Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » N.ektek fáj Trianon?

N.ektek fáj Trianon?

Figyelt kérdés

Úgy tartják, Magyar az akinek fáj Trianon.


21 éves vagyok, de már egészen kiskoromban is érdekelt a téma, néha bele mélyedtem és nekem már 10 évesen is fájt, most volt a 100 éves évforduló és igen még mindig fáj, ha bele gondolok.


Én szeretek itt élni, sose tudnék elköltözni külföldre, biztos van egy mély Magyar tudatom, amit nem tartok gáznak, valahogy így alakult.


Bele élem magam abba, amit az akkori magyarok élhettek át, valahogy át érzem és ez a rossz, gondolom ez tovább öröklődőtt, az a nemzeti sokk, vagy gász.


Szóval érdekel, milyen érzéseitek vannak ezzel kapcsolatban?


Már ha vannak.



2020. jún. 5. 01:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen, hiszen magyar vagyok.
2020. jún. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2020. jún. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%
Ami volt az elmúlt.
2020. jún. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
13%
Kezdésnek talán megtanulhatnál magyarul írni ..
2020. jún. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%

Had a nyelvtan tanárokat

Igen fáj

2020. jún. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%
Őszintén, én a jelen életem problémáira keresek megoldásokat, nem állok le fájlalni kerek száz évvel ezelőtti emberek kínját. Megvannak a magam ügyes bajos dolgai, nem generálok magamnak plussz szomit valami miatt ami semmilyen szinten nem is érint.
2020. jún. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy fáj Trianon, de igazából itt csak az a gond, hogy vettek el magyarlakta területeket is. Ez, ami fájó.


Egyébként nagy Magyarország rengeteg nagy etnikumból tevődött össze, és a nacionalizmus feltörése miatt ez probléma volt, vagy előbb, vagy utóbb úgyis szétestünk volna. Szóval ezen kár rágódni. Egyedül a magyarlakta területek elvétele totál igazságtalan.

2020. jún. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
46%

Nem fáj, hiszen nem érinti a mostani életemet közvetlenül. Nem fáj Trianon, nem fáj a nagy gazdasági világválság, nem fáj a második világháború, nem fáj a Rákosi-rendszer, nem fáj a prágai tavasz, nem fáj az olajárobbanás, nem fáj Csernobil, nem fáj a rendszerváltás, már nem fáj a legutóbbi világválság.


Most a NER fáj.

2020. jún. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Igen, az igazságtalanság mindig fájdalmas. Sok határontúli barátom van, főleg miattuk fáj, hihetetlen történeteket meséltek, mekkora károkat okozot ez a családjukban. Nemzeti tragédia.
2020. jún. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

Gyalázatos és nekem bizony fájdalom, ha rá gondolok 💔

Akinek nem fáj, nem magyar!

2020. jún. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!