Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani korlátozásoknak...

A mostani korlátozásoknak valójában annyi értelme van, hogy úgy ahogy felkészüljön az eü a tömeges megbetegedesékre?

Figyelt kérdés

Védőoltás legfeljebb jövőben lesz, addig egyszerűen lehetetlen várni. Sok ember már most éhezik, a turizmus/vendéglátásban 10 ezrek lettek munkanélküliek, ez a maradék két hónap nemsokára lejár, muszáj dolgozni. Az Usában úgy gondolják 2022-ig kell fenntartani a korlátozásokat, ebben az esetben nem 2-5% fog meghalni a vírus miatt hanem 40-50 éhen, visszatér az utcákra a bűnözés, szegénység lesz. Tényleg van értelme ennek az egész #maradjotthonnak?


[link]


2020. ápr. 15. 00:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

Ezek csak a vírus terjedésének a lassulásában segítenek elö. De attól a vírus még itt lesz, ráadásul hosszabb ideig.

Akinek súlyos betegsége lesz a koronavírus miatt, annak teljesen mindegy, milyen intézkedések vannak, ha elkapja, bekövetkezik.

A halálozások száma nem lesz ezektől az intézkedésektől kevesebb. Mert nem pár hét alatt hal meg több ezer, tízezer ember, hanem pár hónap alatt. De attól a számok ugyanazok, csak elhúzódva.

Lehet már régen lecsengett volna, ha ezek a félig korlátozások nem lennének. Mert ezek nem korlátozások. Ugyanúgy oda mész és akkor, amikor akarsz. Nem is értem miért van úgy idáig egy csomó ember, hogy jajj kijárási korlátozás.. Hol van itt olyan? Azért mert boltba csak 9 előtt és 12 után mehetsz, ha nem vagy 65 év feletti?

Az utcán oké, kevesebb ember van. De nem is kell az utcán lófrálni. Az üzletekben úgyis elkapja az ember. Mint minden mást is, nem csak a koronát, ha egy beteg megy be és megfog egy olyat, amit aztán más fog majd hazavinni.

2020. ápr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
10-es! Van értelme a tilalomnak,de túl an tolva. Azért, mert lehet, hogy lesznek betegek, nem lenne szabad kidobni a kórházakból az ápolásra, rehabra szoruló betegeket! Ők meghalhatnak, csak a vírusosok nem?
2020. ápr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

Semmi értelme nincs. Egyrészt a tömeges megbetegedések már azelőtt elkezdődhettek, hogy az első betegeket bejelentették Magyarországon, csak éppen a túlnyomó többség semmilyen vagy nagyon enyhe tüneteket mutatott, ezért nem kerültek kórházba. Másrészt ha mégsem így lenne, és mégis érnének valamit a korlátozások, azokat előbb-utóbb úgyis feloldják, és akkor mindenképpen tömeges megbetegedésekre lehetne számítani.

A korlátozások valódi célja nem ez, hanem a gazdasági világválság. A vírus csak ürügy.

2020. ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
41%

"sok ember már most éhezik" Nem tudom,honnan jön ez az infó.Vannak,akik nagyon nehéz helyzetbe kerültek most,de segélyszervezetek azon dolgoznak,hogy nekik étel és eü csomagokat biztosítsanak.

Az,hogy összekell húzni a nadrágszíjat,nem egyenlő az éhezéssel.

2020. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%
Semmi értelmük nincs. USA is csodálkozik, hogy hoppá mégsem kell annyi ICU ágy, mit korábban hitték. Persze, hogy nem, mert nagyobb a hiszti füstje, mint a lángja.
2020. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%

Igen, ezért ürítik ki a kórházak 60%-át. Ezért állították le a járóbeteg kezeléseket, stb.

De van egy baromi nagy probléma emellett! A rengeteg lelépett orvos és ápolónő most idegen országokban kezeli a "koronásokat".

(Orbán és Gyurcsány elévülhetetlen bűne ez!)

2020. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
47%
Kajak van maradandó élettani hatása ennek a vírusnak? Arról miért nem ír senki? Akkor miért vannak gyógyultak?
2020. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyi. Nem lehet tartani a korlátozásokat addig, amíg újra biztonságos lesz a "szokásos" módon élni. Már csak az emberek miatt sem.
2020. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#14, "segélyszervezetek azon dolgoznak,hogy nekik étel és eü csomagokat biztosítsanak."

Tényleg és meddig? Miből? Mi magyarok nagyon hozzászoktunk ezekhez a segílyke csomagokhoz.

2020. ápr. 15. 11:30
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, igen vannak, akik így kérdezik, erre telik a fantáziájukból.

És nem belegondoltam, csinálom. Nem unatkozom, tartalmasan telnek a napjaim, van tervem az élelmezésemre, van B terv és van C terv, és fel sem merül bennem, hogy éhezni fogok, mert minden helyzetben ki fogom találni, mi a teendő. De feltétel nélkül elhiszem, hogy nagyon sokan nem képesek erre. Meg sok másra se.

Persze aki fekete-fehérben tud csak gondolkodni, értem én, hogy sivárnak látja a világot. Nos én most is élvezetesen színesnek látom és élem. És már nem zavar, ha irigykednek sokan ezért. A lehetőség sokféle és mindenki számára elérhető valamelyike. Próbáltam jelezni, már nem teszem. Lehet rinyálni.

2020. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!