Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » N.ektek fáj Trianon?

N.ektek fáj Trianon?

Figyelt kérdés

Úgy tartják, Magyar az akinek fáj Trianon.


21 éves vagyok, de már egészen kiskoromban is érdekelt a téma, néha bele mélyedtem és nekem már 10 évesen is fájt, most volt a 100 éves évforduló és igen még mindig fáj, ha bele gondolok.


Én szeretek itt élni, sose tudnék elköltözni külföldre, biztos van egy mély Magyar tudatom, amit nem tartok gáznak, valahogy így alakult.


Bele élem magam abba, amit az akkori magyarok élhettek át, valahogy át érzem és ez a rossz, gondolom ez tovább öröklődőtt, az a nemzeti sokk, vagy gász.


Szóval érdekel, milyen érzéseitek vannak ezzel kapcsolatban?


Már ha vannak.



2020. jún. 5. 01:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
28%

Ugyan már! Miért fájna.

Jön itt a sok nagymagyar a hülyeséggel, így Trianon úgy Trianon! Mert mit akarnak? De komolyan? Ha fáj akkor majd egy napon azt mondja valaki “tessék itt van az összes elcsatolt terület. Újra a tiétek.”

Vicc!

A hülyeség fáj nekik nem Trianon! Másnap ugyan úgy elmennek dolgozni, bevásárolni, enni adnak a kutyának, vagy éppen segítenek magukon ébredés után és pont Trianon nem fog az eszükben járni egy évig ismét.

2020. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
51%
Attól még, hogy az ember nem az adott témával kel és fekszik, attól még érintheti rosszul. Ha eszembe jutnak a holokauszt áldozatai, vagy nézek egy filmet a gulágon meghurcoltakról, vagy interjút a kommunista rendszer áldozatainak családjáról, akkor is az ember elkomporul, ökölbe szorul a keze az igazságtalanságtól, de nyilván nem ezzel foglalkozok nonstop, hanem örömmel élem az életem. Trianon ugyanez. Megemlékezek róla, met hatalmas igazságtalanság, de tenni sajnos nem tudok semmit, megy az élet tovább. A meghalt rokonaimat sem gyászolom folyamatosan.
2020. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen. Családban ugyan nincs, de barátok, ismerősök vannak határon túl, Erdélyben és Kárpátalján.
2020. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%

A magyar sajnos szolganép, alázatos szolga. Mindig valaki csinovjikja. Forrongunk, hőzöngünk, de sose csináljuk jól. Ezért tartunk ott, ahol.


Szóval nem fáj Trianon. Jobban fáj pl. a kitelepítés. Vagy hogy segítettünk zsidót ölni. Nem vagyok se sváb, se zsidó, de van vaj a fülünk mögött. Vagy ha csak arra gondolok, "a magyarok nyilaitól ments meg Uram minket", szóval én erre se lennék büszke. Lehetek én magyar (kis m-mel, hisz a magyar nyelvben nem nagybetű!), de nem attól, hogy hőzöngök Trianon miatt.

2020. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nem.
2020. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
35%
Szegények akik nem értenek egyet, ezért "Nem hasznos" reagálást kapnak. Nyilván jó lenne, ha meglennének a területek, de ez senkinek nem tud fájni, aki nem élt akkor, hiszen nem tudod, milyen volt.
2020. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
29%
Mert biztos fáj az is, hogy nekünk nem fáj :). De Trianon lerágott csont. Ahogy 1848 és 1956 is.
2020. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
51%
Engem egyáltalán nem izgat.
2020. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
63%

Nos. Nekem teljesen más a véleményem.

Nekem az fáj, hogy magyarlakta területeket elvették, és a mai napig (pl kint élő internetes barátaim) nem tartoznak az anyaországhoz.

De én nem rágódok ezen 0-24ben. Igen, lehetne jobb is, de ugyanúgy a saját életemmel leszek elfoglalva. Nagyon sok ember saját magát egy nemzetnek azonosítja, és nem egy embernek amivel szerintem óriási gondok lehetnek.

2021. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
10%
Lehet hogy igazságtalan volt, sőt, biztosan az. De a jelenlegi magát jobboldalinak hazudó kormány ámokfutása is kellemetlen. Főleg annak aki nem olyan szélkakas mint Orbán Viktor és barátai...
2021. jún. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!