Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszüntetnétek ti is a...

Megszüntetnétek ti is a nyugdíjasok ingyenes tömegközlekedését?

Figyelt kérdés

Bármikor előjön a téma, egyszerűen rosszul leszek az idegességtől, hogy a támogatottságukat féltve egyetlen kormány sem lépte még eg ennek a megszüntetését... persze megértem részben az alapelvet, szegény kisnyugdíjasok olcsóbban mehessenek a 'zunokákhok, meg hozzák csak a szavazatot.

Én kapásból elvenném ezt a lehetőséget, nem azért, mert szívtelen lennék, hanem mert miattuk vezették be a kiegészítő jegyeket, pótjegyeket.... azért, hogy a kieső bevételt lehessen pótolni. Természetesen azért meghagynék egy olyan lehetőséget, hogy 50%os kedvezménnyel utazhatnának. Mert szerintem óriási pazarlás, ettől pedig nem lesz bevételkiesés mert utazni ezután is ugyanannyian fognak.



2020. ápr. 16. 08:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%
Én csak rászorultsági alapon engedném az ingyen utazást. Akinek több százezer a nyugdíja, az fizessen.
2020. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Ezen minek kell idegeskedni, amikor ezen nem kell idegeskedni.
2020. ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
66%

Ingyenesség nem létezik, azt valaki más kifizeti.

Nem a nyugdíjasok utaznak ingyen, hanem a 65 év felettiek, ezt még a Horn kormány vezette be.

A jelenlegi rendszert nem támogatom, én rászorultsági alapon adnék kedvezményt. Nem mindegy, hogy a 65 év felettinek 100 ezret, vagy 300 ezret hoz minden hónapban a postás...

2020. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek. Ráadásul rossz motivációkat ad. Konkrétan mesélt egybuszsofőr olyan idős nőről, aki Balatonfüredről Pápára járt kenyérért, mert ott 20 Ft-al olcsóbb volt. Másik példa, a volt bérbeadóm, egy 70 feletti hölgy 3-szor akkora távolságból vonatozott a családi nyaralójukhoz egy otthagyott apróságért, mint amennyit a lányának kellett volna, hogy elvigye a cuccot a lányának.


Nyilván ez a kettő szélsőséges példa, de a lényege az, hogy az ingyenesség torzít, ha minimális haszonnal jár az utazás, akkor is meglépik, mert nekik ingyen van. Ugyanazon szituációkban máshogy döntenének már nagyon kedvezményes tarifa mellett is. Ha fizetniük kellene, de cserébe megkapnák az így felszabaduló forrásokat nyugdíjemelésként, mindenki jobban járna, mivel közelebb állnának a döntéseik az optimálishoz.

2020. ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

megszüntetném, csak kedvezmény lenne helyes

De azért itt a téma :

a rohadt öregek elveszik előlem a levegőt - miattuk vagyok ilyen töketlen, sötét bunkó - Rulez!

2020. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
20%

Hasonlóan csinálnám, ahogy te.

Vagyis, a teljesen ingyenes utazást megszüntetném.Helyette bevezetném a nyugdíjas kedvezményt, vagyis 50 százalékos kedvezménnyel tudnának utazni.


Az állami busztársaság rászorulna a plusz bevételre.A sofőrök alul fizetettek.



Egyébként, a nyugdíjasok ingyen utazgatása olyan luxus, ami semelyik másik európai országban nincs.

Magyarország nem áll jól gazdaságilag,hogy ilyen luxust megengedhessen.

2020. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem venném el teljesen, de megreformálnám kicsit. Vagy rászorultsági alapon menne (tehát tényleg a KISnyugdíyas utazzon ingyen, ne majd Mészáros Lőrinc is...), illetve idősávot vezetnék be, ahol pl. Londonban is van, ami azt jelenti, hogy csúcsidőben (Peek-time) nem utazhatnak ingyen, csak teljes áron, míg azon kívül ingyen vagy kedvezménnyel.
2020. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
*kisnyugdíjas.
2020. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%

Bármikor előjön a téma, egyszerűen rosszul leszek az idegességtől,hogy pár életképtelen ezen rugózik.


Én amúgy kiterjeszteném pl. 18 év alattiakra az ingyenességet és a nappalis jogviszonnyal rendelkező felsőoktatásban tanulókra is.


A jövő lásd.

Luxemburg és pár város a teljes vagy majdnem teljes ingyenesség mindenkinek.

2020. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%
A veszhelyzet idejere megvonnam! A raszorultsag alapjan torteno szelektalast jo otletnek tartom!
2020. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!