Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akar elérni a Fidesz az...

Mit akar elérni a Fidesz az egykulcsos adóval, és a nyereség és egyéb tőkejövedelmek adócsökkentésével?

Figyelt kérdés

A minimálbér szja adója „ mivel nem a gazdaságba, hanem élből az államkasszába landol” csak az inflációt fogja növelni és semmi gazdasági haszna nem lesz.

A tőkejövedelmek adó csökkentése, soha az életbe nem szivárognak le a fogyasztásba, illetve az importot fogják csak növelni.


Miért nem a TB t csökkentik, vagy csal olyan mértékben az szja-t hogy ne kelljen a minimált megadóztatni?


2010. júl. 28. 16:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Pedro! Kösz az észrevételt, bár nem nagyon győzött meg... Szerintem 10-15 ezer Ft tartalék kell hogy legyen még a kisvállalkozónál is béremelésre. (Most a hasamra ütöttem a számmal, de ma láttam valahol a neten, ahol tételesen megmondják, mennyit kéne emelni a 16 %-os adóhoz). Van azért egy jövedelmezőségi szint egy adott civilizációs nívón, ami alatt nem érdemes gazdasági tevékenységet folytatni. Akit tényleg érzékenyen érint egy ilyen emelés, az talán jobban is teszi, ha abbahagyja. Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a kisvállalkozók is szép megélhetést biztosítanak maguknak, miközben a dolgozóikat nagyon kizsákmányolják (nem jelentik be, ha be is jelenteik, napi 10-12 órát dolgoztatják havi pár tízezerért).
2010. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, elbocsátani fog a smucig fajta is. A maradék embereket meg még jobban hajtja, túlóráztatja, amit termésteresen baxik kifizetni. A melós meg kénytelen tűrni, mert könnyen ő is az utcára kerülhet.
2010. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
* természetesen
2010. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"És mivel ő nem akar többet fizetni, jönnek az elbocsátások."

Ezt már hallottuk 98-2002 között is, amikor közel duplájára nőtt a minimálbér. A tömeges elbocsátások elmaradtak...

2010. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!