Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor én anarchista, liberális...

Akkor én anarchista, liberális, libertariánus vagy atoritárius vagyok?

Figyelt kérdés
Szerintem a kisebb bűnözőket, lehetőleg rehabilitálni kell, a komoly nehéz fiúkat pedig igenis keményen bűntetni, szerintem az áldozatok és károk (pl. anyagi vagy természeti) nélküli bűncselekményeket (pl. borbélyházak, fű, kegyes halál, azaz egy fajta öngyilkosság, eutanázia, garázdaság és az állam/kormány ellenes bűncselekményeket) nem kellene bűntetni, sőt nem is kéne bűnként kezelni, mert minden ember egy egyén, aki szabad és ő azt az utat választja amit akar, kivéve ha ezzel másokat nem károsít vagy öl meg egyenesen. Szerintem a tekintélynek (pl. politikusok vagy üzletemberek felé) meg kell szűnni. Minden dolgozó embert egyaránt jól meg kell fizetni. Szerintem az állam szerepét a személyes szabadság korlátozásából ki kell vezetni és minimálisan kell tevékenykednie pl. gazdaság, a diplomácia vagy a bűntetés végrehajtás terén. Nekem az egyén, a nemzet és a nép a fontosabb és nem a parlamentben trónoló politikusok és a bűnöző üzletemberek. Utálom a diktatúrát és a szememben, egyenértékű a magyar képviseleti demokrácia az egyszerű, tekintélyelvű, diktatúrával. Ezek melyik belpolitikához állnak a legközelebb? Ne támadjanak azok, akik nem így gondolkodnak, ez itt most nem vitaparty! Köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 6. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

"Ne támadjanak azok, akik nem így gondolkodnak, ez itt most nem vitaparty! Köszönöm a válaszokat!"


Vagyis, csak egyet lehet érteni veled! Aki nem ezt teszi, az minimum náci!

2020. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erdő elgondolás, ideológiai szempontból szerintem a liberalizmushoz állsz a legközelebb, anarchista vonásokkal

("Szerintem a tekintélynek (pl. politikusok vagy üzletemberek felé) meg kell szűnni.")


"az áldozatok és károk (pl. anyagi vagy természeti) nélküli bűncselekményeket (pl. borbélyházak, fű, kegyes halál, azaz egy fajta öngyilkosság, eutanázia, garázdaság és az állam/kormány ellenes bűncselekményeket) nem kellene bűntetni"


Amiket felsoroltál, valóban nem károsítanak meg senkit, kivéve az utolsót. Az állam ellenes bűncselekmények az államot károsítják még így vagy úgy. Nagyon nem illik a "fű, eutanázia" felsorolásba.

2020. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De az államnak nem szabad az emberek előtt állni, az ellenforradalmár, aki valakit szimlán, mert nem tetszik a rendszer lecsukat. Az államnak nagyon minimálisan szabad csak létezni (ameddig még szükség van rá).
2020. máj. 6. 13:55
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért az tényleg nevetséges hogy a radikális kormányellenesség jelenleg szinte egyenlő, a gyilkossággal, legalábbis ugyanúgy bűntetik.
2020. máj. 6. 13:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3-4# Most akkor ez mégis egy vitaparty?

Mert akkor megdumálhatjuk :D Én válaszoltam a kérdésedre

2020. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz, kérdező? Egy pontos címet írj le, ha lehet! Ígérem, minden áldott nap meglátogatlak, de csak kisebb dolgokat lopok el tőled és csak két pofont kapsz!


Gondolom, nem jelentenél fel, hiszel a rehabilitálható kategóriába sorolnál.

2020. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, viszont nem ismersz, szétvernélek, mint a szúgyogot szokás. Inkább menekülnél előlem. Küzdősportos vagyok és edzsek is.
2020. máj. 6. 16:58
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, kő kemény diktatúrána kell lenni, hogy mindent megvédjünk. Ez igen pajtás!
2020. máj. 6. 16:59
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7# Akkor majd mehettek együtt rehabilitálódni :D Vagy kibékültök és elszívtok egy spanglit, és akkor még meg is ússzátok anélkül ;D


Nem vagy te liberó, inkább csak te akarsz lenni a góré, jól sejtem? Igazi Sztálin material ;)

2020. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az önbíráskodásnak sem szabas bűncselekménynek lenni, jogom van az önvédelemre és a jogos bosszúra.
2020. máj. 6. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!