Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az magyar egészségügy válságán...

Fortissima Finguss kérdése:

Az magyar egészségügy válságának taglalásakor sohasem esik szó az orvosok pszichológiai alkalmasságáról? Miért?

Figyelt kérdés
Pedig olyan sok rémtörténetet és gonoszságot nemtörődömséget hall az ember, hogy jogos a gondolat, hogy jobban fel kéne mérni az alkalmasságot. Nem elég hogy valaki megírja ötösre a felvételit . ha emberként meg hát hogy is mondjam, kissé defektes...Mindig csak túlterhelésről, meg eszközhiányról halandzsáznak, ami persze igaz, de a leglényegesebb az emberanyag el van hallgatva...Ahogy hallom a Hippokratészi esküt sem kell már letenniük, igaz ennek eddig sem volt látszata

2020. máj. 8. 07:36
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:

Nyomozókám, nem vagyok ápolónő sem.

Látszik, hogy nem éri meg veled kommunikálni. Az előző válasz meg te... Pff... Remélem a gyerekeim nem szeretnének majd az eü-ben elhelyezkedni, nem fogom tanácsolni nekik az ilyenek miatt.

2020. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

# 11

Csak hajtogatod a magad igásságát, oda sem figyelsz a betegek tapasztalatára és véleményére, A több százezer avagy milliónyi tanúvallomásra...Csak hajtogatod azt amit hinni szeretnél. Tipikus női, és alapjában véve kevés iskolázottsággal rendelkező emberek sajátsága.Ha nem vagy ápolónő akkor mi köt téged ahhoz hogy fenntartsd azokat a sablon hazugságokat amit híresztelni szokott az egészségügyi rendszer? Valamilyen érdekeltség vagy személyes kötődés biztosan van....Mert hogy nő vagy az biztos...

2020. máj. 10. 09:07
 13/58 anonim ***** válasza:

#12 Egyszerűen fogalmad sincsen a témáról, csak sötét agyúan egyből minősítesz mert valakinek a véleménye nem simul az elméletedbe.

NEM LEHET kiszűrni a nem megfelelő személyiségűeket az orvosi pályáról felvételikor. Egyszerűen nem lehet. A pedagógus pályán is csak minimális szűrést tudnak csinálni, ugyanis az egyetem pontosan arra szolgál hogy FEJLESSZE a képességeket, TANÍTSA az emberekkel való bánásmódot, NEVELJE a tanítványokat. A pedagógusképzésnek is része az, hogy az egyetem során és UTÁNA a gyakorlati munka közben TANULJÁK MEG, hogy hogyan kell az emberekkel bánni, hogyan kell kapcsolatot teremteni stb. Az orvosképzésben ráadásul felesleges is az előszűrés, mert egy emberi kapcsolatokra teljesen alkalmatlan személy is lehet csodálatos orvos utána, szimplán nem ő kell hogy a betegekkel foglalkozzon, hanem legyen kórboncnok vagy kutató, vagy olyan, aki csak az orvosi munkát végzi, az emberekkel majd beszél helyette más.

Az orvosi pályán a pszichológiai alkalmasság csupán abban fontos, hogy képes-e a feladatát elvégezni, azaz képes-e olyan szintű döntést hozni ami egy ember életét szabja meg. Hogy képes-e olyan helyzetben ilyen döntést jól meghozni, amiben az emberek többsége tehetetlenül lebénulna.

Az általad előbb mocskolt válaszolónak teljesen igaza van abban, hogy ha több orvos lenne, akkor közöttik lehetne olyan akiről kiderül, hogy nem alkalmas a betegekkel való kommunikációra - és ők kénytelenek lennének másféle gyógyító munkát végezni, mert lenne aki megcsinálja. Amíg kevés az orvos, addig azoknak is kell közvetlenül a betegekkel foglalkoznia, akiket jó lenne inkább távol tartani tőlük.

És bizony, amíg kevés az orvos, addig olyanok is megmaradhatnak az orvosi pályán akiket lehet hogy inkább örökre meg kellene fosztani az orvosi diplomájuktól.

2020. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:

#12 Egyszerűen fogalmad sincsen a témáról, csak sötét agyúan egyből minősítesz mert valakinek a véleménye nem simul az elméletedbe.

-----------------------------

Nincs fogalmam a témáról...na húzz innen a francba, máshol csillogtasd elmédet...

2020. máj. 10. 14:40
 15/58 A kérdező kommentje:

előző a 13-nak ment

Szörnyű hogy ez a néhány parazita betolja ide az arcát és védi rokonait...a védhetetlent...Egy egész ország tanúsítja hogy az orvosok teljesen alkalmatlanok a mesterségük becsületes végzésére. Ezeknél a parazitáéknál ez a szokás, hogy akkor is taghadnak ha annak nincs értelme, milyen ismerős ez máshonnan is...Mint a cigók...

2020. máj. 10. 14:53
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Remélem majd ezzel a szöveggel állsz elő akkor is ha az általad lenézett orvosokra lesz szükséged.

De tuti hogy te leszel az aki a zsebét tömöd majd csak hogy kivételezettként előbb veled foglalkozzon.

2020. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

# 16

Na húzz innen te parazita

2020. máj. 10. 15:06
 18/58 anonim ***** válasza:
100%

Van sok olyan évfolyamtársam orvosin és sok olyan orvos/nővér is, akik egyszerűen nem az egészségügybe valók, vagy legalábbis abba a részébe nem, ahol igenis kommunikálni kell a betegekkel és a hozzátartozókkal. Ezt felesleges lenne tagadni. Mindennél jobban utálom, amikor egy-egy gyakorlatomon nem megfelelő hangnemet enged meg magának az orvos, akihez be vagyok osztva, én meg csak sütöm le a szemem szégyenemben.

Ugyanakkor azt is kár lenne tagadni, hogy milyen sokszor találkozni inkább a beteg oldalán az említett nem megfelelő hangnemmel és hozzáállással. Az éremnek két oldala van, ha az orvosok legyenek gatyába rázva, akkor a betegek vegyék tudomásul, hogy nem csak jogaik vannak, de kötelezettségeik is.

Ezen kívül, ahogy írták már előttem is, a nem alkalmas orvosokat képtelenség lenne csak úgy kiszórni, mert akkor a maradék normális személyzet meg összeroskadna a betegellátás terhe alatt. Amíg nincs verseny, addig a rossz munkaerő is munkaerő. Ezért kellene emelni a fizetéseket, jobb körülményeket kellene teremteni, és maradnának (jó) orvosok.

Azt is hozzátenném, hogy azért a bunkóság nem minden. Volt egy pár orvos, aki bunkó volt velem, de meggyógyított. És nekem ez volt a fontos, nem az hogy pátyolgassa a lelkemet. Lehet valaki jó szakember akkor is ha türelmetlen, fáradt vagy éppen csak alapból goromba. Hány meg hány helyen fordul elő, hogy bunkózik a taxis, az ellenőr, a bolti eladó, a tanár, ezeket is mellre szívjuk, de nem ennyire. Továbblépünk.

Az egyetemi tanulmányaim alatt megannyi pozitív példával is találkoztam, olyan tanáraim voltak, akik szívvel lélekkel végezték a gyógyítást, akik valóban törődtek a betegekkel. Kihangsúlyozták, hogy hogyan tudok segítőkész lenni de semmiképp sem tolakodó, elmondták, hogy hogyan kezeljem megfelelően a feldúlt, gyászoló vagy az agresszív beteget/hozzátartozót is. Hogy válasszam a kevésbé fájdalmas eljárást, ha tehetem, hogy a beteg java legyen az első. És én ezeknek az orvosoknak a tanításai alapján szeretnék majd hamarosan munkába állni, de biztos vagyok benne, hogy nem mindig leszek jó vagy türelmes, hogy fogok hibát elkövetni, mert én is ember vagyok. De mindent meg fogok tenni, hogy ezeket elkerüljem. És szerintem még sokan vannak így, legalább annyian, mint akik ezeket az elveket nem akarják vagy nem tudják követni.

2020. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
Szép hosszú levél, nincs kedvem vesézgetni, mert mindent elmondtam már...Amit írok és mondok azt saját tapasztalataimra alapozva mondom el..Szépek ezek a nemes eszmék amit itt leírsz, de sajnos továbbra is fenntartóm, hogy amíg nincsenek szigorú megtorlások, elrettentő ítéletek, addig az ápolónők és más sintér orvosok egymásra vannak utalva és kipártolják, kijátsszák eltussolják bűneiket.Mint az elején leírtam nálam 10 orvosból 8 volt bűnöző...Úgy gondolom annak a 20%-nak nincs mitől tartania.Nincs eltiltás, nincs börtön, akkor nem lesz orvoslás sem az elvárt módon...A 20% pedig szerintem túlbecslés de ha csak 10 % akkor is érdemes lenne ennek a 10%-nak az érdekében és természetesen a betegek érdekében lesújtani a bűnözőkre...Előszűrés is lehetséges, de azt az itteni cenzúra miatt nem akarom leírni...
2020. máj. 10. 15:19
 20/58 A kérdező kommentje:

A betegektől pedig nem szabad semmit elvárni, mert betegek. Lehet ha hogy bunkók, primitívek, ez meglehet, de őket nem lehet megváltoztatni. Pláne nem lehet büntetni. Dolgoztam már ügyfélszolgálati munkakörben, tudom mit jelent az emberekkel való dolgozás, de aki nem bírja az ne csinálja. A bunkó betegekre kenni a felelősséget a hitvány orvosi viselkedés miatt azért ez eléggé sunyi dolog. az orvos tanulja a viselkedés szabályait. A beteg nem, meg hát lehet hogy az adott beteg akkor sem értené ha tanulná mert nincs meg hozzá a sütnivalója...Amí nem ítélnek néhány orvost el 10-20 év börtönre és teljes vagyonelkobzásra addig semmi som fog megváltozni...

Mint abban a konkrét esetben mikor egy nő befeküdt a kórházba hogy a melóbimbója mellett lévő szemölcsöt kivágassa. A sebész nő levágta a mellbimbóját a szemölcsöt meg ott hagyta. Több éves eljárás után kapott 5 év eltiltást...Aztán mehet vissza barbárokodni...

2020. máj. 10. 15:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!