Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az új Munkásőrsé...

Stimech kérdése:

Mit gondoltok az új Munkásőrség esküjének szövegéről? Azt mondják augusztusban avatják föl az új munkásőröket!

Figyelt kérdés

"Én,…esküszöm, hogy a Hagyományőrző Munkásőr Társaság hű, fegyelmezett tagja leszek.


Híven a Társasági Szerződésben foglaltakhoz, erkölcsi irányvonalunkhoz, önként vállalt munkásőri kötelességeimet mindenkor, bármilyen körülmények között, becsülettel teljesítem.


Vállalva minden megpróbáltatást, a nemzet, a haza felemelkedését szolgálom, az alapvető emberi és demokratikus értékek és jogok védelmében mindenkor határozottan föllépek, életemet dicső elődjeink hősies példájának útmutatása szerint élem. Védem és gyámolítom elesett elvtársaimat, polgártársaimat. Esküszöm, hogy őket és parancsnokaimat a munkában, a harcban támogatom, cserben sosem hagyom.


A parancsokat ingadozás nélkül végrehajtom. Jelszavunkhoz hűen minden erőmmel, munkával, tollal és fölvilágosító szóval, harcolok az emberi értelem és igazság ügyének győzelméért.


A szolgálati titkot megőrzöm. Felszerelésemet, és a rám bízott anyagi és technikai értékeket megóvom, azokat a magyar társadalom védelmére, békéjének és biztonságának erősítésére, hazám fölvirágoztatására használom. Környezetemben a hamisságot, gyűlöletet és képmutatást, anyagiasságot és irigységet, minden negatív eszmeiséget távol tartok magamtól, az ezeket hirdetőkkel egyetértésbe soha nem bocsátkozom.


A forradalmi munkásmozgalom vörös zászlajához mindig hű leszek.

Ha pedig eskümet megszegem, sújtson a Hagyományőrző Munkásőr Társaság erre vonatkozó ítélete, elvtársaim és polgártársaim megvetése. "



2020. jún. 12. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
37%

Magára adó ember nem esküszik pártnak, társaságnak, csak hazája alkotmányának szolgálatára.


Nálunk kormánytisztviselőknek, katonáknak, rendvédelmiseknek Magyarországra is esküdniük kell, ez már nem civilizált, mert az állam bármikor 2/3-dal igazi fasiszta diktatúrává változhat. Azaz itt állami szolgálatot igényes ember már nem vállal.

2020. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, nem voltam még fidelitas tag.
2020. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!