Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kisebbség sértőnek találja...

A kisebbség sértőnek találja a "cigány" kifejezést magára nézve?

Figyelt kérdés
A béke kedvéért romáknak hívom őket mások előtt is. Viszont végül is, cigányok, szóval ez az igazság. Vagy ezt a szót csak egymástól fogadják szívesen?
2020. máj. 9. 15:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A "rom" szó cigány nyelven azt jelenti, férj, férfi, ember, de valamiért ez vált a polkorrekt kifejezéssé. S ez nem csak a magyarban van így, az angolt leszámítva a legtöbb nyugati nyelvben meg van a "cigány" szó valamely változata (német Zigeuner, francia/spanyol gitan/o, szláv cigan, skandináv sigøjner, román țigan). Mindazonáltal a média szinte minbdenütt a roma helyi változataként említi őket. Még az angolban is Romani people vagy Irish traveller néven utalnak rájuk, holott a köznyelvben szinte kivétel nélkül Gypsy-ként.

A cigány szó egyébként görög eredetű, s azt jelenti, kívülálló.

2020. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én cigányként nem találom annak.
2020. máj. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én nem tartom sértőnek, de sajnos ismerek olyat aki igen.
2020. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egy pár cigányt letennék Bronx vagy Brooklyn szép részeire h fekete testvéreiknek megmutassák ki a kakas a szemétdombon😂😂😂ja ez nem a népszínház utca.
2020. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sztem nem kellene h serto legyen annal inkabb h a feher bőrü sápadt testvéreket ,,parasztnak,, nevezik amely amugy egy szép elhivatottság kár h sokunk nem az mert akkor lenne igazi mezőgazdasaga az orszagnak ugy h a ,,paraszt nekunk sapadt testvereknek inkabb jól esik mint hogy sértő lenne ellenben a cigány kifejezessel.
2020. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!