Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért komment...

Az emberek miért komment formájában tőltik ki a frusztrációjukat?

Figyelt kérdés
Lehet valakinek egy szubjektív véleménye amit szeretne megosztani, viszont a kommentek többségéről az süt le hogy egy rossz indulatú és akaratú, káromkodásokkal teli, stressz levezetésről van szó. Egyszerűen ha elmegyek valaki mellett az utcán bele sem merek gondolni lassan hogy milyen személyisége van. Hiszen sok kommentelő profilján látom hogy gyerekes családanya vagy apa,idős néni esetleg bácsi, sőt olyan is van hogy valami tizenéves aranyos arcú kisfiú vagy kislány. Egyszerűen nem értem hogy a legártatlanabbnak tűnő, normálisnak kinéző eberek is képesek ilyesmire. Persze tudom hogy nem mind ilyen, hiszen a vissza jelzések alapján a többség nem is szól hozzá, illetve a többség pozitív, akkor is a negatív kommentek vannak többségben. És ezt sok még egészséges lelkű ember látja és megnézi. Ti hogy kezelitek ezeket? Nem féltek attól hogy a gyerekeitek ezt látják, és eltanulják? Vagy hogy szégyenkezni fognak ez miatt? Ezt azért ide írom, mert általában politikai posztok alatt látok ilyet legtöbbször. De elég akármi ami megosztó lehet...

2020. jún. 17. 00:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdések formájában is megteszik.
2020. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ugyanazt csinálod. Az embereknek amúgy le kell valahogy vezetni a stresszt. Amikor ilyen kommenteket látsz, az nem a valódi arca az egyénnek, hanem a rossz állapota. Nem kell túlgondolni.
2020. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kedves második! Nos, teljesen rendben van, hogy valamin le kell vezetni a mindennapi feszültséget. Az is világos hogy a mai világ tele van frusztrációval. Láthatjuk mi folyik a világban! Tüntetések, forradalmak, lázadások, lázítások. Inkább kellene találni valamilyen hobbit, mint egy gép előtt vagy telefont nyomkodva, az egész internet szeme láttára, lejáratni magad! Mert minden emberről ad egy képet ez.
2020. jún. 17. 01:05
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ugye látod magad? Most te hőbörögsz itt. Nem járatja le magát senki és nem ad képet ez senkiről, mivel ez egy anonim oldal, ezért tudják az emberek levezetni a feszültséget.

De ez amúgy lényegtelen, mert a kérdésedre a kellő információt így is megkapod, legfeljebb egy kis körítéssel. Anonim emberektől érkező illetlenséget ne vedd személyes sérelemnek.

2020. jún. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én nem hőbörgök, csupán csak szeretném annak tudni az okát, hogy kinek jó ez, és miért jó ez? Nagyon mérgező hatással van a társadalomra. Nem kell ezen besértődni! Nem vagyok bunkó, építő jellegű kritikát szeretnék csak meg fogalmazni. Szubjektív vélemény kimutatásanak megvan a módja, valahogy úgy kell ahogyan én csinálom illetve ahogyan te is jelenleg. Aki frusztrált, nem tudja megőrizni a nyugalmát, az jobb ha nem ír semmit.
2020. jún. 17. 01:14
 6/19 anonim ***** válasza:

Szeretnéd tudni az okát?

Tanulj pszichológiát :)

De legalább találj rá a Pszichológus Pasi youtu.be csatornára!


Online kommunikációban nem az emberrel kommunikálsz, hanem az olvasottak által benned létrejött képpel, ami nem valós.

Ez az első oka.

2020. jún. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló! De ennek ellenére a virtuális térben is meg kellene tanulni viselkedni, mert igenis a másik ember álmodhat rólad és az élethez való hozzáállásodhoz, személyiségéről véleményt!:))
2020. jún. 17. 01:22
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez jól hangzik, de ezt te gondolod így.

Ez egy anonim oldala. Egyáltalán nem lehet kihekenteni, ytükrözi a személyiséget az itteni megnyilvánulás.

Jó lenne, ha lenne kultúrája. Egyáltalán nem Kell, hogy legyen kultúrája. Évek óta csak egyre csökken a kérésés a Netikett szóra, ami a Netes Etikett leírása. Sőt! Fogadok, hogy sokan nem is ismerik, hogy van ilyen fogalom. Vajon számtek órán még tanítják?


Ha az anonimitás megszűnik, sok lehetőség is megszűnik, ami jó. És emellett néhány rossz is megszűnik, ami igazán csak azokat zavarja, akik túl komolyan veszik azt, hogy miről van szó és amúgy is lelkileg instabilak, sértődékenyebbek.


Az, hogy én itt mit játszok el mint online szerepet, közé nincs ahhoz, milyen vagyok a való életben.


Naiv dolog azt hinni, amit írtál. Ez egy játszótér, színház, ahol az lehetsz, aki csak akarsz lenni. Az persze szomorú, hogy sokan a rosszindulatú fajankó figurát választják.

2020. jún. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én most inkább az olyan oldalakról beszéltem mint például a Facebook! Ahol látod ki mit ír, ki mit tesz ki. Ha nem éppen kamu profilról van szó. És mégis lényegében azt csinálják moderalás nélkül amit akarnak. Ezért kellene hogy legyen egy alapvető internetes kultúra. És nem csak ott ahol teljesen anonim oldalról van szó! Szerintem ez egyáltalán nem egy egészséges dolog.
2020. jún. 17. 01:45
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor félre értettem. Fb-nek valóban "nincs anonimitása" azért létezik sok kamu account. :)


Ami ott van, az részben valós amiatt, mert nem anonim.

Aki depressziós, magányos, szomorú, elkeseredett és nincs kivel beszélnie az őt érintő dolgokról, azok sűrűbben mennek fb-re. (nem fordítva igaz, hanem ebbe az irányba, tehát nem a fb okozza ezt, hanem betölt egy nem feltétlen egészséges űrt IS.

Nos. Az ilyen emberek nem mindig azt írják le, amit amúgy mondanak, gondolnak, ha valóságban találkoznak. Az online kommunikáció nem személyes, hanem mint írtam, kitalált személyekkel folyik.

Ráadásul a metakommunikáció teljes hiányzik belőle. Így nem az infó 80%a elveszik a mondanivalóban, mivel csak szavakat használnak.


Én nem írok semmit fb-re, sem jót se rosszat. Néha egy-egy gondolatot kiírok, hogy más is gondol-e arra, majd személyesen dumálok a többiekkel erről. És a kiirást törlöm, mert nem tartozik a világra, és a célját elérte.

Na ez sem normális, de ezt másnál nem láttam még. De ez nem azt jelenti, hogy így kell használni. Ez azt jelenti, hogy a társadalomban bizonyos témák nem elfogadottak és elítélnek miatta.


Az emberek frusztráltak. Félre értenek szándékokat. Beírnak valamit. Azt lehet, épp te érted félre, mert nem veszed, hogy szarkazmus, vagy vicc, vagy mások ugratása. És lehet, tényleg baja van a másiknak.


Ekkor, ha van egy jó barátja, az jelzi neki, hogy itt picit frusztráltnak tűnsz és jó lenne beszélgetni, mesélj, mi van veled mostanában?


Az embereknek hiányzik az emberi kapcsolat. Ez is oka ezeknek a kommenteknek, a másik kiscsillió ok miatt.

2020. jún. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!