Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a liberálisok nem rasszistá...

Ha a liberálisok nem rasszisták, miért költöznek olyan messze a roma többségű településektől, amilyen messze csak lehet?

Figyelt kérdés

1) Liberális körökben ha valaki beszél a cigányproblémáról, az kap egy rasszista bélyeget, mert nekik nem ér egy szót se a cigányság, és akkor már más se beszéljen róla.

2) Legnépszerűbb gondolataik a szociális segély, mert a cigányok "hátrányos helyzetűek" (így mondja a liberális azt, ha valakit retardált hülyének néz) és nekik emiatt pénzt kell adni, mert munkaképtelenek.

3) Liberalizmus jellemzően ott népszerű, ahol nincs cigányprobléma. Nehéz megállapítani, hogy mi az ok-okozat összefüggés ebben, de gyanítom az, hogy ők menekülnek a "hátrányos helyzetű" emberek elől és a gyerekeiket sem igazán engedik a közelükbe.

4) Nekik a cigánykérdésre a megoldás a segély mellett valami ócska felzárkóztató program, aminek még a világon a büdös életben soha sehol nem volt semmi eredménye.

5) Mindezek mellett nekik a cigánykérdés mégis kapóra szokott jönni, amikor az éhező gyerekekről és a szegénységről kell beszélni, mert ezek a legszegényebb részei az országnak. Mikor ők vannak kormányon (nem csak Magyarországra kell itt gondolni ám), akkor ugyanolyan marad a helyzet, de akkor nem téma az éhezés meg a mélyszegénység liberális körökben. Olyan ez, mint egy politikai eszköz nekik, a cigánykártya, amit elővesznek kampányra.


Én mindig azt érzem, mikor egy liberális szellemiségű ember beszél a cigányproblémáról, hogy lekezelő a cigányokkal, lenézi őket és témakerülő véleményt fogalmaz meg az egészről. Ha a cigány gyilkol, az nekik nem olyan nagy baj, mert a cigány az "hátrányos helyzetű", nem egy rendőr, aki George Floydot öli meg, kevesebb figyelmet és büntetést ér, mert hát "hátrányos helyzetű", ő annyira nem tehet arról, amit tett, mint egy fehér (és ez a gondolatmenet a legrasszistább mint közül, mintha egy majomról beszélnének, akit nem lehet elítélni a gyilkolásért, mert hát ő csak egy majom).



2020. jún. 16. 09:15
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
76%

7:

Tehát miután ellenpéldaval cáfolta valaki a kiinduló állítasodat, most elkezdesz maszatolni.


Elmondom, a nagyvárosi cigányok között sokkal több az agresszív figura, mint a falvakban.

2020. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
79%
Az a gond a kérdésnek álcázott gyűlölködéseddel, hogy tényként kezelsz semmivel alá nem támasztott, légből kapott állításokat.
2020. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

#11/11 anonim


1) Ha nem érted, hogy miről beszélek, akkor talán nem elég egyértelműen írtam le, azt amire gondolok. Nyílván akinek nem inge, ne vegye magára és nem feltétlen a hétköznapi emberekre gondoltam, hanem sokkal inkább politikusokra, újságírókra, tv-re. Én úgy érzem, hogy jelen van egy ilyen szellemiség, egyes liberális körök képviselik ezt. Ha te úgy véled, hogy ez nem létezik, akkor ez van. Szerintem igenis rengeteg liberális van, aki illúzióban él, és ossza az észt olyan ügyekben, amiről fogalma nincsen.


2) Honnan veszed, hogy rasszista vagyok? Vagy ez már csak természetes neked, hogy random embereket lerasszistázol? Ez is a "liberális" probléma része. A kérdésnek vége, elővetted a rasszista kártyát.


3) Nem lesöpörni akarok mindent, lehet ha a 8-keresre reagálva félreérthető voltam. Cigány problémát nem csak vidéken lehet megtapasztalni, de mégsem a 8-ker lakói az elsődleges és legsúlyosabb áldozatai ennek a problémának, amit sehol senki nem tud megoldani. Tömbházban is borzalmas lehet, ha rossz a szomszéd (függetlenül attól, hogy cigány vagy nem cigány), de azért mégsincs jelen az a fajta probléma, mint falun. Egy kis faluba beköltözik egy cigány család, hirtelen minden ház értéke megfeleződik. Aztán lesz 5-6-7 cigány család, azon kapod magad, hogy viszik az udvarrol a fádat, bejönnek a házadba, megvernek, megfenyegetnek és a rendőrség tehetetlen. Annyira gondoltam ezzel, hogy attól, hogy valaki járt/élt a 8-kerben, még nem lesz cigány szakértő, de igazából ez a része lényegtelen olyan szempontból, hogy attól még véleménye bárkinek lehet bármiről, csak szerintem tényleg nem ugyanaz a 8-ker, mint egy lepukkant falu/város.

2020. jún. 16. 10:50
 14/60 anonim ***** válasza:
26%

A liberálisok mindig a más f...val szeretik verni a csalánt.


Szegregáció vádjával szétcseszik a falusi iskolákat, és arra akarják kényszeríteni a normális magyar embereket, hogy deviáns purdékkal együtt járassák a gyerekeiket iskolába.


Bezzeg ők, gondosan megválasztott, garantáltan c-mentes iskolákba járatják a sajátjaikat...

2020. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
14%

"lecseréltem az egyszobás garzont egy másfél szobás lakása"


mint öregecske feleséget egy fiatalabbra?

én kőbányára költöztem volna, az orczy szomszédságába

hiszen kit zavarnak a dorogosok meg a cigányok, aki rasszista fizesse meg a XI. XII. kerület felárát

2020. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

"Az a gond a kérdésnek álcázott gyűlölködéseddel, hogy tényként kezelsz semmivel alá nem támasztott, légből kapott állításokat."


Bocsáss meg, hogy nem egy 100 oldalas tanulmányt írtam hirtelenjében. Értékes vélemény az is, hogy szerinted liberális körökben nincs jelen a rasszista bélyegzéssel történő probléma szőnyeg alá söprés, a cigányok lekezelése (mint aki nem vonható úgy felelőségre tetteiért, mint egy fehér, akinek segélyt kell adni, mert munkaképtelen), meg minden, amit felsoroltam. Megértem, és elfogadom ezt az álláspontot is természetesen, és zöld kézzel értékelem.

2020. jún. 16. 11:01
 17/60 LazyJones ***** válasza:
71%
#16 Ennek értelme is lenne, amit próbálsz leírni, vagy csak próbálsz belém kötni azért, mert nem őrjöngök habzó szájjal a cigányok miatt?
2020. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha nem egyszerűsítenénk le minden kérdést? De komolyan, az emberek nem skatulyából kirángatott babák. Én például liberális vagyok, mert támogatok sok olyan egyenjogúsági törekvést, ami általában a liberálisok sajátja, viszont nem lennék elájulva a bevándorlóktól, és tudom, hogy a nagyrészt cigány lakosságú településeken óriási problémák vannak. Viszont volt például cigány évfolyamtársam az egyetemen, aki tök okos és kulurált volt. Rasszizmusnak azt lehetne nevezni, ha őt is lenézném csak a származása miatt. Más cigány vagy félig cigány embereket is ismerek, akik nem érdemlik meg a lenézést, mert nagyon értelmesek, elenben tudom, hogy milyen viselkedés jellemző a cigányokra bizonyos körökben, és ezt nem is tagadom le. Te talán mindent egységesen gondolsz csak mert egy adott eszeme szimpatikus? Például ha léteznek a cigányokkal kapcsolatos társadalmi problémák, akkor már ne is támogassam mondjuk a melegjogi mozgalmakat, mert aki liberális az mindent támogat, aki meg nem, az semmit? Fideszes ismerősöm is van, aki nem ért egyet mindenben a Fidesszel, sőt, igazából ez lennea normális. Mármint nem az, hogy fideszes, hanem hogy nem ért egyet mindennel, de meglepő, hogy ezt valakinek magyarázni kell.


Egyébként valóban van a liberálisoknak egy burokban élő része, akik még sose szembesültek a problémákkal, de ha te kikéred magadnak, hogy rasszistának nevezelek, akkor én is kikérhetem magamnak, hogy a radikális hülyékkel azonosíts.

2020. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
80%
Egy kiagészítés: példáulaz árvaházakból a cigány származású gyerekeket sokkal kisebb valószínűséggel fogadják örökbe. Pedig szerintem a nevelés a lényeg, és ha a gyerek mondjuk 4 év alatt van, akkor tényleg kit érekel a származása? Mégis sokkal kevésbé akarják őket befogadni. Ez a rasszizmus, nem az, hogy vannak valóban rosszul viselkedő társságok, és akkor azt valaki szóváteszi.
2020. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
28%
#20: te hány cigánygyereket fogadtál örökbe...????
2020. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!