Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szorgalmazták eddig...

Miért nem szorgalmazták eddig a home officet miközben szinte csak előnye van? A koronavírus érezhetően növelni fogja a home office lehetőségeket?

Figyelt kérdés

Évek óta mondom, hogy a sínylődő vidéknek hatalmas löketet adna, ha a cégek ráállnának a home officera. Budapest túlzsúfolt, csak felső-középosztálytól lehet venni normális ingatlant. És emelett a környezetvédelemnek is jó lenne, mert annyi ingázó ember nagyon erőforrás igényes. A cégeknek nem kéne drágán irodát bérelnie és kevésbé mobilis szakemberek közül is válogathatnának, így megnőne annak esélye, hogy a megfelelő embert válasszák ki a munkára.

Az egyetlen hátrány, hogy a legtöbb embernek jót tesz a lelkének, ha személyesen ismeri a kollégákat és az otthoni környezetből kimozdul. Na bumm... ezt simán lehet orvosolni az élet egyéb területein.

Nem is kéne akkora befektetés ahhoz, hogy ehhez az eszközöket biztosítják, egyedül a szándék van hátra. Még sem lépték meg sohasem. Ha van valaki bennfentes HR-es itt, hogy látja, lesz érdemi változás a témában?



2020. jún. 25. 09:45
A kérdező szavazást indított:
Vírus ide vagy oda, nem változik semmi
Lesz valamelyest egy minimális változás, de nem annyira jelentős
Ez tényleg egy jó löket volt a hozzáállás megváltoztatására, érezhető lesz a HO növekedése
34 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
69%
Én valójában sohasem értettem, hogy olyan munkakörben ami bárhonnan végezhető, melyhez egy telefon és egy laptop szükséges minek üldögélni egy meghatározott irodában. A cégnek is a munkavállalónak is plusz erőforrás elvonás ez. Épelméjű ember ilyet nem csinálna, csak az manapság már ritka.
2020. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert Magyarországon nagyon sok a szűk látókörű vezető, akik szerint, csak akkor dolgozol, ha bent ülsz a fenekeden az irodában.Versenyszférában is vannak ilyenek, nem csak a közszférában, állami helyeken.Meg, állandó kontrollt akarnak.



Németországban például munkavállalói alapjoggá fogják tenni, az olyan munkakörökben, ahol lehetséges.Igazából, ezt nem csak német, hanem egész EU-s kötelezettség kellene,hogy legyen.

2020. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
66%
Abszolút nincs annyi előnye sokkal összetettebb mint elsőre gondolná az ember. Mennének családlátogatásra hol fogsz ülni hova dugod be a kábelt nem e esel rajta hasra mert munkahelyi baleset. Több száz oldalt olvashatsz képernyőn át mert nem viheted haza majd küldik úgy hogy ilyen jelszóval olyan programmal nyithatod meg....
2020. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Sajnos az idősebb korosztályon nagy általánosságban megfigyelhető, hogy a munkát úgy definiálják, mint a munkahelyen lenni 8-16 között. Ez valahogy a szocializmus hagyatéka lehet. Bízom benne, hogy amint a rendszerváltás uráni generációk ülnek a vezetői székekbe, ők már lazábban fognak gondolkodni.
2020. jún. 25. 10:00
 5/59 A kérdező kommentje:
#3 szerintem ezek a problémák eltörpülnek az előnyök mellett. Ezek amúgy az irodában is előfordulnak. Nekünk legalábbis egy csomó mindent már elektronikus formában küldtek ki, de én a papírt is sajnáltam, mikor kinyomtattak olyat, amit a gépen is el tudtam volna olvasni. Kertészettudományban éppen jártasságot szerzek, imádom a növényeket és gyűlölöm, mikor egy fa életét baromságokra tékozolják.
2020. jún. 25. 10:02
 6/59 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm van, aki HO-ban dolgozik már évek óta. Másik országba van a cég, mint ők. Évente pár alkalommal kell a központba utazni.

Én is irodai munkát végzek, de nehéz otthonról. Minden anyag a munkahelyen van. Az irattár, a szakmai anyagok. Otthon nincs olyan technikai felszerelés, mint az irodában. Az egyáltalán nem éri meg, hogy mindenkinek vegyenek otthonra multifunkciós nyomtatót, szkennert, akármit. Amikor bent közösen tudunk használni egyet.

Én maradhattam volna most otthon, de bejártam minden nap. Ezerszer kényelmesebb volt. Meg bent nem tereli el semmi és senki a figyelmemet sem.

2020. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

#6 gyerek terelte el a figyelmedet? Ők normális esetben iskolában lennének. Ezért sem volt ez igazi HO, mert a gyerekeknek is otthon kellett lenniük, úgy pedig nagyon nehéz dolgozni, ha egy kicsi csüng rajtad.

Nyomtató szerintem már egyébként eléggé elterjedt, minden második háztartásban lehet, és beépített szkenner is jár velük.

2020. jún. 25. 10:09
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ennek nincs hagyománya úgy, mint pl. az USA-ban, vagy más országokban. Plusz, mint ahogy előttem is írták, vannak hátrányai is. Hiszen rengeteg anyaghoz így csak emailben férhetnél hozzá. Én sem tudok pl. itthonról nyomtatni (HO-ban vagyok jelenleg, bár nem önszántamból), maximum szkennelni. Ha nyomtatnom kell, be kell mennem az irodába, ami megint csak idő. Igen, szép és jó lenne, ha mindent meg lehetne oldani itthonról, de nem tartunk ott. Plusz, ha HO-ban elesel, már munkahelyi balesetnek számít. És igen, jöhetnek ellenőrizni, hogy hol fogsz ülni, hová dugsz milyen kábelt, milyen a neted, stb.


Itt nem a korlátolt vezetőkről van szó, hanem nálunk ehhez még a rendszer egyszerűen nincs kiépítve!

2020. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
77%

7: Nincs nyomtatóm és semmi más sem otthon, csak egy laptop. Én sem is szeretnék, mert csak foglalja a helyet, és felesleges.

Erre írtam, hogy a cégnek sem jó, ha minden munkatársnál ki kell építenie egy irodát. És akkor ki veszi a papírt? Festéket? Egyéb irodaszereket? Ki szállítja ki a munkatársakhoz? Kinek a feladata beszerezni? Nem minden irodai munka olyan, hogy csak egy laptop kell hozzá.

De egy csomó anyag van, amihez otthonról nem férek hozzá. Ezért se jó.

Otthon bármi eltereli a figyelmet. Átkopog a szomszéd, jön a postás. Felhív valaki, hogy jaj otthon vagy, és akkor azt hiszi, hogy rá is érek, mert otthon vagyok. Vagy arra jár egy ismerős és beugrik. A munkahelyemre nem mernek csak úgy bejönni, akkor sem, ha arra járnak.

Oké, hogy van, akinek jó a HO. De azért ne erőltessük már :) Akikkel eddig beszéltem (ismerőseim) mind jobban szeretnek az irodában dolgozni.

2020. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
74%
A 8-as vagyok. Amúgy kedves kérdező, ne tudd meg, hányan sumákolják el a munkát nálunk HO-ban, mert a főnök nem figyel és senki sem látja, mit csinálsz. Sok cég nagyon óvatos ebben a tekintetben és nem alaptalanul. Egy munkahelyen, ha látják, hogy ellógod a munkádat, megszólnak. Otthon senki sem fogja ezt megtenni.
2020. jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!