Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az magyar egészségügy válságán...

Fortissima Finguss kérdése:

Az magyar egészségügy válságának taglalásakor sohasem esik szó az orvosok pszichológiai alkalmasságáról? Miért?

Figyelt kérdés
Pedig olyan sok rémtörténetet és gonoszságot nemtörődömséget hall az ember, hogy jogos a gondolat, hogy jobban fel kéne mérni az alkalmasságot. Nem elég hogy valaki megírja ötösre a felvételit . ha emberként meg hát hogy is mondjam, kissé defektes...Mindig csak túlterhelésről, meg eszközhiányról halandzsáznak, ami persze igaz, de a leglényegesebb az emberanyag el van hallgatva...Ahogy hallom a Hippokratészi esküt sem kell már letenniük, igaz ennek eddig sem volt látszata

2020. máj. 8. 07:36
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

# 28

A büntetés kilátásba helyezése természetesen nem okozhat azonnali orvos szakértelem minőségi változást, de a hozzáállásban azonnali hatás joggal feltéttelezhető...Az orvosak ugyanis nem jó érzés ha a fizetését viselkedése miatt havonta 10-20-30 százalékkal csökkentik...Ezek a bűnözők eléggé primitívek ahhoz hogy az ilyesmit azonnal érzékeljék...Ez más szakmákban is így van...

2020. máj. 11. 08:32
 32/58 A kérdező kommentje:

28-nak

" semmi se jön rendbe egy pillanat alatt, te sem.


Valami nagy sokk ért, látom, de hosszú ideje örjöngesz itt miatta.

------------------------------------------------------

Igen mondhatjuk...sokk ért

Én nem voltam kórházba járogató típus...

Most azonban egy orvosi műhiba miatt súlyos húgyúti fertőzést csináltak ezek a linkóci orvosok, ráadásul még nem is Magyarországon...Aztán leszartak...soron kívüli ellátás helyett belém vágtak egy katétert és azt akarták hogy jöjjek vissza 4 hónap múlva...Tiltakozásom hatására ezt kb. szúk 2 hónapra csökkentették...

Magyarországra hazaérve megismertem a magyar orvosokat és ez valóban sokkoló volt...Tudatlan buta, oda nem figyelő türelmetlen munkaundorban szenvedő bűnözők...Volt olyan urológus nő akinél magán rendelésre háromszor is megjelentem, háromszor is kifizettem alkalmanként valami 12.000 Ft-ot, de egyszer sem érezte szükségét hogy ő is megvizsgáljon. Pedig a férfiak nem rajonganak ha a seggükben turkálnak.

Többször megjelentem különböző városokban lévő sürgősségi osztályon, de ezt az ellenséges viselkedés a legtöbb esetben..... hát ez valóban sokkoló volt...

Senki sem akart ellátni megfelelő gyógyszerekkel, amit kértem hogy megszabaduljak a katétertől, mivel már genny is folyt belőlem... Jelenleg kifigyeltem hogy melyik gyógyszer ami hatékonyabb és magamat gyógyszerezve kiszedtem magamból a katétert, annak következtében hogy ellestem hogyan kell csinálni a kivételt...


Most itt vagyok 1,5 hete hogy nincs bennem katéter, pedig az orvosok sikoltozva tiltakoztak ez ellen... És azzal fenyegettek hogy fél nap múlva mentőt kell hívnom magamhoz...

Büdös sintérek...Ha bennem marad a katéter akkor a gyulladástól nem tudok megszabadulni,,,Egyre rosszabb lett...Először 10/4-en mennyiségű baktérium volt bennem, amire az egyik sintér azt mondta ahogy súlyos fertőzés, aztán már 10/5-iken volt - 1 ml -ben.

Nyomorult elavult operációs technikájukat ajánlgatták és közben elhallgatták az alternatív kezeléseket, mert nekik abból nem volt hasznuk...Ez őrület...Többségükben nem ismerték, hogy én miről beszélek, tehát még saját szakmájukat sem ismerik egész alaposan, mert nem is érdekli őket...Most itt vagyok sokkal jobban katéter nélkül, és folyamatos folyadék bevitellel fékezem a ferőzést, amit az egyik sintér okozott..

2020. máj. 11. 08:51
 33/58 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 23. vagyok, azt kell mondjam elnézve a válaszaid alapján, hogy túltolod! Kívülről nézve teljesen függetlenül foglalok álláspontot, szerintem túl tolod! :) Van igazság abban, hogy vannak azért bajok, de túl gondolod. Azok a büdös sintérek életeket mentenek, nem tudom mi volt a problémád javaslom ha igazságtalanul ért atrocitás keress fel egy betegjogi képviselőt, de ilyen nem lehet általánosítani!
2020. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. A saját jövőbeli kollégákat, hallgatótársakat ismerve és nézve, úgy, hogy évek óta nap mint nap a részese vagyok, bizton állíthatom, hogy bizony fennáll ez a probléma, amit leírsz. De nem ilyen mértékben, és nem ennyire kiterjesztve mindenkire. Az egyik végleten leragadtál, más gondolataira már nem is vagy kíváncsi, csak hajtod ugyanazt. Így egyrészt semmi értelme ennek az eszmecserének, másrészt neked se oldódnak meg a sérelmeid.
2020. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

# 34

Nos akkor milyen mértékben?

Szerintem semmilyen mértékben sem fogadhatók el az ilyen dolgok. Akinek az egészségét tönkreteszik, életét megnyomorítják vagy halálát okozzák annak nem számít hogy milyen százalékban fordulnak elő az orvosbűnözők az egészségügyben. Mérnök vagyok, ha az én hibámból leszakad egy híd vagy összedől egy ház akkor senkit sem érdekel hogy ez csak ritkán fordul elő. Lesújt rám a jog és az anyagi kártérítés kötelezettsége.

Csak így lehetne kezelni az orvosi munkát is, különben mindig maradnak kiskapuk a magyarázatokhoz. Azt sem lehet védőpajzsként felhasználni hogy életeket ment. Ez a szakmája, ez nem érdem...Minden más megközelítés csak a kidumára ad lehetőséget.

Sajnos a cenzúra itt lohol a nyakamon ezért nem tudom világosabban kifejteni mondanivalómat.

2020. máj. 11. 14:42
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Elindultál onnan hogy szerinted az orvosi egyetemre való felvételnél már szürni kellene az orvosnak jelentkezőket - majd végigőrjöngted a válaszokat mindenféle vad állításokkal és eljutottál oda, hogy minden orvos egy sintér, aki csak szemétségből halomra hibázza a kórházakat, hogy mindenkinek csak rossz legyen és senki nem tesz ez ellen semmit.

lerövidítem: unatkozol, ezért bedobtál egy kamu témát, amin felhergelted saját magadat, majd fikázol mindenkit, aki nem támogat a hülyeségedben.

Tedd! Csak ettől még nem lesz igazad.

Leírtam érthetően, hogy az egyetem előtt nem lehet mindent kiszűrni - pont amiatt hogy az egyetem arra szolgál, hogy megtanulják az orvosok a betegekkel való bánásmódot éppen úgy, mint a helyes orvosi eljárásokat, a tökéletes gyógyítást. Aztán fog csak kiderülni, sok évvel később, ha valaki nem tudta vagy nem is akarta megtanulni, jól csinálni.

2. általánosítasz és az összes orvost azonosítod azzal pár barommal, aki visszaél az orvosi hivatásával. nekem is volt ilyennel tapasztalatom, de a családi kört tekintve a tízezernyi orvosi eseményből ilyen volt 3. Az a 3 nagyon súlyos, akár életet is veszélyeztető volt, tehát nem lett volna szabad annak sem megtörténnie, ellenben a többi majdnem tízezernyi esetben pedig az orvosok gyógyítottak minket és megmentették nem egy szerettemnek az életét is.

Őket ne sározd be azzal a sok mocsokkal amiket itt az orvosokra próbálsz hányni!

2020. máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

# 36

Húzz innen te kis csúsztató parazita.Nem fárasztom magam veled. Számtalan egyetértő bejegyzés volt. Semmi túlzás sincs abban amit leírtam.

A szép és illedelmes beszéd ideje elmúlt, mert az csak az ilyen hozzád hasonlók miatt csak elodázza a változást.

2020. máj. 11. 15:32
 38/58 anonim ***** válasza:

Semmi olyat nem írt a 36-os, nem értelek. Miért kellett leparazitázni?

És értsd meg, én sem tagadom ezeknek a meglétét, de sok kommentedben túlzásokba esel és konkrétan mindenkire kiterjeszted ezt a vádadat. Sok műhiba van, sok esetben nincs megfelelő büntetés, de azért az, hogy mindenki hibát hibára halmoz, és mindet eltusolják, az nagyon erős.

Azt az orvost, aki hibát követ el, felelősségre kell vonni. De 2 évre elküldeni kapálni mert arrogáns volt...? Ha te mérnök lévén hibát követsz el, akkor téged is kiraknak mezőgazdasági munkát végezni vagy mi? Veled nem fordult még elő, hogy olyan hangnemet ütöttél meg egy ügyféllel, amit nem kellett volna? Műhiba esetén meg azonnal 10 év börtön? Hát nem is tudom. Volt egy olyan tanárom, aki műhiba miatt el lett tiltva a praktizálástól. Azóta egyetemen tanít, és szerintem az elméleti alapokat kiválóan át tudta adni. Őszintén nem hiszem, hogy direkt csinálta, amit csinált, de hát persze kellett lennie következménynek. Betegeket már nem láthat el, de a fiatalságot attól még taníthatja, nem kell elvesznie annak a tudásnak.

2020. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:

# 38

Sajnálom de a 36-os beírását nagyon is értem. Tipikusan a parazita fajta hazudozása és csúsztatása. Mintha nem is olvasta volna az addigi bejegyzéseimet.Nem is érdeklik a tapasztalataim, mint mondtam nem szándékozom tételesen ellenmondani neki mert ott van korábban amit leírtam.

Veled kapcsolatban amit írsz, mindegy hogy kapálni küldjük a bűnöző orvosokat vagy súlyos kártérítésre ítéljük, az a csoport amely a gerincét adja a mai orvosi karnak, nos az nem javítható. Egyébként én amit írtam, a személyes tapasztalataim alapján az 80% bűnöző 20 talán jóindulatú hozzáállást tanúsító volt. Érdekelne te hová teszed ezt az arányt.

Amiért szókimondóan és erőszakosan fogalmazok, az azért van mert tovább a húr nem feszíthető.

Egyébként pedig az a véleményem hogy semmi sem fog változni, csak romlani fog a helyzet.

Szóval szerinted hol van az arány a bűnözők és a jóindulatú orvosok között?

2020. máj. 11. 17:08
 40/58 A kérdező kommentje:

# 38

És igen, ha egy mérnök szándékosan, haszonleséből vagy sima gonoszságból okozta más halálát, mert mondjuk leomlik a híd, összedől a ház, akkor igen a mérnököt is két év kapálásra vagy örökös eltiltásra kell ítélni.


Megkérdezném hány éve vagy orvoshantalgató Tehát hány éve ismerkedsz a témával?

2020. máj. 11. 17:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!