Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a KATA-sok 3...

Mi értelme van a KATA-sok 3 milliós számlájának 40%-os megadóztatásának?

Figyelt kérdés

KATA-s vállalkozó vagyok. Úgy gondolom, hogy Magyarországon ez a legkedvezőbb adózási forma az egyéni vállalkozóknak. Voltam én is nehéz helyzetben, főleg az elején, amikor induló vállalkozásként volt, hogy egy hónapban 300 ezer forintot kerestem, meg volt hogy semmit és nagyon tartalékolni kellett.

Később ahogy beindult a vállalkozás, jöttek jobb, nagyobb megrendelések és volt olyan hónap, hogy 600 ezer forintot kerestem, meg volt, hogy 4 milliót. Az éves bevételem is ez alapján ingázott, volt 10-11 millió forint körül és volt 15 is (amely esetén ugyebár a 12 millió forint feletti részre megint magasabb adókulcs vonatkozik).

Én is adtam már ki (bár még csak 3 alkalommal) 3 millió forint feletti számlát, ebből kettőt tavaly. Most úgy tűnik, hogy beindul, a következő évek folyamán átalakulhatok kft-be.


A kérdés arra vonatkozik, hogy miért akarják tönkre tenni ezt az adórendszert? Ha én tisztességesen akarok élni, gyakorlatilag számomra tönkre teszik. Értem, hogy nem én fizetek, hanem a megrendelő, de ez nagyon egyszerűen ahhoz vezet, hogy nem fognak kérni 3 millió feletti megrendelést, ami nekem rossz. Le kell vinni az áraimat, vagy szimplán megcsináltatják mással. Mondjuk egy kft-vel, több vállalkozással, megosztott munkával (amennyiben kivitelezhető).

De az is előfordulhat, hogy kérnek számlát 2.999.999 forintról és a maradék megy "zsebbe", ami a megrendelőnek és nekem is rossz. A megrendelő nem tud elszámolni a pénzzel, problémás lehet. Nekem pedig nagyon szigorúan nézi a NAV, büntethetnek, ráadásul ha ne adj isten ha fejleszteni, beruházni vagy pályázni szeretnék, akkor lehet nem lesz bevallottan meg a szükséges bevétel.

Gyakorlatilag azt a kevés tisztességes vállalkozót teszik tönkre, akiknek a száma pont a KATA-nak köszönhetően nőtt az elmúlt években és nem kérdezték/mondták, hogy "15.000 forint lesz, számla nélkül 10", hanem automatikusan írták a számlát.

Így is kevés ilyen vállakozó van, most megint csökkenni fog a számuk. Természetesen ezáltal ismét megnő a fekete/szürke munka és ismét tönkre tesznek egy működő rendszert.

Ez miért jó nekik? Mi értelme van a 40%-os adókulcsnak?



2020. jún. 26. 10:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert lópikula járulékot nem fizettek és felmarkoljátok a sok pénzt. Én mint bejelentett munkavállaló a fizetésem felét odafizetem, hát fizessétek oda ti is! Eddig ez egy kiskapu volt nektek, de remélem becsukják.
2020. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
#11 te is azok közé tartozol, ugye, aki azt hiszi, hogy minden katás megkeresi az egymilliót.
2020. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
65%
Tessék egy kicsit a dolgok mélyére nézni és látni. Üres a államkassza. Mert kicsi az adóbevétel a támogatásokhoz, adóelengedésekhez és mindenféle simlisségből adódó hiányokhoz képest. Valakinek csak meg kell fizetni a balatoni szállodák fenntartását, az adriai kikötő fenntartását, a gyerekek külföldön taníttatásának költségét, a katonai repülőgépekkel való utazgatás költségét, a vadászkastélyok kialakítását, a királyi vár eredeti célra való visszaalakítását....
2021. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!