Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én fáradtam bele?

Csak én fáradtam bele?

Figyelt kérdés

Nem a Fideszel van a bajom, régen nagy hazafi voltam de mára megváltoztam - valami letargia tört rám, mióta megtudtam, hogy csak négyszáz ezren írták alá a székely autonómiát. Ott és akkor valami eltört bennem. Gondoltam, hogy Trianon után 100 évvel másban is dübörög, hogy ez vigasságtalan béke és revízió! De ehelyett csak káromkodást olvastam a neten a székelyek irányába...

Teljesen összetört és elkeseredett vagyok!


Valahogy ezt a népet 1914-ben leírták. És 1920-ban kifilézték a gerincét.


szerintetek van még remény? Vagy bele kel törődni ezekbe a határokba? Velünk mindent meg lehet tenni???


Ti hogy gondoljátok?



2020. máj. 2. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Az a baj h te olyanoktol varsz vmit is akik Istent is káromolják, semmi istenfélelem nincs bennük azt gondoljak Isten nevével akarhogy karomkodhatnak.

Az a 400e a maradek normális.

2020. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha környező országokkal ellentétben nálunk nyugati szinten lenne a gdp, az oktatás és az egészségügy, ami egyébként elérhető lett volna a rendszerváltás után, hiszen az észteknek is majdnem sikerült, pedig lentebről indultak nálunk... Az erdélyi románok irnának ki népszavazást a Magyarországhoz való visszacsatlakozásról és önként tanulnának magyarul. Így se szeretik annyira a rájuk telepedett bukaresti kormányt, csak nincs rá alternatíva.


Tehát a kérdés visszavezethető oda, hogy hogyan csináljunk Magyarországon is nyugati szintű gazdaságot és életszínvonalat. Ez a Fidesszel biztosan nem fog menni, így az olyan programokat, amik végső soron a Fidesz népszerűségét növelik akár a székelyek körében is, nem szabad támogatni.

2020. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Én teljesen leszarom ezt
2020. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 meszike91 ***** válasza:
96%

Ha 10 millióan írták volna alá, akkor mi lenne? Szerintem semmi, mert a románok úgysem mennének bele. Innentől kezdve a kérdést lezártnak is tekinthetjük. Amúgy meg Erdélyen belül messze a székelyföldi magyarság helyzete a legjobb.


Ugyanez a bajom Toroczkai Trianon törvény eltörlő baromságával is. Az égadta világon semmit se számít, de mégis ezzel vannak elfoglalva. Miért?


Az ország népessége folyamatosan csökken, a cigányok aránya folyamatosan nő, az integrálási próbálkozások pedig mindig csődöt mondtak. Nagy-Magyarországgal vagytok elfoglalva, amikor Kis-Magyarországgal is rengeteg probléma van. Egy folyamatosan gyengülő és visszaszoruló nemzet arról álmodozik, hogy visszaállítsa a 100 évvel ezelőtti határait amin belül már akkor is csak 54% volt az aránya. Ma meg már valahol 40 alatt lehet. Teljesen el vagytok szakadva a realitásoktól.

2020. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt pont úgy cseszték el a szervezők, ahogy kell. Fel is kötném őket. Volt egy korábbi betli, Trianonról, sok vén hülye úgy leoltottak, hogy hol az on-line link?

Lett is vagy 5000 aláírójuk.

2020. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ott kezdődött az egész,hogy pár éve nagy kampányban meg lett az 1 millió aláírás hasonló témájú kezdeményezésre a minority safepackre.

Akkor több mint 1,2 millió aláírás gyűlt össze a végén és minden sínen volt.

Aztán gondolom ezen felindulva a Székely Nemzeti tanács is indított egy aláírás gyűjtést...valamikor...és sajnos az csak az utóbbi pár hónapban lett felkarolva,és lett visszhangja.Szóval véleményem szerint elment több hónap úgy,hogy senki nem is tudott arról,hogy van ez a kezdeményezés,illetve szerintem a minority safepack után kicsit gyors volt még egyet elkezdeni.És ez lett a vége..sajnos:(

2020. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#2 majdnem sikerült? Vásárlóerőparitáson a spanyoloktól is 10%-al vannak lemaradva(mi 22%-al) de mondjuk a németektől meg 33%-al(mi 42%-al).



GDP/fő vásárlóerőparitáson

1994-1998 között: Észtek 41,6%-ot nőttek vs. mi 17,6%-ot. (MSZP-SZDSZ)

1998-2002 között: Észtek 38,3%-ot nőttek vs. mi 39,7%-ot. (mocskos Fidesz)

2002-2010 között: Észtek 86,8%-ot nőttek vs. mi 48,5%-ot. (MSZP-SZDSZ)

2010-2018 között: Észtek 65%-ot nőttek vs. mi 44,2%-ot. (mocskos Fidesz)

De ha mondjuk csak 2014-2018 közötti időt nézed amikor a Fidesznek már csak saját maga után kellett takarítania akkor: Észtek 23,5% vs mi 21,5%.


Szóval nagyon jól írod ha végig Fidesz kormányok lettek volna akkor most kb. ott tartanánk, mint Észtország.


Az meg, hogy valamit csak azért megfúrni, hogy ne nőjön a Fidesz népszerűsége meg egyenesen agyrém. Ha valami jó és előre viszi a nemzetet akkor azt minden pártnak támogatnia kell. Ilyen határon túliak elleni uszítást is csak Magyarországon látsz.

2020. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

"Vagy bele kel törődni ezekbe a határokba?"


Teljes ostobaság azt képzelni, hogy egyszer még Magyarországhoz fognak tartozni azok a területek.


Amúgy, a nagy trianonozóknak fogalmuk sincs, hogy már rég nem az a békeszerződés szabja meg ezeket a határokat. Hanem az 1945 utáni béke. Ennek is már 75 éve, és azt senki sem akarja megváltoztatni.

A már nem érvényes trianoni békeszerződésen lovagol még most is sok ostoba.

2020. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom a 3-ashoz, igazából pont leszarom a témát én is. Először a saját országunkban tegyünk rendet, majd ha ez sikerül, akkor talán lehet foglalkozni, mi van a határokon kívül. Főleg az én korosztályom jelentős része leszarja ezt a konzervatív, hazafi, nemzetieskedő boomer ideológiát. Persze aki mégis ilyen érzelmű, tudja hova kell szavazni...


20F

2020. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az élet nem csak a nyerésről és a sikerélményekről szól. A hibákból, bukásokból is lehet tanulni. Ezek is hozzátartoznak az élethez. Menni kell tovább és csinálni, ne buslakodj!
2020. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!