz kb. 10 évet és megismerkedsz a világgal, miközben mi azt csak biztonságos távolból nézzük, interakció nélkül.

2020. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
0%

Valaki magyarazza már el nekem h miért őt teszik felelőssé?

Nem a kórházat vagy az idos otthont kéne?

Nem inkabb arrol van szó h Soros pénzeli es azt a pénzt ki tudja mire hasznalja es a Fidesz ezért akarja eltavoltitani a posztjarol?

2020. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!