Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A zöldségek ára miért növekedi...

A zöldségek ára miért növekedik mostanában?

Figyelt kérdés
Értem, hogy gazdasági válság van. De a zöldségek kereslete nem lett alacsonyabb, szerintem a kínálat sem lett kisebb. Sőt, a benzin árának csökkenése miatt még a szállítási költségek is alacsonyabbak, nem?

2020. ápr. 17. 14:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Pedig csak ezekre lehet fogni: gazdasági válság, kereslet-kínálat aránya, üzemanyag árváltozás, szállítási költség, eső nélküli időszak, a szélről nem is beszélve, de hó sem nagyon volt, a rezsi is változott. Igaz, hogy a károsanyag kibocsátás is kissé csökkenthetett (kevesebb repülő), de ez is negatívan befolyásolja a zöldségek fejlődését. Na meg hogy az előző évben is milyen árbevétel volt, meghogy kap-e, nem kape- manikát az EU-tól az ágazat. Meg emberhiány van az ágazatban...

A lényeg, hogy meg lehet ezt is magyarázni, hogy miért drága.

2020. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kereskedők haszonhúzása miatt. Vannak termelő ismerőseim, semmivel sem adják drágábban például az uborkát, mint eddig. A szájmaszkokat sem mindenhol 900 forintért árulják, mint a Prímában. Én is ma vettem 350 forintért egy kis háztartási boltban.


Persze minden kereslet kínálat alapján van elvileg, de ezt elég nehéz lekövetni, hogy most valóban ezért lettek e drágábbak a zöldségek. Amúgy is zöldség-gyümölcsből export ország vagyunk, szóval az kielégítheti a megnövekedett keresletet, amit eddig kivittek.

2020. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!