Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A járvány után is fennmaradhat...

A járvány után is fennmaradhatnak bizonyos korlátozások, változások?

Figyelt kérdés

Mióta a kijárási korlátozás van, sokkal jobbnak tartom az életet. Az utcák sokkal tisztábbak, minden nyugodtabb, nincs nyüzsgés, tiszta a levegő, a bűnözés mértéke jelentősen csökkent. Budapesten élek, vidéken nem tudom, hogy áll a helyzet, de azt gondolom, hogy a magyar társadalom túl fegyelmezetlen, és szüksége van arra, hogy bizonyos korlátok között éljen. Remélem, hogy módosítva a jelenlegieket fent fognak ilyeneket tartani.

Amikre én gondoltam:


A rövid nyitvatartást ugyanúgy megtartanám csak kicsit másképp. Az élelmiszer boltok reggel 7 és délután 6 között, a gyógyszertárak reggel 10 és délután 6 között legyenek nyitva. Minden más bolt (ruha, elektrotechnika, bútor, dohány) maximum délután 6-ig legyen nyitva délután 2 órától. 6-nál tovább csak nagy igényű termékek esetén. (pl. medias markt) Az egyszerre a boltokban tartózkodó emberek száma a továbbiakban is legyen szabályozva. Így kissebb a lopás, és a vásárlók közötti konfliktus esélye. Az egyszerre megvehető termék mennyisége szintén korlátozott legyen. Indokolatlan, és egészségtelen dolog állandóan kiüríteni a polcokat. Aki ezt a keretet túl lépi, fizessen súlyos pénzbüntetést. A plázák nagy részét bezáratnám. Bőven elég lenne 2-3, ehelyett Pesten van vagy 10. Csak rontják a város összképét, és agyatlanul fogyasztó zombit csinálnak az emberekből. Lehetne inkább kórházakat építeni a helyükre. A megmaradt plázák 2-kor nyissanak a bennük lévő boltokkal, és legkésőbb 8-kor zárjanak, hétvégén maradhatnak nyitva 10-ig. A mosdókat csak igazolt vásárlással lehessen használni.

A vendéglátóipari egységek: éttermek, kocsmák, kávézók szigorúan csak napi 4 órában lehetnek nyitva délután 4-től este 8-ig. Nem tűrhetjük, hogy már korán reggel mekis meg KFC-s kajákkal szennyezzék a szervezetüket az emberek. És attól is undorodok, hogy a körúton nem tudok végigmenni úgy reggel 8-kor, hogy ne lássak részeg, hányó embereket tántorogni. Hétvége kivétel, akkor ezeknél is maradhat az este 10-ig tartó nyitvatartás. Éttermekben egyszerre egy fogás legyen fogyasztható. Túl sok az elhízott ember. Kávézókban egy óránál tovább ne lehessen tartózkodni. Utálom amikor fél napokra konkrétan beköltöznek és ott laptopozgatnak. Az alkoholizmust nagyon sürgősen meg kell fékezni, így a kocsmák nagy részét be kell zárni, a fennmaradtakban csak limitált lehessen az alkoholfogyaztás. A sörre vezessenek be liter korlátot (mondjuk 3 korsónál ne lehessen többet) Tömény italból 1 ember csak egy félét ihasson.

Éjszakára kijárási tilalom legyen. Az éjszaka alvásra való, nem pedig szórakozásra, meg utcán randalízosára. Este 10 után csak az éjszakai munkások tartózkodhatnak az otthonukon kívül. A zárva tartások is ezt segítenék elő, de a túl liberális emberek enélkül is fel tudnák találni magukat, úgyhogy legyen akár elzárással is büntetendő aki ezt megszegi.

A fesztiválokat betiltanám az országban. A legnagyobb mocsok, és az erkölcsi fertő melegágya. A mozikban egy filmet egy nap csak egyszer lehessen leadni. Teljesen káros a sok amerikai borzalommal egész nap rombolni az emberek szellemi világát. Szállodákban, motelekben szorítsák vissza az egy éjszakás kalandok kiélését. Az emberek éljenek bejelentett, igazolt párkapcsolati státuszban akkor is ha nem házasok. Ezt szoba foglalásnál igazolják. A nem bejelentett párkapcsolat legyen illegális, és büntetendő.

Az irodákat bezárni, és innentől mindenkinek legyen home office. Mivel az irodisták nagy része kocsival jár, ha nem indulnak meg reggelente, megkímélnénk a levegőt a kipufogóiktól, és sokkal tisztább maradhatna. Ráadásul értelmetlen, és egészségtelen egy steril, nyomasztó irodában ülni egész nap és bámulni egymás bamba képét, mikor otthon sokkal komfortosabb, és produktívabb a munkavégzés.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Azt gondolom ezzel meg lehetne reformálni, és jobb irányba terelni a társadalmat. Vajon lesz valaha töke a kormánynak, hogy élhetőbb, és rendezettebb Magyarországért ezeket bevezessék?



2020. ápr. 27. 12:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
79%
27: Magyarázd már el nekem, hogy avval, hogy valaki megnézi a moziban a kedvenc Marvel filmjét, neked milyen károd keletkezik? Mit foglalkozol vele, hogy valaki milyen tevékenységgel foglalja el magát, ha rád semmi hatással nincs? Mindig is utáltam az ilyen férgeket, akik ormótlanul beleütik az orrukat más emberek dolgába.
2020. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
80%

Költözz vidékre, ott ez van, tapasztalatból mondom. Azért költöztem el onnan, mert hülyét kaptam attól, hogy nincs ember az utcán, és egy doboz tejet nem tudok megvenni délután 5 után, nem, hogy beülni valahová.

Egy csomószor egyébként épp azért mentem ki hétköznap éjjel bevásárolni, meg sportolni, mert akkor üresek a népszerű futóútvonalak és az éjjelnappali boltok is.

A BKV-ról annyit, hogy kétszer kellett használnom, mióta érvényben van a korlátozás. Állásinterjúra mentem, és úgy gondoltam, nem fogok kiskosztümben kerékpározni, mert szinte láttam magam előtt, hogy eltaknyolok, sáros leszek, bukom az interjút. Valóban nem volt tömeg, de mindkétszer volt legalább egy igénytelen alja ember, aki Koccintóst vedelt a buszon, és a hazaúton konkrétan életveszélyben éreztem magam, ahogy méregetett egy csapat részeg alja suttyó (délután egykor... ennyit az éjszakáról), tudtam, hogy megjegyzéseket tesznek, de inkább zenét hallgattam, nem álltam bele a konfliktusba, ugyanis épp azok a normális emberek hiányoztak a metróról, akik máskor a tömeget alkotják, és akiknek a megléte valamilyen szinten visszatartó erő.

KFC-t mindenki akkor eszik, ha akar. Most is esznek reggelente KFC-t, csak nem látod a zacskót, mert a biciklis futár táskájában van :)

Ha mozikban nem nézhetnek amerikai "borzalmat" az emberek, hát majd néznek otthon. A szállodáknak semmi közük ahhoz, hogy az oda érkező vendégek milyen kapcsolatban állnak egymással, és mit terveznek tenni a szobában, amíg nem zavarják a többi vendéget, és nem tesznek kárt. A párkapcsolatot mikortól vagyok köteles bejelenteni? Ha találkozgatok valakivel kettesben, de nincs megbeszélve, hogy ezek randik lennének, és virágot már kaptam ugyan, de kézen fogva még nem sétáltunk, akkor elkölthetünk egy ebédet kettesben egy étteremben, vagy még nem tartunk ott, még csak sétálgassunk? Plusz az állam ne akarjon már minden lépésemről tudni. Se senkiéről. Ez, hogy még a hálószobánkba is beleláthatnának, elég meredek lenne, és hidd el, te sem vagy annyira feddhetetlen, tisztaerkölcsű polgár, hogy ne lehessen rádkenni valamit, ha nem tetszel egy hatalmasabb embernek. Emlékezz csak, Krisztust is keresztre feszítették!

Lehet, hogy neked produktívabb a home office, én anno a kattant lakótársam vergődését, meg a szomszéd gyerekek tombolását hallgatva nem tudtam annyira koncentrálni, mint a csendes, "steril" irodánkban, ahová amúgy biciklivel jártam. Még jó, hogy most nem irodista vagyok, hanem munkanélküli :D

Szóval nagyon remélem, hogy a kérdés valami színvonalas trollkodás, ami arra hivatott rávilágítani, hogy mégis csak jó volt a régi életünk. Mert ha ez volt a célod, akkor sikerült ^_^

2020. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
41%

Egy ilyen járvány után el kell gondolkodni azon, amit egy tanmese is megfogalmazott: két csiga beszélget, hogy lassan haladunk, mire a másik, nem az a baj, hogy lassan haladunk, hanem az, hogy rossz irányba. Nem materialista szemléletet kell alkalmazni. A társadalom változására, változtatására szükség van. Erkölcsi megújulásra főleg szükség van. Erkölcsöt a politika nem igazán tud adni, és nem tudnak a filozófiai rendszerek sem adni. Erkölcsöt a vallások tudnak adni. A vallások egyesítése tudja az emberiséget megmenteni, mert itt egy olyan káosz van, amin ha nem történik változtatás, nem kapnak az emberek egyfajta életvezetést, akkor az emberiség darabjaira hullik szét.

Ami legális, az nem biztos, hogy morális. Ami jogszerű, az nem biztos, hogy erkölcsös. Annyira elfertőzte a világot az önzés és a bűn, hogy a változás szükségességének igénye a lelkek mélyen ébredezik. Szennyezett a levegőnk, nincs tiszta vizünk, a táplálékunk manipulált, az emberi erkölcsök szétestek, a civilizált országokban azt sem tudják, ki a fiú, ki a lány, családok nem létesülnek, gyerekek egyre kevesebben születnek, a szórakozás és az élvezetek halmozása teljesen háttérbe szorították az alkotás örömét. A megoldás az lehet, hogy az Egyesült Európát a liberális Európából vallási Európába kell átvezetni, a keresztény értékrendet vissza kell állítani, és itt mi magyarok érintettek vagyunk, mert ez a „vegykonyha” nálunk füstölög. Mindenki gondolkozzon el ezen, mert ebben az átalakulásban itt mindenkinek feladata van. Ezt a változást gondolati szinten kell elkezdeni!

2020. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

"Az ember függ a gazdaságtól"


Tudom, de ennek nem szabadna így lennie.


"Látod, ez csak az én környezetem és ezeket láttam. Ugye, hogy nem is olyan egyszerű ez a téma?"


Nem a vírusra akartam kihegyezni ezt a kérdést. Természeteyen mindenkit nagyon sajnálok aki nehéz helyzetbe került, és remélem, hogy minél többen ki fognak lábalni belőle. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ez legalább megtaníthat minket arra, hogy egy tudatosabb, fegyelmezettebb életet éljünk, ahol igenis szükség van gátakra.


"Ez nagyon szép és jó csak arról feledkeztél meg hogy ha mindentől elzárkóznánk előbb-utóbb egy egyszerű influenza szerű járvány esete is súlyos problémát okozna."


Egy szóval sem mondtam, hogy mindentől el kéne zárkózni. Még mindig a fegyelemről, és a rendezettségről van szó. Egyébiránt pont, hogy ellenállóbbak lennénk az ilyen vírusokkal szemben, ha nem szennyeznénk állandóan a szervezetünket, és a környezetünket.


"Magyarázd már el nekem, hogy avval, hogy valaki megnézi a moziban a kedvenc Marvel filmjét, neked milyen károd keletkezik? Mit foglalkozol vele, hogy valaki milyen tevékenységgel foglalja el magát, ha rád semmi hatással nincs? Mindig is utáltam az ilyen férgeket, akik ormótlanul beleütik az orrukat más emberek dolgába."


Egyszerűen csak érdekelnek az emberek, törődök a társadalmi jelenségekkel, problémákkal. Én kérek elnézést, hogy bennem nem alakult ki ez az önző énközpontúság, hogy nem csak magammal foglalkozok, hanem mások sorsát is fontosnak tartom.


"hazaúton konkrétan életveszélyben éreztem magam, ahogy méregetett egy csapat részeg alja suttyó"


Nagyon sajnálom, nyilván az ilyet nem lehet teljesen megfékezni. Ettől még a tény tény marad, hogy világszerte kevesebb a bűnözés mióta korlátozások vannak és nincs annyi rongálás és szemetelés.


"az állam ne akarjon már minden lépésemről tudni. Se senkiéről."


Igen ezek a szabadságról való prédikációk nagyon hangzatosak, és sok nyugati országnak be is jött, de ez még mindig Magyarország. Itt az utóbbi 20 év azt bizonyította, hogy mekkora káosz van abból, hogy mindenkinek mindenhez joga van.

2020. máj. 3. 15:59
 35/37 anonim ***** válasza:
42%
Nekem az összes intézkedések közül az egyszemélyi-teljhatalom tetszett!
2020. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

"Az élelmiszer boltok reggel 7 és délután 6 között, a gyógyszertárak reggel 10 és délután 6 között legyenek nyitva. Minden más bolt (ruha, elektrotechnika, bútor, dohány) maximum délután 6-ig legyen nyitva délután 2 órától."

Ez így nagyon összevissza lenne, ami nem jó. Ráadásul nyáron, amikor akár hetekre is beáll a kánikula, így arra lennének kényszerítve pont a legveszélyeztetettebbek, akiket eleve a kánikula is leginkább kikészít, hogy a legnagyobb forróságban ismét induljanak el vásárolni (miután a hajnali körüket már megtették a közértbe), ha a patikából is kell nekik valami - sőt, ha még máshonnan is, akkor délután újra... Egyébként is: minél hosszabb a nyitvatartási idő bármilyen típusú boltban, annál jobban eloszlik a nép, annál kisebb az esély arra, hogy nagy tömeg verődjön össze, hogy fertőzzék egymást.

2020. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóhoz annyit tennék hozzá, hogy léteznek több műszakban dolgozó emberek is. Olyan is létezik, mint én, aki bagoly típus, ezért megbeszélte a főnökével, hogy állandó délutános legyen. Akkor ilyenkor mi van, ha dohányoznék, ne vehessek cigit?

Még mindig nem értem, miért akarsz beleszólni mások életébe. tudok egy remek 0-24-es tescot a XIII. kerületben, ha hajnal kettőkor mész oda bevásárolni, maximum velem találkozhatsz, mert én is utálom a tömeget. Oldd meg magadnak az emberundorod, ne másokat korlátozz miatta.

2020. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!