Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » N.ektek fáj Trianon?

N.ektek fáj Trianon?

Figyelt kérdés

Úgy tartják, Magyar az akinek fáj Trianon.


21 éves vagyok, de már egészen kiskoromban is érdekelt a téma, néha bele mélyedtem és nekem már 10 évesen is fájt, most volt a 100 éves évforduló és igen még mindig fáj, ha bele gondolok.


Én szeretek itt élni, sose tudnék elköltözni külföldre, biztos van egy mély Magyar tudatom, amit nem tartok gáznak, valahogy így alakult.


Bele élem magam abba, amit az akkori magyarok élhettek át, valahogy át érzem és ez a rossz, gondolom ez tovább öröklődőtt, az a nemzeti sokk, vagy gász.


Szóval érdekel, milyen érzéseitek vannak ezzel kapcsolatban?


Már ha vannak.



2020. jún. 5. 01:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy igen. Bár azért én el tudnék költözni külföldre, de azért lenne honvágyam.
2020. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne lehetne magyar az, akinek nem fáj? Sőt, a ma élő emberek már mind úgy születtek, hogy már kisebb volt az ország, tehát nem is ismerhették a nagy országot. Persze, tanultuk történelemből, és megértettük, hatalmas veszteség, de hogy eszerint éljük az életünket, hogy fáj? A mai hétköznapi életünkre már semmilyen hatással nincs, hiszen azóta rengeteg minden megváltozott. Inkább előre nézzünk.
2020. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
53%
Igen fáj. Akkori Európa, egyik legjobb gazdaságú országa volt Magyarország.
2020. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 SzittyaWarrior lvl99 ***** válasza:
68%
Csak akkor, ha nevetek.
2020. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
71%
Kulcsszavak közt GTA 5? Oké......
2020. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem fáj, hiszen engem semmilyen módon nem érint. Nagyon sajnálom azokat a magyarokat akiket emiatt bármilyen atrocitás ért, undorodom az utódállamok magyarság elleni tetteitōl.


Nekem igazából az fáj, hogy egyes emberek teljes revíziót követelnek, nem tudják megérteni, hogy attól, hogy egy már nem létező államalakulat nevében ott szerepelt, a magyar szó, attól még az ország fele nem magyar volt. Ha Trianont a nemzetiségek szemszögéből nézzük az nemzeti ünnep. Sokkal több ember került a saját országába, mint amennyi magyar határon túlra.


Sajnos a magyarokat embertelen bánásmódban részesítették, és teljes mértékben megértem ha valaki ezért nem ért egyet Trianonnal (ilyen szempontból én sem). De egy biztos Trianon egy sokkal igazságosabb határt rajzolt, mint ami az előtt volt.

2020. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
58%
Ha az akkori magyar vezetés jóval korábban adott volna valamiféle autonómiát az akkori kissebbségeknek, lehet hogy nincs I vh. ill nincs a "nagy háború" , de valahogy nem találták az összhangot az egy területen élők, ennek lett következménye a Monarchia vége is egyben. Mindenütt a győztesek diktálnak, így nem volt mit tenni ellene.
2020. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%
Mivel nem volt egységes "vezetés" sem, hiszen forradalom követte a háborút, utána tanácsköztársaság, stb, így megfelelő ellenállást sem mutathattak az ittélő magyarok a nagyhatalmak felé, szóval tö9bbszörösen is vesztes helyzet volt ez.
2020. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem jobban jártunk, hogy így történt.

Az akkori Magyarország területén a magyarok legalább másik 4 nemzettel együtt osztoztak.

Ők előbb vagy utóbb amúgyis kiváltak volna, nem kellett volna ehhez Trianon.

És itt jön a lényeg: nem mindegy, hogy hogyan.

Lásd csak a délszláv háborút.

Olyan vérengzések lettek volna, mint amiket a horvátok vagy a szerbek egymás ellen és a bosnyákok ellen műveltek.


Viszont kicsit radikálisabban is látom a dolgot:

Talán ha korábban születek, fontosnak tartanám a magyarságot és a nemzeti együttérzést, de ez engem (sajnos) teljesen hidegen hagy.


Én a dunántúlon születtem és élek, viszonylag jobb és tisztább környezetben, DE élhetnék jobban is, ha kisebb lenne az ország.

Mondjuk az alföldet, meg az ilyen igazán mélyszegény és fölösleges területeket, mint borsod vagy szabolcs el lehetne csatolni a koszos pesttel együtt.

Az így maradt Dunántúl Buda, Győr, Fehérvár, Pécs és Szombathely városokkal egy igazán gazdag kis állam lehetne(+Paks).

Kelet-Európa Luxemburgja!

2020. jún. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
34%
5-ös: aki magyar, az bizony tanuljon meg magyarul írni. Persze ha nem itt járt iskolába, az más. A had az nem azt jelenti, amit írni szerettél volna, azt úgy írják, hogy hagyd. A had azt jelenti, hogy haderő pl. v. hadsereg, szóval ezzel kapcsolatos.
2020. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!