Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtok csak egy jó érvet...

Tudtok csak egy jó érvet mondani az érettségi mellett?

Figyelt kérdés

A járvány terjedhet és sok ember veszélyeztetve lesz. Lehet mondani, hogy nem veszélyesebb egy bevásárlásnál, de itt sokkal több időt kell eltölteni, a maszk meg nem opció érettségi közben. Meg ki gondol azokra, akik az ország másik végéről kell, hogy utazzanak? A buszokon, vonatokon van a legnagyobb veszély és így ráadásul más városokban is megjelenhet a járvány.


Azt az érvet hallottuk már ezerszer, hogy azért kell megtartani, mert úgysem veszélyes. De ez nem indok. Mi az a tényező, ami kizárja, hogy ne legyen? Mi az, ami annyira elhalaszthatatlan benne? Kérek egy érvet, hogy mért van szükség rá járványhelyzetben.


Személyeskedést meg tanulj még válaszokat nem kérek. Köszönöm.



2020. ápr. 17. 16:07
1 2 3 4 5
 11/47 Micimacko67 ***** válasza:
83%

Bocs felbemaradt....

Ebben az orszagban jelenleg is dolgozik meg par millio ember...egy legterben...muszalybol...mert elni es dolgozni kell...

Nem hiszem el, hogy azt parszor nehany orat nem birjatok ki!

Nem kotelezo, de vehetsz maszkot...

Nem egymas nyakaban ultok majd, kello tavolsagot tarthattok majd...

2020. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
57%
Eddig minden fiatal az érettségi elmaradása miatt rinyált. Eddig minden fiatal az fújta, "hogy túl van tolva a járvány, médiahiszti, pánikkeltés, nem veszélyesebb, mint az influenza. Seni ne mondja már meg nekem, hogy hova mehetek." Most akkor mi is van? Egyből veszélyes lett?
2020. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
74%

Magyarországon nem az egyetemek felvételiztetnek maguk, hanem központilag az egyetemi felvételibe beleszámít az érettségi, nem is kicsit. Ezért kell megtartani, mert különben kb. nem lenne, akit felvesz az egyetem és ezt jelen állás szerint nem tudja az állam mással kompenzálni.

Ez az érv. Én sem örülök neki, párom két hétig túlórázni fog, mert a kormányhivatalokban most próbálják valahogy megszervezni, ha már fentről leböfögték az ukázt. Az a gond, hogy csak mostanra szülték ezt meg, nem pár héttel korábban.

2020. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
79%

Nem lesz veszélyesebb, mint egy bolti bevásárlás sőt...

A felsőoktatási felvételhez meg érettségi kell, ennyi!

2020. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

De kötelező, ha tovább akarsz tanulni. Vagyis nem, de akkor várnom kéne egy évet. Ha kifizetik a kimaradt évet, akkor megegyeztünk.


A felvételi úgy zajlana, mint Angliában. Érdekes módon meg tudták oldani és nem hiszem, hogy emiatt lesz jövőre válság. Meg alapból fel se merült volna alternatív opcióként, hogyha megoldhatatlan lett volna. Ha a diákoknak bajuk lett volna azzal, hogy esetleg egy másik iskolából jövő diák megelőzi őket a felvételin, mert akkor nem arra szavaztak volna, hogy maradjon el.


De akkor itt egy mégjobb opció: aki akar érettségizni, az érettségizik, aki nem annak felajánlják az eddigi osztályzatai alapján a jegyeket. Mi a rossz benne?

2020. ápr. 17. 17:54
 16/47 anonim ***** válasza:
67%

Az ember fantáziája végtelen, ha meg akarja magyarázni, hogy valamit miért nem akar. Minél jobban nem akarja, annál agresszívebb. És amit nem akar, azt persze megmondani se akarja. Rossz fényt vetne rá. Inkább mellébeszél.

Hogy ezt évek óta mennyire ismerjük... Nem hat meg. Viszont jogod van a körülményekből választani. Ha nem tetszenek a körülmények, átalakítani. Ja, hogy ahhoz tehetség kellene? Hát ez igaz.

2020. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
62%

"Kíváncsi leszek, hogy majd következményként pár hónappal később a szüleik temetésén is ilyen boldogan fogják-e az érettségik lobogtatni, és ennyire fontos lesz-e nekik."

A koronavírus miatt valószínűleg nem fognak a szüleik meghalni, ellenben a koronahiszti miatt nagyon is lehetséges, mivel mindenkit kidobnak a kórházakból, aki nem koronavírusos. Többek között rákbetegeket is.

2020. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
67%
16:22 Azt nem kell bemagolni az benne van a függvénytáblázatban.
2020. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Úgy látszik itt sokaknak kéne újra érettségizni, a szövegértéssel elég komoly bajok vannak.


Leírtam, hogy nem olyan veszélyes, mint egy bevásárlás, mert képzeljétek el, ha mondjuk valaki Békés megyéből jár be mondjuk Pestre busszal vagy vonattal, akkor ott is elkaphatja a vírust vagy egyszerűen Budapesten elkapja és elviszi Békés megyébe, ahol van 12 fertőzött és ott továbbadja mindenkinek.


Az is leírtam, hogy NE OLYAN ÉRVET ÍRJATOK, HOGY AZÉRT KELL, MERT AMÚGYSEM VESZÉLYES. Azt írjátok le mért KELL. Erre csak azok válaszoltak, akik azt állították, hogy kell a felvételihez, de ez nem jó érv, ha máshol meg tudják oldani és az alternatív megoldás sokkal egyszerűbb.


12-es azt mondta, hogy azért rinyáltunk, hogy legyen megtartva. Ez egy egyszerű hazugság. Ha így lenne, akkor nem az érettségi elhalasztása mellet írtak volna alá egy petíciót 25 ezren. Meg tévedni is lehet, 2 héttel ezelőtt úgy gondoltam, hogy ez egy hiszti és hülye, aki pánikol. Már teljesen máshogy gondolom. Hibáztam, tévedtem.


"Ha nem tetszenek a körülmények, átalakítani. Ja, hogy ahhoz tehetség kellene? Hát ez igaz." Nem ez nem igaz. Szerinted, ha én változtatni akarok ezen, hogyan csináljam? Először is be kéne jutni a Parlamentbe. De azt hogyan kell és mire van hozzá szükség? Nem tehetség kellene hozzá, hanem pénz. Sok pénzt meg hogyan lehet szerezni? Szerencsével. Olyan helyre kell születni vagy meg kell nyerni a lottót. Vagy esetleg a bűnözés is szóba jöhet.


Képzeljétek el, ahogy egy idős rokonotok tüdőgyulladással szenved az ágyon. Aztán egy hét szenvedés után meg is hal. Tényleg ezt akarjuk? Veszélyben az életük. Ezért nem értem mért védetek valamit, amiről azt sem tudjátok mit védetek. Ha tudnátok, akkor leírtátok volna, hogy mért is legyen megtartva ahelyett, hogy úgyse veszélyes.

2020. ápr. 17. 18:20
 20/47 A kérdező kommentje:
Légyszi egy JÓ érvet a megtartása mellet, nem az nem megtartása ellen!
2020. ápr. 17. 18:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!