Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az magyar egészségügy válságán...

Fortissima Finguss kérdése:

Az magyar egészségügy válságának taglalásakor sohasem esik szó az orvosok pszichológiai alkalmasságáról? Miért?

Figyelt kérdés
Pedig olyan sok rémtörténetet és gonoszságot nemtörődömséget hall az ember, hogy jogos a gondolat, hogy jobban fel kéne mérni az alkalmasságot. Nem elég hogy valaki megírja ötösre a felvételit . ha emberként meg hát hogy is mondjam, kissé defektes...Mindig csak túlterhelésről, meg eszközhiányról halandzsáznak, ami persze igaz, de a leglényegesebb az emberanyag el van hallgatva...Ahogy hallom a Hippokratészi esküt sem kell már letenniük, igaz ennek eddig sem volt látszata

2020. máj. 8. 07:36
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
0%
Tiszteletem, kedves kérdező, bárcsak többen lennének hasonló véleményen az orvos-istenekkel kapcsolatban.
2020. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel arra céloztam, amikor a kedves beteg nem hajlandó beszedni a gyógyszerét, de az orvost hibáztatja, amiért nem jó a vérnyomása. Igenis hárul felelősség a betegekre, nem is kevés. Úgy semelyik cukros nem lesz jobban, ha nem tartja a diétáját. Nem egyszer volt már abból felháborodás, hogy az orvos kulturáltan megmondta a betegnek, hogy sokat segítene a betegségén, ha lefogyna vagy ha letenné a cigarettát. Az esetek legalább felében látványos hőbörgés és "nekem te ne mond meg" a válasz. Így nehéz gyógyítani.

Ha valakinek nagy fájdalmai vannak például, és emiatt feszült, ideges, esetleg agresszív is, az megint más és érthető, amit a kellő türelemmel és szakértelemnél kell kezelni. De mindkét fél részéről szükséges az együttműködés, különben nem ér az egész semmit.

2020. máj. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
29%

Én igazat adok valahol a kérdezőnek! Tényleg szükség lenne valamilyen felmérésre. Mindennapos helyzet az, hogy beérkezik a beteg és az a válasz, hogy: "ez is minek jött ide". Ez engem annyira feldühít, még rá sem nézett a betegre, meg sem lett vizsgálva, de már le is írják! Nagyon, nagyon sok esetben találkoztam már ezzel a mentalitással!


Emlékszem régen szülészet gyakorlatra járunk, volt ott egy szülésznő, aki rendszerint lepujázta mindenki gyermekét! Egyszer rá is szólt egy anyuka, hogy nem puja, hanem gyerek! Egyik nap bejött egy teljesen jól szituált hölgy, akinek problémái voltak, pecsételő szerű vérzésekre panaszkodott. Az orvos éppen nem volt bent, ezért kiküldte, de már azzal a lendülettel vágta is nekünk a fejeket, hogy ez is minek jött ide, a másik gyakorlatos hallgató pedig nagyon osztotta a nézetét, vagy pusztán csak nyalizott ezt nem tudom. Én meg csak gondoltam magamban miért hazudna egy anyuka, aki láthatóan jól szituált, figyel magára, miért kell egyből leírni! Nekem ez teljesen érthetetlen volt akkor is, és egyébként most is! Megérkezett az orvos, bejött az anyuka és vizsgálat után kiderült, hogy sajnos elvetélt. Természetesen nagyon rosszul élte meg, legszívesebben felrugtam volna a szülésznőt is, meg a másik hallgatót is aki velem volt, de hát lányok voltak.


Másik eset sürgősségi osztály fiatal lány beérkezik a sürgőre, mivel ügyeleti osztályról mindig elküldték, panaszkodott fejfájásra, szülei elmondták megváltozott a lány személyiségében is. Erre bejön egy negyven körüli ápolónő, aki egyébként állandóan azzal takarózott, ha volt valamilyen probléma, hogy ő már 20 éve itt dolgozik, egyébként véleményem szerint abból 20 éve rosszul. De hát pályakezdő nehogy már okosabb legyen bárkinél is, egyébként nem vagyok ápoló. Lényeg a lényeg, hogy ő ezt már nem bírja ezt a hisztit, amit ez a lány csinál, kijött tőle mert elege lett! A többi kollégájával együtt máris elkönyvelték hisztis p-nak, csak mert csinos volt és fiatal. Aztán valahogy, valakinek eszébe jutott, hogy kellene egy ct-vizsgálat, kiderült szegénynek agyi tumora van, a frontális lebenéyben. Az a baj ezzel, hogy ezerszámra tudnám sorolni az ilyen és ehhez hasonló példákat! Voltam olyan osztályon is, ahol konkrétan láttam a szakmai színvonalat, ahol azt mondtam na öcsém ezek tényleg profik! Aztán voltak olyan helyek is, osztályok, ahová ne akarjon senki bekerülni! Olyan eset is megtörtént egyébként, hogy akut stroke panaszaival vitték be a beteget a sürgőre és nem voltak képesek ct-vizsgálatot csinálni, én nem voltam az volt a szerencséjük! Legalább ötóra elteltével készült el, de így is haza akarták küldeni! Vannak gondok nem csak emberi, de szakmai szinten is, de főleg emberileg én úgy vélem! Nekem volt olyan is, hogy konkrétan nem hitte el az orvos, hogy az ügyeletről küldtek át majdnem a szemembe mondta, hogy hazudni mentem oda! A rasszizmusról meg ne is beszéljünk, mert ha már valakinek lakatossal kezdődik a neve egyből hozzátársítanak magukban egy negatív jelzőt, és azért nem úgy látják el, függetlenül attól hogy egyébként egy dolgozó állampolgár! Ez persze már egy másik kérdés, meg elég nagyok itt a végletek mindkét oldalt tekintve, de azt nem lehet elvitatni a kérdezőtől, hogy van ráció az ő nézőpontjában is!

2020. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is vitatom, van benne ráció. De ha tényleg felmérések lennének, akkor még ennél is kevesebb eü dolgozó lenne, és így sem elégséges. Azokkal lenne kitolva, akik normálisan végzik a munkájukat. Bérrendezés, a jó orvosok stb. itthon tartása, aztán jöhetnének a kiszórások. Szerintem.
2020. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

# 22

2 teljesen különböző dologról beszélünk. Ha a beteg nem tartja be az orvos utasításait kinek árt vele?? Hát saját magának...Ha az orvos nem figyel oda a betegre, nem hallgatja türelmesen végig, kinek okozhat kárt, súlyos szövődményt vagy halált?? Bizony nem saját magának hanem a betegnek... szóval ne maszatoljuk össze a két szituációt...Börtönbe az orvos sintérekkel...

2020. máj. 10. 20:31
 26/58 A kérdező kommentje:

# 24

Az emberek nem viseltek álarcot...Kihirdették kötelező és büntetik is elvileg ha megszegik a rendelkezést...


Semmi előzmény hogy dédelgessük az orvosokat.


Lehet egyidejűleg is a rendcsinálás...A büntetések csodára képesek...

Csak nincs meg a kormányzati akarat...Azt akarják, hogy minél több ember szenvedjen és meghaljon...

A sintér orvosbűnözők meg ezt tudják és érzik, ezért ez az otromba bűnözői magatartás...ű

A szemtelen goromba ápolónőkről meg ne is beszéljünk.

Egy pillant alatt rendbe jönnének a dolgok...

2020. máj. 10. 20:35
 27/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem maszatolunk össze semmit.

"A betegektől pedig nem szabad semmit elvárni, mert betegek."

Ezt írtad. Szerintem érdemes volt kiemelni, hogy de igenis szabad és kell is elvárni, mégpedig azt, hogy akkor szedje be a gyógyszert, tartsa a diétát stb. Nem csak magának árt vele, az orvosnak is plusz frusztrációt okoz, ha tudja, hogy segíthetne, de a beteg nem működik együtt. Ez egy fontos tényezője a beteg-orvos kommunikáció kisiklásának. Ha az orvos elveszti a motivációját és kiég, akkor aztán lehet várni, hogy majd kedves lesz és türelmes. Nem lesz sajnos, robotként fogja végezni a munkáját, érzelmek és együttérzés nélkül. Akármelyik másik emberrel is pontosan így történne, akármilyen empatikus és alkalmas a gyógyításra. Szimplán mert emberek vagyunk, ha elvész a motiváció, onnantól veszett ügy.

2020. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

#26, semmi se jön rendbe egy pillanat alatt, te sem.

Valami nagy sokk ért, látom, de hosszú ideje örjöngesz itt miatta.

Egy évet voltam vagy hát kórházban, ismerem azt a világot.

Nagyon sajátos szubkultúra, iszonyat elavult vezetési, irányítási rendszerek.

Szó sincs egyéni felelősségről, vagy teljesítmény-értékelésről.

Hatékonyság, eredményesség nuku, a pazarlás meg óriási.

Tán még az '50-es években kezdődött az orvosi világ összezárása, önvédelemből.

Azóta még mindegyik ebben nő fel.

A betegek harmada meg valami szociális ellátásban volna való, de persze, lehet kezelgetni.

2020. máj. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 A kérdező kommentje:

# 27

Nos akkor úgy látszik nem fogalmaztam eléggé egyértelműen..."a betegektől nem lehet semmit elvárni, mert ők betegek" arra a makacs és ostoba orvos-sintér védekezésre írtam miszerint szegény orvosok azért teljesítenek olyan rosszul mert a betegek rosszak és saját érdekükben sem hajlandók végrehajtani az orvos jóindulatú utasításait.

Nos, a bolondokkal és értelmi fogyatékosokkal, alkoholistákkal és kemény dohányosokkal nem lehet semmit sem kezdeni ez világos...de ez nem jelenthet kibúvót egy orvosbűnözőnek, mert jelenleg kínjukban ezt találják ki hogy elködösítsék undorító bűncselekményeiket.

A betegek sérülékenyek, a betegség okán nyűgösek is lehetnek, ezt nekik el kell nézni, különben gyógyításról, gyógyítási szándékról. A beteg kétségbeesését még az is fokozhatja hogy az orvos nyegle, türelmetlen, ocsmányul beszél és így a bizalom sem tud kialakulni...Hogyan követheti a beteg az orvos utasításait hogy a feltétlen bizalom hiányzik??...

2020. máj. 11. 08:26
 30/58 A kérdező kommentje:

jav...

A betegek sérülékenyek, a betegség okán nyűgösek is lehetnek, ezt nekik el kell nézni, különben gyógyításról, gyógyítási szándékról nem beszélhetünk

2020. máj. 11. 08:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!