Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több lesz a fizetés, ha a...

Több lesz a fizetés, ha a járvány miatt a cégeknek és embereknek nem kell bizonyos járulékokat megfizetni?

Figyelt kérdés
Nyilván nem megemelik, csak a levonás miatt több marad belőle? Lehet, hogy baromi hülye kérdés, de nem értek hozzá akkor sem, ha hülyének néztek miatta.

2020. márc. 23. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Azért engedik el a járulékok egy részét, hogy ne menjenek tönkre a cégek, nem azért, hogy te több pénzt kapjál.
2020. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az okát tudom, a követkeményére lennék kíváncsi.
2020. márc. 23. 11:25
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Egy másik kérdésnél válaszoltam már erre, bekopizom ide is, de a lényeg, hogy a nettód megmarad, ugyanannyi lesz a fizud, ez a munkáltatókat segíti:



A rendelet szövegében az van, hogy a munkáltató mentesül a munkabér utáni közterhek megfizetése alól. Vagyis ugyanúgy levonja a járulékokat, viszont nem kell befizetnie az államnak. Ez a cégeket segítő intézkedés, nem az a célja, hogy a munkavállalónak több legyen a nettója. Igaz, közvetve így is több a munkavállaló nettója, mintha a cég elküldené őket. Lényeg a lényeg, ugyanúgy levonják tőled a 33,5%-ot, viszont a munkáltatódnak csak a 15%-ot, meg a 7.710-et kell befizetnie a közösbe, a többiből fenntarthatja a működését. Az megint egy érdekes kérdés lesz, hogy hogyan kell ezt majd könyvelni a jövőben. Elengedett követelés? Támogatás? Egyéb bevétel, stb, stb...

2020. márc. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
És csak néhány ágazatot érint, turizmus vendéglátás pl.
2020. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"okát tudom, a követkeményére lennék kíváncsi"


a kérdésért még szerintem nem nézett senki hülyének, de most már az első válasz után nehéz ellenállni, már bocs.


szerinted annak a következménye akkor az, hogy a cégek mégis kockáztatják, hogy csődbe mennek, csak hogy te több fizetést kapj?

2020. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az a legkevésbé sem érdekel, ha hülyének néztek. Segítséget kértem, nem ítélkezést. Vállalom, hogy nem értek hozzá, most már hála a magyarázatnak, értem. Ennyi. Köszi.
2020. márc. 23. 11:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem lesz több a fizetésed. A kedvezmény a cégek talpon maradását segíti. Közvetve téged azzal segít, hogy nagyobb eséllyel marad meg a munkahelyed.
2020. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
37%
álmodj, királylány
2020. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ma a tv-ben hallottam, hogy a kérdező értette jól. Csökken a munkavállalók járuléka, kevesebbet vonnak a bruttóból, így több lesz a nettó. minimálbérnél valami 30 ezer különbséget mondtak.
2020. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ezt én is hallottam, de ez egyszerűen nem áll össze és szvsz valami borzalmas félreértés történt. Ugyanis ez nem segít a cégeken semmit...
2020. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!