Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tetszik a Jobbik új logója?

Hogy tetszik a Jobbik új logója?

Figyelt kérdés
Jobb mint a régi?

2020. máj. 19. 10:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

#20 !

Frankón gondolod, hogy ez a nyilvános WC-és szemétlerakó förmedvény

"az egyik legjobb szobor a városban"? [link]


Csókoltatom a gusztusodat! Nem tudom, hun csiszolgattad az ízlésedet és a szépérzékedet, de azt azért szívből remélem, soha nem lesz lehetőséged, hogy a Föld nevű bolygó valamelyik négyzetcentiméterén "művészileg" alkoss!

Küldök neked ízlésedhez igazodó "alkotásokat", lássad, hogy nélküled is sok van belőletek. Itt van pl. a találó, "bélcsavarodás" nevet kapott agymenés : [link]

vagy itt is gyönyörködhetsz: [link]

Ja! Ha véletlenül te is ihletet kapsz, az eredményt egy másik galaxisba telepítsd!

2020. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

21!


Az, hogy te nem érted ezt a szobrot és nem látod, hogy mennyiben más, mint amiket belinkeltél, az nem az én ízlésemet vagy hozzáértésemet minősíti, hanem a tiédet.


A katinyi mártírok emlékműve is zseniális, de gondolom te azt sem értékeled.

2020. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
9%

#21! Nem szokásom védeni a modern művészetet, főleg mert a felét én se értem, de szerintem ennek az a lényege, hogy ha egy olyan szobrot akarsz alkotni, ami a diktatúrát akarja eszedbe juttatni, akkor az nem lehet szép, mert akkor hamis lenne. Nekem ugyan nem tetszik az a felfogás sem, hogy ha egy műalkotás csak gyönyörködtetni akar, akkor giccsnek számít, de azt el kell ismerni, hogy ha az elnyomást akarod bemutatni egy szobron, akkor annak nem a tetszés a célja, hanem az, hogy arcodba vágja, mit jelentett maga a diktatúra. Gondolom, a neked tetsző szobor a hagyományos megközelítés lenne, és elszánt forradalmárt ábrázolna lyukas zászlóval, vagy embereket eltipró szovjet tankot, vagy megtört embereket rács mögött. Ezek is jól meg tudják fogni a témát, az általad belinkeltben viszont az az újítás (legalábbis számomra új, nem vagyok művészettörténész), hogy mivel nincs benne emberalak, nincs kivel azonosulnod, így egyrészt az embertelenséget, másrészt a totális kiszolgáltatottságot érzékelteti veled. Még a berlini holokausztemlékmű volt az, ami hasonló érzést váltott ki belőlem.

Teret ad persze más értelmezésnek is, azt is bele lehet látni, hogy az egyenként vékony oszlopok együtt áthatolhatatlan tömeggé válnak, és ebbe megint bele lehet látni akár az elnyomók tömegét, akár a felkelő népet, alighanem személyesen kellene látnom, hogy eldöntsem.

Mindezt laikusként mondom, csak a te képeden láttam ezt a szobrot, azt se tudom, melyik városban van, de nekem első látásra telitalálatnak tűnik.

Ha nyilvános toalettnek használják, az sajnálatos, viszont arra már azt mondom, hogy magyar környezetben erre sajnos előre gondolnia kellett volna az alkotónak is :/

2020. máj. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!