Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A járvány után is fennmaradhat...

A járvány után is fennmaradhatnak bizonyos korlátozások, változások?

Figyelt kérdés

Mióta a kijárási korlátozás van, sokkal jobbnak tartom az életet. Az utcák sokkal tisztábbak, minden nyugodtabb, nincs nyüzsgés, tiszta a levegő, a bűnözés mértéke jelentősen csökkent. Budapesten élek, vidéken nem tudom, hogy áll a helyzet, de azt gondolom, hogy a magyar társadalom túl fegyelmezetlen, és szüksége van arra, hogy bizonyos korlátok között éljen. Remélem, hogy módosítva a jelenlegieket fent fognak ilyeneket tartani.

Amikre én gondoltam:


A rövid nyitvatartást ugyanúgy megtartanám csak kicsit másképp. Az élelmiszer boltok reggel 7 és délután 6 között, a gyógyszertárak reggel 10 és délután 6 között legyenek nyitva. Minden más bolt (ruha, elektrotechnika, bútor, dohány) maximum délután 6-ig legyen nyitva délután 2 órától. 6-nál tovább csak nagy igényű termékek esetén. (pl. medias markt) Az egyszerre a boltokban tartózkodó emberek száma a továbbiakban is legyen szabályozva. Így kissebb a lopás, és a vásárlók közötti konfliktus esélye. Az egyszerre megvehető termék mennyisége szintén korlátozott legyen. Indokolatlan, és egészségtelen dolog állandóan kiüríteni a polcokat. Aki ezt a keretet túl lépi, fizessen súlyos pénzbüntetést. A plázák nagy részét bezáratnám. Bőven elég lenne 2-3, ehelyett Pesten van vagy 10. Csak rontják a város összképét, és agyatlanul fogyasztó zombit csinálnak az emberekből. Lehetne inkább kórházakat építeni a helyükre. A megmaradt plázák 2-kor nyissanak a bennük lévő boltokkal, és legkésőbb 8-kor zárjanak, hétvégén maradhatnak nyitva 10-ig. A mosdókat csak igazolt vásárlással lehessen használni.

A vendéglátóipari egységek: éttermek, kocsmák, kávézók szigorúan csak napi 4 órában lehetnek nyitva délután 4-től este 8-ig. Nem tűrhetjük, hogy már korán reggel mekis meg KFC-s kajákkal szennyezzék a szervezetüket az emberek. És attól is undorodok, hogy a körúton nem tudok végigmenni úgy reggel 8-kor, hogy ne lássak részeg, hányó embereket tántorogni. Hétvége kivétel, akkor ezeknél is maradhat az este 10-ig tartó nyitvatartás. Éttermekben egyszerre egy fogás legyen fogyasztható. Túl sok az elhízott ember. Kávézókban egy óránál tovább ne lehessen tartózkodni. Utálom amikor fél napokra konkrétan beköltöznek és ott laptopozgatnak. Az alkoholizmust nagyon sürgősen meg kell fékezni, így a kocsmák nagy részét be kell zárni, a fennmaradtakban csak limitált lehessen az alkoholfogyaztás. A sörre vezessenek be liter korlátot (mondjuk 3 korsónál ne lehessen többet) Tömény italból 1 ember csak egy félét ihasson.

Éjszakára kijárási tilalom legyen. Az éjszaka alvásra való, nem pedig szórakozásra, meg utcán randalízosára. Este 10 után csak az éjszakai munkások tartózkodhatnak az otthonukon kívül. A zárva tartások is ezt segítenék elő, de a túl liberális emberek enélkül is fel tudnák találni magukat, úgyhogy legyen akár elzárással is büntetendő aki ezt megszegi.

A fesztiválokat betiltanám az országban. A legnagyobb mocsok, és az erkölcsi fertő melegágya. A mozikban egy filmet egy nap csak egyszer lehessen leadni. Teljesen káros a sok amerikai borzalommal egész nap rombolni az emberek szellemi világát. Szállodákban, motelekben szorítsák vissza az egy éjszakás kalandok kiélését. Az emberek éljenek bejelentett, igazolt párkapcsolati státuszban akkor is ha nem házasok. Ezt szoba foglalásnál igazolják. A nem bejelentett párkapcsolat legyen illegális, és büntetendő.

Az irodákat bezárni, és innentől mindenkinek legyen home office. Mivel az irodisták nagy része kocsival jár, ha nem indulnak meg reggelente, megkímélnénk a levegőt a kipufogóiktól, és sokkal tisztább maradhatna. Ráadásul értelmetlen, és egészségtelen egy steril, nyomasztó irodában ülni egész nap és bámulni egymás bamba képét, mikor otthon sokkal komfortosabb, és produktívabb a munkavégzés.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Azt gondolom ezzel meg lehetne reformálni, és jobb irányba terelni a társadalmat. Vajon lesz valaha töke a kormánynak, hogy élhetőbb, és rendezettebb Magyarországért ezeket bevezessék?



2020. ápr. 27. 12:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező! Rátapintottál a lényegre. Ez a neoliberális mocsok, ami a nyugati civilizációt jellemzi, rossz irányba viszi az egész világot. (Később még kifejtem, mert ez a kérdés most sokakat megmozgat.) MINDENKI FIGYELMÉBE ajánlom ezt az enigmát, ahol ez a felvázolt elképzelés már nagy vonalakban megvalósult: Enigma - Kína: A világ első digitális diktatúrája? | 2018.10.24.

https://www.youtube.com/watch?v=lNHdmyTThQA&list=PLh4kpvU_cj..

Kína kidolgozta a módszert, hogy a „nyugati fertő” ne tudjon teret nyerni náluk. Abból induljunk ki, hogy a világon minden ötödik ember ma kínai. Idő kérdése, hogy a világ vezető hatalma lesz minden területen. Amit ott bevezettek, attól a neoliberális politika fanyalog, mert ők egy másik módszert alkalmaznának az emberek feletti uralom, a teljes rabszolgaság megvalósítása érdekében. Ez a hatalmas erő feszül szembe ma minden területen.

2020. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 valaki : ***** válasza:
68%

Egyetem távoktatás. De okos vagy. Tudod, az én szakomon nem igazán jönne össze, mert gyerek nélkül elég nehéz lenne megtanulnom tanítani. Nálunk mindenre előadás kell, hogy tudjunk kommunikálni, kiállni rendesen. És akkor az orvos online műtsön?

Igaza van a többieknek, menj a pincébe, zárkózz be és élj akkor ott. Nem kell törődni semmivel akkor, nyugodtan megteheted. Mondj fel a munkahelyeden, szakíts meg minden kapcsolatot az emberekkel, nem is kell ehhez vírus. Hajrá. De én nem szeretnék így élni, szeretném látni a barátaimat, dolgozni, egyetemre járni (normálisan).

2020. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
63%

Meghaltam a röhögéstöl. Feldobtad a napomat,átkéne tenni a kérdést a vicc kategóriába. De h komolyan is vegyelek szép sorban reagálok. Ami a nyitvatartásokat èrinti,abba azért nincs ráció(akármennyire is hangzatos) az emberek dolgoznak! Hétvegen akkora tömörülés lenne. Lászám korlát ellenére! Vagy szerinted tűrnék az emberek h tereljék őket mint a nyájat? Nem indokolt,nem tűrnek el. Kisgyereknek cipő kell,nem állná végig a sort. A kevesebb pláza nem rossz ötlet,de de az fokozná az előbb említett nyomort. Még a távolságtartással és a létszám limittel is. Az alkoholizmust,ès az elhízottságot nem fogod tudni felszámolni. El kell fogadni h valakinek az kell,téged az miért zavar? Ez tiltás,ahogy az alkohol is. Nem diktatúrában élünk! Mozi,szállás,detto ugyanaezt tudnám mondani. És a kérdés miért zavar h egy filmet hányszor adnak? Fordítsuk meg! Mit szólnál ha téged arra köteleznének h megnézd? Mindenki máskepp ér rá. Hadd válassza ki mikor nézni. Nem szeret mindenki este meló után mozizni. Örülnünk kéne h még járnak és nem mindent letöltenek. Igazolt párkapcsolati státusz? Na ne viccelj! Miért kéne igazolnia bárkinek is h 20eve ugyanazzal a férfival él de pl nem akarnak házasodni? Megint a SAJÁT választás jogát,vennéd el. Úgy tudom meg mindig nem ott èlünk. Az egyéjszakás szintén ne a te lelkedet bántsa már. Az home office. Elárulom neked,hogy magy tévedés. Miért lennének otthon produktívabbak az emberek? Annyi előnye lenne,h nem kellene fizetni bérletidíjat,de tönkrevágja az emberi kapcsolatokat. Nálunk is megmutatkozik h ha mégjobban elhúzza a cég a homeofficet rosszabb lesz. Mi pl egyáltalán nem bamba pofával bámuljuk egymást. Szerintem meg az egészségtelen és nyomasztó h nincs egy k rutinod mert meg dolgozni se jársz be. Nem mondom az enegem is idegel,h a sarkiboltba is autóal

Megy,de én dolgom? Nem. Bàr az autóforgalmat visszaszorítanám vagy kevésbé szennyező megoldással fejleszteném az autóipart. Az egyetemisták meg lusták mint a ház. Igenis járjanak be az órákra! Nem lehet mindent otthonról. Így is kv kényelmesek. Inkább támogatást kapnának a fiatalok h legalább albérletet tudjanak fizetni(igen sokan azt se tudnak nemhogy saját lakás) töb fát,zöldet a kv stadionok helyett. Éjszaka mondjuk kiküldhetnébek bàr rendőrt csak h ne legyenek zavargások,azért mert buli és éjszakai élet van.

2020. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

Amikor egy „leleplező” videóra hívtam fel a figyelmet

( [link] akkor egy elgondolkodtató választ kaptam: Ez a David Icke sajnos az ő kutyájuk kölyke. Neki van engedélye és felhatalmazása és hírekkel való ellátása az úgynevezett leleplezésekre. Így csinálják ezt mindig...Ez a bevett eljárás...Ő leleplez, mindenki kicsit megnyugszik, hogy beszélnek róla, aztán megvalósítják, amit csak akarnak...Elgondolkodtatott engem ez a válasz. A drogot is tiltják, ezért olyan keresett és drága a felhasználói körben. Most is azt szeretnék, hogy a titkolt dolgok kiszivárogjanak, a közbeszéd része legyen, aztán ha megvalósul, akkor már nem hat az újdonság erejével. A háttérhatalom által elképzelt új világrend sokban különbözik a kínaiak által már hazai viszonyaik között (részben) bevezetésre került digitális diktatúrától. Lehetséges, hogy a társadalom teljes ellenőrzés alá vonása nem nélkülözheti az adatátviteli sebesség nagymértékű megnövekedését (5G)? A járvány egy jó alkalom a változások generálására.

2020. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
62%
Azt, akinek egy olyan dolog megfordul a fejében, hogy ne legyenek többé koncertek és fesztiválok, már pusztán az ötletért életfogytiglanra ítélném, egy koromsötét cellában, száraz kenyéren és poshadt vízen.
2020. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 valaki : ***** válasza:
74%

Na jó de ez is azért van ám, mert a sok idióta még mindig azt hiszi, hogy x,y,z,zs stb. ipar a legkisebb probléma. Leggyakrabban, persze a szórakoztatóiparra és turizmusra mondják ezt. Mondván nem ez a legnagyobb baj most. Odáig nem jut el a Tisztelt Kérdezőhöz hasonlatos ember, hogy teljesen mindegy mi megy tönkre a gazdaságban, az előbb vagy utóbb de hatással lesz arra is, amit ő zabál (vagy épp nem zabál). Mert hogy ilyen világot élünk. Én sosem helyeseltem ezt, vírus előtt sem, hogy a globális gazdaságban nemzetközi és országon belüli színtéren is ennyire össze van kötve mindennel. De ez van, összefügg minden mindennel.

Lehet itt arcoskodni, mint a Kérdező, hogy jaj mert a környezet meg a levegő, meg nyugalom van. Ezek az emberek szerintem vagy iskolázatlanok vagy csak egyszerűen mérhetetlenül buták. Hála égnek, egyre több hangsúly kerül a gazdasági ismeretek oktatására az iksolákban (amit én az egyetemen tanultam tanítani LOL xd) és talán a jövőben nem lesz ennyi ilyen. Meglátjuk.

Én nem azt mondom, hogy a vírust le kell sz*rni, hanem hogy arany középutat kell találni. Nem lehet a "gyógyszer" károsabb, mint a "betegség". Márpedig ez történik jelenleg. Viszont nem én végeztem politikai tanulmányokat, nem én zsebelem be a 6 számjegyű fizetést, hanem a politikusok. Ezért kell nekik megtalálni ezt a köztes megoldást.

Kérdező, továbbra is a pincét javaslom. Menj le, és élj ott.

2020. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy most már szerencsére kezdenek megjelenni értelmes emberek is akik felfogják, hogy miről beszélek. A többi ellenvetésre meg szép sorban reagálok.


"Nehogymar 4 órát lehessen nyitva egy étterem vagy csak délután egy ruhabolt"


Aztán miért olyan fontos neked, hogy az éttermek és a ruhaboltok minden nap reggeltől estig nyitva legyenek? Az értelmetlen fogyasztáson kívül semmi más célja nincs az életednek?


"gyerek nélkül elég nehéz lenne megtanulnom tanítani. Nálunk mindenre előadás kell, hogy tudjunk kommunikálni, kiállni rendesen. És akkor az orvos online műtsön?"


Jó ezzel kivételesen egyetértek, az ilyenek mint a tanár, orvos kivételt képeznek. De egy közgazdász, vagy egy mérnök vagy egy jogász otthon is tökéletesen el tudja végezni az egyetemet és otthonról is remekül tud értéket előállítani. A bölcsészetet meg úgy ahogy van megszüntetném. Akárcsak a kamu társadalmi szarokat (pl. nemzetközi tanulmányok) mert semmit sem érő, haszontalan tagjai a társadalomnak.


"A kevesebb pláza nem rossz ötlet,de de az fokozná az előbb említett nyomort."


Ez nem igaz, mert a valóságban az embereknek egyáltalán nincs igényük ennyi plázára. Csak a tudatalatti manipulációval befolyásolják őket, hogy vegyenek meg minden szir-szart amire semmi szükségük. Ha csak azt vehetnék meg amire tényleg szükségük van, nem lenne nyomorgás.


"És a kérdés miért zavar h egy filmet hányszor adnak?"


Mert semmi haszna nincs annak, ha az emberek ötszázszor megnézik mondjuk a háromezredik értelmetlen marvell filmet kikapcsolt aggyal, és elszórják rá a pénzt, ahelyett hogy értelmes dolgokkal foglalkoznának, és gondolkodnának.


"El kell fogadni h valakinek az kell,téged az miért zavar?"


Talán azért, mert nem tudok úgy végigmenni az utcán, hogy ne botlanék bele egy idióta részegbe. Azt tudom, hogy ezt nem lehet felszámolni, és valószínűleg úgy is megveszi a boltban a piát aki akarja, de legalább ha kicsit korlátozottabb lesz a mozgástere (pl. nem járkálhat ki éjszaka) akkor max csak a saját lakását csapja szét, és legalább nem fog nekitámadni más embereknek, vagy nem az utcán fog rongálni.


"Miért kéne igazolnia bárkinek is h 20eve ugyanazzal a férfival él de pl nem akarnak házasodni?"


Mert az emberek túl kicsapongó életet élnek. A nők 80%-a szétteszi a lábát minden férfinak aki szembejön. Ez így nem jó. Ha már ilyen könnyen képes testi kapcsolatot létesíteni, akkor annak legyenek jogi kötelezettségei is.


"Mi pl egyáltalán nem bamba pofával bámuljuk egymást."


Nem tudom milyen irodába dolgozol. Mázlid van akkor mert én már a harmadikat taposom. Annál rosszindulatúbb, alattomosabb közeg nem jöhet létre mint ami egy irodában. Ott az emberek minden szabad másodpercükben azon ügyködnek, hogy a másiknak alátegyenek. Otthon szépen, nyugodtan el tudod végezni a munkát, anélkükl hogy arra is figyelned kéne, hogy mikor mit sutyorognak a hátad mögött a "kedves" kollégák.


"Azt, akinek egy olyan dolog megfordul a fejében, hogy ne legyenek többé koncertek és fesztiválok, már pusztán az ötletért életfogytiglanra ítélném, egy koromsötét cellában, száraz kenyéren és poshadt vízen."


Koncertekről egy szót se szóltam. Vegyük viszont mondjuk a sziget fesztivált, ha már ennyire leszűkítettük Budapestre ezt a kérdést. Az magába foglalja az emberiség mocskát. Összegyűlik egy rakás drogos állat, 1 héten keresztül a hányásukban fürdenek és nincs egy józan pillanatuk sem. Ráadásul ezalatt az idő alatt a fél város nem tud aludni a hangzavartól. Inkább azt kéne bebörtönözni aki ezt kitalálta/hagyta idáig fajulni.

2020. ápr. 29. 21:51
 28/37 A kérdező kommentje:

Huszonhatos: Ez az elgondolásod alapból hibás. A gazdaságnak kéne az emberért lenni, nem az embernek a gazdaságért. Az persze az emberiség hibája, hogy a gazdaságot olyan dolgok köré építette amik egyrészt nagyobb mértékben károsak, másrészt lehet nélküle élni. Mert hogy alkohol, gyorskaják, fesztiválok, utazgatás nélkül vagy legalábbis minimalizálásával lehet élni. Tiszta levegő nélkül viszont nem sokáig lehet élni. Szétrombolt szervezettel szintén nem sokáig lehet élni.

A gazdaáságot meg amúgy meg lehet változtatni, meg lehet újítani, csak ehhez egy szemléletmódváltás kéne az embereknek, meg egy jobb irányba fejlődés. Nem azon siránkozni, hogy jajj mi lesz a gazdasággal ha a sok alkesz nem vedelhet. Meg jajj mi lesz a gazdasággal ha a sok bezombult manipulált ember nem zabálhat annyi gyorskaját, meg nem lézenghet 0-24-ben plázákban new yorkeres, meg lewises meg mit tudom én még milyen haszontalan tömegcikkeket vásárolgatva mennyiségtelenül.

2020. ápr. 29. 21:59
 29/37 valaki : ***** válasza:
82%

Na látod, ez igaz. Már az alapja rossz, már csak a környezet miatt is. A vadkapitalizmus meg mindezt csúcsra is járatja. Viszont szerintem soha nem is volt olyan, hogy a gazdaság van az emberekért. Az ember függ a gazdaságtól, bár el lehet menni egy lakatlan szigetre, erdőbe, de azért ez mégsem kivitelezhető. Így lehet haladni, ebbe lehet bele is bukni az átlagembereknek. Hogy hogy kéne lennie, az más tészta. A változtatás viszont nem lehet radikális, mert akkor tényleg nagyon nagy baj lenne. Fokozatosan és átgondoltan (nem hiszem, hogy komolyan ezen gondolkoznak).

Viszont a mostani helyzetben sajnos nem elhanyagolható a gazdaság. Bizonyos korosztályra, bizonyos betegséggel élőkre veszélyes. Tudom, hogy vannak kivételek, de ez az általános. Akkor őket kell megvédeni, de a többi embert hagyni kell dolgozni, élni rendesen, mert ha a gazdaság összeomlik, egészségügyre se lesz pénz, ami akkor farkába harapott kígyó... Azt, hogy az emberek agyilag hogy bírják tudom, hogy nem lehet meghatározó. Nekem sem egyszerű viselem, de meg szakadt a szívem, mikor a szomszédunkhoz kopogtam két hete és az ablakon keresztül elmondta, mi kell neki stb. aztán meg sírni kezdtett és azt mondta, hogy inkább meghal a vírusban, de hadd lássa a fia családját, mert lehet hogy neki nincs is hátra annyi, mire vége ennek az egésznek. Na ez egy személyes tragédia. Ugyan úgy, mint a kirúgott barátnőm a 9 éves kislányával albérletben... Senki nem segít rajtuk, csak az ismerősök. Miközben az én szüleimnek is már húsvét óta fizetetlen szabadság van. Én durva gyógyszert szedek, nem fogadnak vérvételen, amiből el kellene dönteni, hogy szedjem-e még vagy mennyit.

Látod, ez csak az én környezetem és ezeket láttam. Ugye, hogy nem is olyan egyszerű ez a téma? Hogy csak otthon maradunk és kész, akár 5 évig is, ha kell. Van itt minden, egészségügy, gazdaság, személyes tragédia. Épp ezért mondtam, hogy nem arról van szó (a normálisabbaknál biztos nem), hogy hagyjuk tombolni a vírust, mert a gazdaság a fontos. Aki megy, az megy, aki nem az meg juhu, immunis... Arról van szó, hogy ez a helyzet nem tartható már sokáig, legkézzelfoghatóbb módon anyagilag, de pszichésen is belerokkannak az emberek. Ezért kellene az az arany középút, ami se nem engedi darálni a vírust, se nem megy tönkre mindenki. Szorítsunk derék politikusainknak, hogy rátaláljanak erre a megoldásra...

2020. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
58%
Ez nagyon szép és jó csak arról feledkeztél meg hogy ha mindentől elzárkóznánk előbb-utóbb egy egyszerű influenza szerű járvány esete is súlyos problémát okozna.
2020. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!