Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Három falu tényleg Magyarorszá...

Három falu tényleg Magyarországhoz kéne, hogy tartozzon?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél olvastam, hogy a Trianoni békeszerződés szerint a Duna közepe a magyar-szlovák határ. Ennek ellenére a Dunát a szlovákok elterelték egyoldalúan.

[link]

Most akkor ezek a faluk tényleg Magyarországhoz tartoznak a nemzetközi törvények szerint, csak a szlovákok megszállva tartják őket? Vagy született olyan törvény, hogy Magyarország elfogadja az új határokat?


2020. máj. 29. 13:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Persze el lehet vele poénkodni, hogy találtál valami joghézagot"


Te meg tehetnél úgy, mintha nem most hallanál először a Bős-Nagymaros vízlépcsőről és akkor nem mondanál ilyen baromságokat, hogy én találtam a joghézagot. A 90-es évek elején óriási botrány volt ebből. Már a Duna elterelése előtt is jelezte a magyar kormány, hogy a magyar területi integritás durva megsértése lenne a folyó egyoldalú elterelése ( [link]


Nektek, liberálisoknak odáig tart a tudásotok, hogy "trianon nem jár le" és ezzel villogtok nagyokosan (ameddig bele nem ütköztök egy kicsit összetettebb kérdésbe).

2020. máj. 30. 00:00
 12/17 anonim ***** válasza:
49%
Ha ennyire biztos vagy benne, hogy az a három falu Magyarországhoz tartozik, akkor minek kérdezed meg?
2020. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Na meg őszintén nem mindegy? Ha ide tartozna akkor életed végéig minden nap örömtáncot járnál vagy mi?
2020. máj. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nekem aztán mindegy hova tartozik (a lakóknak gondolom már kevésbé), csak kíváncsi vagyok, hogy a liberálisoknak mi a válasza a törvényes magyar területi igényre (az ilyen válaszokon kívül, hogy "nem mindegy?").
2020. máj. 31. 12:19
 15/17 A kérdező kommentje:

Így úgyse fogok rá választ kapni, ezért inkább azt kérdezem mit kéne csinálnia a magyar kormánynak a liberálisok szerint.

1) Hozni egy törvényt amellyel lemond a falvakról is és a Duna rendezéséről is.

2) A Duna medrének helyreállítását követelni nemzetközi bíróságokon (vagy csak a szlovák kormányhoz fordulni, de annak sok értelme nincs).

3) Népszavazást sürgetni az említett települések hovatartozásáról, szintén nemzetközi bíróságokon.

4) Egyéb, megírom.

2020. máj. 31. 12:29
 16/17 A kérdező kommentje:
Van még egy megjegyzésem a falnak, ha most lenne a hágai per, akkor szerintem teljesen más döntés születne azzal kapcsolatban, hogy Magyarország jogosan mondta-e fel az államközi szerződést a környezetkárosításra hivatkozva.
2020. máj. 31. 12:34
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mellélöttél mert libsi se vagyok
2020. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!